Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia... Konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy: mobilizacja elektoratu » Konwencja wyborcza ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w warszawskiej Hali Expo w ... Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ... W nowym tygodniku „Sieci”: Sędzia, który zatrzymał anarchię. Wydanie z... » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dr Tomasz Nawacki opowiada m.in. o tym dlaczego podarł projekt bez... Wicemarszałek Bonna sprawcą kolizji - jedna osoba ranna » Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie mężczyźnie, w wyni... Urząd Statystyczny w Gdańsku potwierdza - lasów w Województwie Pomors... » Jak ustalili autorzy raportu US w Gdańsku w latach 2014-2018 lasów, będących bezpośrednio w zarządzi... Rafał Chwedoruk: Wybory to koniunktura na emocje » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem politologiem, profesorem nadzw. Uniwersytetu Warszawskiego, komentato... Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza » Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, którego właściwości podlegają. W... Promocja książki "Deportacje Polaków i obywateli polskich do Kazachsta... » W Muzeum II Wojny Światowej w ramach cyklu "Spotkania z historią” odbyła się  promocja książki "Dep...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Godzina z prof. Janem Górą
wtorek, 04 lutego 2020 17:59
Godzina z prof. Janem Górą
Najlepsze lata kariery malarskiej prof. Jana Góry przypadają na drug ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wieczór atrakcji, czyli Noc Bibliotek 2019 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 października 2019 16:44

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem "Znajdźmy wspólny język" odbędzie się 5 października 2019 r. W tym dniu ponad 1500 bibliotek na terenie całego kraju otworzy swoje drzwi dla tych wszystkich, którzy lubią nie tylko książki, ale i dobrą zabawę. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku przygotowała na ten szczególny wieczór niecodzienną ofertę dla osób w każdym wieku – dla dzieci, ich rodziców i dziadków.


Noc Bibliotek to święto nie tylko bibliotek, ale również czytania. To jeden z tych dni, podczas których zachęcamy w niekonwencjonalny sposób do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc otwartych i przyjaznych  dla społeczności lokalnej.

alt

W ramach akcji „Znajdźmy wspólny język” dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach „Tylko posłuchaj…” z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai oraz elementów muzyki - od godz. 17.15, oraz wykonać prace plastyczne podczas zajęć „Tylko zrób….”  - od godz. 18.15.


Dla uczniów w wieku 8-12 lat przygotowana została gra biblioteczna „Tajemnicza biblioteka”, podczas której młodzi ciekawscy uczniowie będą mieli do wykonania szereg zadań, które nie będą łatwe – rozpoczęcie zabawy godz. 18.15.


„Co można znaleźć w tornistrze szkolnym” to oferta dla tych, którzy chcą zobaczyć stary tornister szkolny i to wszystko co się w nim mieściło. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zaprasza do zwiedzania Muzeum Oświaty Pomorskiej, które mieści się w Bibliotece. Można będzie również odbyć wirtualną wycieczkę w świat bibliotek cyfrowych, a w między czasie zagrać w gry planszowe, które będą dostępne przez cały czas tej niecodziennej imprezy.


O godz. 19.30 dla dużych i małych miłośników filmów rozpocznie się projekcja filmu „Ptyś i Bill” w reż. A. Charlota.


Wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić sobotni wieczór Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, al. Gen. J. Hallera 14, zaprasza w swoje podwoje w godz. 17.00-22.00.


Więcej informacji oraz program Nocy Bibliotek 2019: www.pbw.gda.pl, www.facebook.com/pg/pbwGdansk/posts/?ref=page_internal

alt


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież