Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stocznia Remontowa Nauta na Balt Military Expo 2014

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 25 czerwca 2014 18:40

Na odbywających się w Gdańsku, a organizowanych od 1998 roku co dwa lata, XIII Bałtyckich Targach Militarnych BALT MILITARY EXPO 2014, po raz pierwszy prezentuje się stoczniowa grupa MARS Shipyards&Offshore. Na jednym wspólnym stoisku i pod wspólnym szyldem wystawia się m.in. gdyńska stocznia Nauta.


Oprócz produkcji cywilnej, realizuje ona też usługi w zakresie naprawy, modyfikacji oraz budowy okrętów wojennych dla Marynarki Wojennej RP, jak i armatorów zagranicznych, w tym szeregu prac na okrętach podwodnych. Zdobyte doświadczenia w remontach okrętów jak w bardziej skomplikowanym przedłużaniu kadłubów statków oraz stosunkowo niskie koszty pracy, a także certyfikowana jakość wykonywania i zarządzania wielu prac sprawiają, że Stocznia Nauta jest idealnym miejscem dla napraw okrętów wojennych innych państw NATO.


alt


W ostatnim okresie niemal jednocześnie aż trzech armatorów, dwóch zagranicznych z Danii i Rosji oraz z PŻM zleciło wykonanie remontów po dwie swoje pływające jednostki. Z zadania tego stocznia wywiązała się znakomicie.  Od dwóch lat po okresie przerwy wznowiono przedłużanie statków rybackich, a także  przedłużono statek badawczy Havilla.


Dysponując czterema dokami pływającymi i dwiema pochylniami oraz dwoma suchymi dokami po Stoczni Gdynia przy ul. Czechosłowackiej, Nauta jest obecnie w stanie zrealizować najbardziej skomplikowane remonty różnego typu pływających jednostek.


Istotnym i ważnym przedsięwzięciem jest rozpoczęcie w maju 2013 roku budowy jednej z najnowocześniejszych technicznie pływających jednostek naukowo badawczego katamaranu dla potrzeb Uniwersytetu Gdańskiego. Katamaran o wymiarach 40 m długości i 14 m szerokości z przeznaczeniem dla 20-osobowej załogi, będzie wykorzystywany do interdyscyplinarnych badań środowiska i przyrody Morza bałtyckiego. Zakończenie jego budowy planowane jest na 2014 rok. Równolegle jest tez budowany jednokadłubowy statek naukowo badawczy dla uniwersyteckiej uczelni w szwedzkim Goeteborgu.


altGdyńska Nauta w ramach modernizacji floty polskiej Marynarki Wojennej dla niej wybuduje cztery okręty podwodne typu Orkan. Dlatego na targach Balt Military Expo 2014, odbywających się w halach wystawienniczych AmberExpo w Gdańsku Letnicy, stoisko stoczniowej grupy MARS Shipyards&Offshore jest często odwiedzane przez zwiedzających, co uwidacznia powyższe zdjęcie.


Przez ponad 85 lat działalności Stocznia Remontowa Nauta zaprojektowała i wyprodukowała ponad 500 statków. Ze szczególnym uwzględnieniem takich jednostek jak:
- statki offshore i badawcze
- statki specjalne - pożarnicze i ratunkowe
- holowniki i barki
- lodołamacze, pogłębiarki
- trawlery

Oprócz budowy kompletnych jednostek wykonuje również:
- stalowe kadłuby, stalowe bloki kadłuba, nadbudówki i inne konstrukcje okrętowe
- aluminiowe kadłuby, nadbudówki i inne konstrukcje okrętowe


altGoszcząc na stoisku Nauty dowiedzieliśmy się, że niedawno stocznia została wyróżniona nagrodą Orła Pomorskiego Innowacyjności 2014, przyznaną w gdańskim Dworze Artusa przez Magazyn Pomorski (zdjęcie powyżej).


Istotna jest jeszcze jedna informacja, że w najbliższą sobotę, 28 czerwca w godzinach 10-14 dyrekcja stoczni zaprasza wszystkich chętnych na rodzinny festyn "Dzień Otwartej Stoczni", który odbędzie się na terenach przy ul. Czechosłowackiej 31. W programie gry, zabawy i konkursy dla dzieci, konkurs o tematyce stoczniowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz zwiedzanie stoczni, napoje chłodzące i poczęstunek.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież