W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

V edycja kampanii „Młodość bez procentów”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 06 listopada 2012 13:38

Podsumowanie V edycji kampanii „Młodość bez procentów” odbyło się 5 listopada w Sali Herbowej Nowego Ratusza w Gdańsku. Propaguje ona ograniczenie dostępu do alkoholu osobom niepełnoletnim oraz zwiększa świadomość społeczną na temat istniejącego prawa zakazującego sprzedaży alkoholu nieletnim.Tradycyjnie co dwa lata Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień organizuje podsumowanie dokonań podejmowanych w ramach tej kampanii, która prowadzona jest od 2002 roku.


altAmbasadorką kampanii jest Agnieszka Rylik - mistrzyni świata w boksie, która uczestniczyła w rozdaniu nagród oraz złożyła autografy na plakacie z jej wizerunkiem. W ocenie Rylik z polskich miast, Gdańsk przewodzi w realizacji tej kampanii.


W ramach kampanii tworzona jest Liga Nieobojętnych Sprzedawców, grupujących coraz większą liczbę odpowiedzialnych, przestrzegających prawa handlowców, dla których trzeźwość młodych gdańszczan nie jest obojętna. Sprzedawcy uczestniczą w kampanii poprzez udział w szkoleniach, eksponowaniu emblematów kampanijnych oraz przede wszystkim przestrzegają zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Obecnie grono „Nieobojętnych Sprzedawców” liczy 64 sprzedawców.


Na podsumowaniu V edycji kampanii wyróżniono 10 właścicieli, którzy otrzymali tytuł „Nieobojętnego Sprzedawcy”.
V edycja 2010-2011.
1. Tatiana Otwinowska, Restauracja „Kresowa” Ograna 12
2. Krzysztof Szwaczkowski, Kawiarnia „Dekko Cafe” Mariacka 37/ 39
3. Elżbieta Elwertowska, Sklep spożywczy Rzeczypospolitej 1 B
4. Kazimierz Kuleta, Sklep spożywczy, Cieszyńskiego 36/ 42
5. Beata Zaleska, Restauracja „Fellini” i "Kubicki" Targ Rybny 6 b/ c
6. Piotr Wocial, Restauracja „Żuraw” Długie Pobrzeże 32
7. Krzysztof Kwiecień, Kawiarnia „Pikawa” Piwna 14/15
8. Andrzej Szymczak, Sklep spożywczy Bitwy Oliwskiej 34
9. Hanna Solarska, Bar „SCAMPI” Targ Rybny 10 c
10. Lilianna i Robert Pietraszek, Winiarnia „Pietraszek” Złotników 13/ 18


alt

Na zdjęciu dwie wyróżnione panie, z lewej Elżbieta Elwertowska, Sklep spożywczy przy ul. Rzeczypospolitej 1 B na Zaspie oraz Beata Zaleska, Restauracja „Fellini” i "Kubicki" na Targu Rybnym 6 b/ c przy rzece Motława w Gdańsku.


altUczestniczący w podsumowaniu kampanii prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podzielił się swoimi spostrzeżeniami z niedawnej misji gospodarczej w USA, gdzie każdy kto kupuje tam alkohol musi pokazać dowód tożsamości i nikt się temu nie sprzeciwia. Stało się to rzeczą naturalną. Mało tego, nie wolno spożywając alkoholu w miejscach publicznych i przewozić alkohol w samochodzie, jedynie w jego bagażniku. Za niedostosowanie się do tych przepisów grożą bardzo wysokie kary pieniężne oraz zabrane prawa jazdy. W ocenie prezydenta Adamowicza właśnie tego warto się nauczyć od Amerykanów i podobne przepisy wprowadzić w Polsce.


Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Zbigniew Kowalczyk powiedział, że przez minione 10 lat w Polsce nastąpił duży postęp w zwalczaniu alkoholizmu wśród młodzieży. Coraz częściej w sklepach można zobaczyć informacje, że nie sprzedaje się alkoholu niepełnoletnim. Z kolej Agnieszka Solecka ze Straży Miejskiej w Gdańsku stwierdziła, że w dobrym tonie staje się nie sprzedawać alkoholu młodzieży. Duża odpowiedzialność spoczywa na dorosłych, którzy tak powinni postępować, aby uniemożliwiać sprzedaż i spożywanie alkoholu przez młodzież.


alt


Dyrektor GCPU Andrzej Lewandowski na koniec poprosił wszystkich uczestników do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, wyrażając nadzieję, że kolejne placówki handlowe będą się czynnie włączały w tą kampanię.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież