72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wieczór atrakcji, czyli Noc Bibliotek 2019 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 października 2019 16:44

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem "Znajdźmy wspólny język" odbędzie się 5 października 2019 r. W tym dniu ponad 1500 bibliotek na terenie całego kraju otworzy swoje drzwi dla tych wszystkich, którzy lubią nie tylko książki, ale i dobrą zabawę. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku przygotowała na ten szczególny wieczór niecodzienną ofertę dla osób w każdym wieku – dla dzieci, ich rodziców i dziadków.


Noc Bibliotek to święto nie tylko bibliotek, ale również czytania. To jeden z tych dni, podczas których zachęcamy w niekonwencjonalny sposób do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc otwartych i przyjaznych  dla społeczności lokalnej.

alt

W ramach akcji „Znajdźmy wspólny język” dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach „Tylko posłuchaj…” z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai oraz elementów muzyki - od godz. 17.15, oraz wykonać prace plastyczne podczas zajęć „Tylko zrób….”  - od godz. 18.15.


Dla uczniów w wieku 8-12 lat przygotowana została gra biblioteczna „Tajemnicza biblioteka”, podczas której młodzi ciekawscy uczniowie będą mieli do wykonania szereg zadań, które nie będą łatwe – rozpoczęcie zabawy godz. 18.15.


„Co można znaleźć w tornistrze szkolnym” to oferta dla tych, którzy chcą zobaczyć stary tornister szkolny i to wszystko co się w nim mieściło. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zaprasza do zwiedzania Muzeum Oświaty Pomorskiej, które mieści się w Bibliotece. Można będzie również odbyć wirtualną wycieczkę w świat bibliotek cyfrowych, a w między czasie zagrać w gry planszowe, które będą dostępne przez cały czas tej niecodziennej imprezy.


O godz. 19.30 dla dużych i małych miłośników filmów rozpocznie się projekcja filmu „Ptyś i Bill” w reż. A. Charlota.


Wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić sobotni wieczór Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, al. Gen. J. Hallera 14, zaprasza w swoje podwoje w godz. 17.00-22.00.


Więcej informacji oraz program Nocy Bibliotek 2019: www.pbw.gda.pl, www.facebook.com/pg/pbwGdansk/posts/?ref=page_internal

alt


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież