Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Karta do Kultury

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 stycznia 2011 17:34

altOd 3 stycznia w wybranych filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku czytelnicy będą mogli odebrać Kartę do Kultury - swoją przepustkę do kultury.

Karta do Kultury to niezwykła karta biblioteczna. Za pomocą jednej karty można wypożyczać książki we wszystkich filiach WiMBP działających w systemie komputerowym oraz otrzymać zniżki na bilety do teatru, opery, filharmonii, galerii, muzeum, a także na kursy sztuki.

Do tej pory do każdej biblioteki trzeba było mieć oddzielną kartę czytelnika, teraz to się zmieni. Jedna karta do wszystkich bibliotek publicznych to nie nowość, ale też nie jest funkcjonującym w Polsce standardem. Zdecydowanie ułatwi korzystanie z bibliotek, szczególnie w tak dużym mieście jak Gdańsk, którego mieszkańcy często pracują i mieszkają w różnych jego częściach. Teraz będą mogli korzystać z biblioteki tam, gdzie będzie im wygodnie, bez potrzeby pamiętania o kilku kartach.

W chwili obecnej komputerowo wypożycza 13 z 30 filii WiMBP w Gdańsku, ale liczba ta stale rośnie. Do końca 2012 roku w bazie znajdą się wszystkie placówki.

Koszt Karty do Kultury to 1 zł. To niewiele zwłaszcza, że do tej pory karta biblioteczna kosztowała 5 zł. 


altKarta do Kultury to jednak nie tylko karta biblioteczna. Nowością i rzeczą niespotykaną jest to, że każdy czytelnik biblioteki posiadający nową kartę, będzie uprawniony do zniżek w gdańskich instytucjach kultury nawet do 50 %. Posiadacze Karty do Kultury będą mogli kupić tańsze bilety do Teatru Wybrzeże, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Państwowej Opery Bałtyckiej, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska i Studia Sztuki Znak. Wymienione instytucje to partnerzy i liderzy projektu.

ZNIŻKI z Kartą do Kultury

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska – 50% od ceny biletu normalnego
Zniżka w MHMG obejmuje okres od 1 października do 31 maja w Ratuszu Głównego Miasta (Gdańsk, ul. Długa 46/47), Dworze Artusa (Gdańsk, Długi Targ 43/44), Domu Uphagena (Gdańsk, ul. Długa 12), Muzeum Bursztynu (Gdańsk, Zespół Przedbramia ulicy Długiej). W okresie od 1 czerwca do 30 września zniżka nie funkcjonuje.

Opera Bałtycka – 30% od ceny biletu normalnego
Zniżka obejmuje jedynie spektakle Opery Bałtyckiej. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy gościnne organizowane w Operze a także na imprezy specjalne, których organizatorem jest Opera (w tym premiery, koncerty sylwestrowe, koncerty okolicznościowe).


alt


Bałtycki Teatr Tańca – 30% od ceny biletu normalnego

Polska Filharmonia Bałtycka – 20% od ceny biletu normalnego
Posiadacze „Kart do kultury” będą mogli zakupić bilety wyłącznie na spektakle ogólnodostępne, których organizatorem jest PFB. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy zewnętrzne organizowane w PFB a także na imprezy nadzwyczajne, których organizatorem jest PFB (w tym koncerty sylwestrowe, bale karnawałowe, koncerty okolicznościowe).
Bilety zakupione ze zniżką nie podlegają zwrotowi.

Teatr Wybrzeże – 5 zł taniej przy zakupie biletu normalnego lub ulgowego
Zniżka obejmuje spektakle Teatru Wybrzeże wystawiane na wszystkich scenach: Scena Główna, Scena Kameralne w Sopocie, Malarnia. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy gościnne organizowane w Teatrze Wybrzeże a także na imprezy specjalne, których organizatorem jest Teatr (w tym premiery, spektakle okolicznościowe).

Studio Sztuki Znak - Gdańska Szkoła Artystyczna – 10% zniżki na kursy sztuki: malarstwo, ceramika, teatr

Studio Sztuki Znak - Centrum Sztuki Manhattan – 10 % zniżki na sprzedaż galeryjną w Galerii Ceramiki i Rzeźby oraz do Galerii Delikatesy Sztuki, 20 % zniżki na wydarzenia kulturalne
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież