Krzyż dziękczynny FMW na Ołtarzu Ojczyzny » Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś... Piotr Duda: W walce o wolność, godność, Boga i rodzinę na brać górnicz... » Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S. Górski- „Wyjeż... Jacek Zdrojewski: Wytarte kolana Czarzastego » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Nagroda dla widowiska Poland: First to Fight » Multimedialne widowisko plenerowe POLAND: FIRST TO FIGHT, będące koprodukcją Muzeum II Wojny Światow... Koncert według twórczości Jacka Kaczmarskiego "Świadectwo" w Gdyni » W Gdyni 13 grudnia br. w kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego, odbędzie się koncert wg. Ja... Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Trefl w Warszawie bez seta i punktów
sobota, 14 grudnia 2019 22:37
Trefl w Warszawie bez seta i punktów
Siatkarze Trefla po raz pierwszy w tym sezonie nie zdołali wygrać w ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:08
Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
Ostatnie tygodnie roku już tradycyjnie przynoszą wzmożony ruch w ga ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Karol Rabenda apeluje o zablokowanie budowy parkingu na Podwalu Staromiejskim

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 września 2019 18:55

Karol Rabenda, radny Prawa i Sprawiedliwości w radzie Miasta Gdańska zaapelował do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o zablokowanie budowy parkingu podziemnego na Podwalu Staromiejskim.


- W związku z ostatnią Radą Miasta, na której mieliśmy mało obywatelskie podejście pani prezydent Dulkiewicz do petycji jaką złożyły osoby związane z komitetem, który sprzeciwia się budowie parkingu podziemnego na Podwalu Staromiejskim, chciałbym zaapelować do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o użycie wszelkich możliwych środków do zablokowania tej inwestycji - powiedział Karol Rabenda, radny Prawa i Sprawiedliwości w radzie Miasta Gdańska. - Jest ona szkodliwa. Sprzeciwiają się jej organizacje miejskie i lokalne, Rada Dzielnicy, a miasto nie robi z tym nic. Mam wrażenie, że mamy do czynienia z taką samą sytuacją jak z kanałem Raduni. Najpierw mówiono nam, że kanał będzie otwarty, później w budynku, później został zabudowany, miała być atrapa wodna, a teraz mamy fototapetę. Mamy obawy, że zapewnienia inwestora i miasta o drzewach, które na Podwalu Staromiejskim mają być na nowo nasadzone, mają być postawione jakieś donice, to są puste obietnice żeby rozładować atmosferę, a skończy się tym, że ten park, te drzewa zostaną wycięte i będziemy mieli do czynienia z betonową pustynią. A to miejsce jest jednym z nielicznych na terenie głównego miasta gdzie mamy drzewa już rozwinięte. W ogóle sprawa parkingu w tym miejscu to jest jakaś koncepcja sprzed dekady, z ubiegłego wieku. Jest to sprzeczne z prowadzoną do tej pory polityką miasta, które starało się wypychać samochody z centrum, a mamy w ścisłym centrum budowę parkingu, który będzie kumulował ruch w tym miejscu.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież