Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Składy na mecz eWinner Apator - Zdunek Wybrzeże
środa, 05 sierpnia 2020 13:22
Składy na mecz eWinner Apator - Zdunek Wybrzeże
W sobotę rozegrane zostaną mecze 6. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlow ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stocznia Remontowa Nauta na Balt Military Expo 2014

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 25 czerwca 2014 18:40

Na odbywających się w Gdańsku, a organizowanych od 1998 roku co dwa lata, XIII Bałtyckich Targach Militarnych BALT MILITARY EXPO 2014, po raz pierwszy prezentuje się stoczniowa grupa MARS Shipyards&Offshore. Na jednym wspólnym stoisku i pod wspólnym szyldem wystawia się m.in. gdyńska stocznia Nauta.


Oprócz produkcji cywilnej, realizuje ona też usługi w zakresie naprawy, modyfikacji oraz budowy okrętów wojennych dla Marynarki Wojennej RP, jak i armatorów zagranicznych, w tym szeregu prac na okrętach podwodnych. Zdobyte doświadczenia w remontach okrętów jak w bardziej skomplikowanym przedłużaniu kadłubów statków oraz stosunkowo niskie koszty pracy, a także certyfikowana jakość wykonywania i zarządzania wielu prac sprawiają, że Stocznia Nauta jest idealnym miejscem dla napraw okrętów wojennych innych państw NATO.


alt


W ostatnim okresie niemal jednocześnie aż trzech armatorów, dwóch zagranicznych z Danii i Rosji oraz z PŻM zleciło wykonanie remontów po dwie swoje pływające jednostki. Z zadania tego stocznia wywiązała się znakomicie.  Od dwóch lat po okresie przerwy wznowiono przedłużanie statków rybackich, a także  przedłużono statek badawczy Havilla.


Dysponując czterema dokami pływającymi i dwiema pochylniami oraz dwoma suchymi dokami po Stoczni Gdynia przy ul. Czechosłowackiej, Nauta jest obecnie w stanie zrealizować najbardziej skomplikowane remonty różnego typu pływających jednostek.


Istotnym i ważnym przedsięwzięciem jest rozpoczęcie w maju 2013 roku budowy jednej z najnowocześniejszych technicznie pływających jednostek naukowo badawczego katamaranu dla potrzeb Uniwersytetu Gdańskiego. Katamaran o wymiarach 40 m długości i 14 m szerokości z przeznaczeniem dla 20-osobowej załogi, będzie wykorzystywany do interdyscyplinarnych badań środowiska i przyrody Morza bałtyckiego. Zakończenie jego budowy planowane jest na 2014 rok. Równolegle jest tez budowany jednokadłubowy statek naukowo badawczy dla uniwersyteckiej uczelni w szwedzkim Goeteborgu.


altGdyńska Nauta w ramach modernizacji floty polskiej Marynarki Wojennej dla niej wybuduje cztery okręty podwodne typu Orkan. Dlatego na targach Balt Military Expo 2014, odbywających się w halach wystawienniczych AmberExpo w Gdańsku Letnicy, stoisko stoczniowej grupy MARS Shipyards&Offshore jest często odwiedzane przez zwiedzających, co uwidacznia powyższe zdjęcie.


Przez ponad 85 lat działalności Stocznia Remontowa Nauta zaprojektowała i wyprodukowała ponad 500 statków. Ze szczególnym uwzględnieniem takich jednostek jak:
- statki offshore i badawcze
- statki specjalne - pożarnicze i ratunkowe
- holowniki i barki
- lodołamacze, pogłębiarki
- trawlery

Oprócz budowy kompletnych jednostek wykonuje również:
- stalowe kadłuby, stalowe bloki kadłuba, nadbudówki i inne konstrukcje okrętowe
- aluminiowe kadłuby, nadbudówki i inne konstrukcje okrętowe


altGoszcząc na stoisku Nauty dowiedzieliśmy się, że niedawno stocznia została wyróżniona nagrodą Orła Pomorskiego Innowacyjności 2014, przyznaną w gdańskim Dworze Artusa przez Magazyn Pomorski (zdjęcie powyżej).


Istotna jest jeszcze jedna informacja, że w najbliższą sobotę, 28 czerwca w godzinach 10-14 dyrekcja stoczni zaprasza wszystkich chętnych na rodzinny festyn "Dzień Otwartej Stoczni", który odbędzie się na terenach przy ul. Czechosłowackiej 31. W programie gry, zabawy i konkursy dla dzieci, konkurs o tematyce stoczniowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz zwiedzanie stoczni, napoje chłodzące i poczęstunek.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież