Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz... Bogusław Gołąb: Kadencja pionierów » Z Bogusławem Kazimierzem Gołąbem, uczestnikiem strajków z 1970, 1980 r. i 1988 r., stoczniowcem, w 1... Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka otwarta dla czytelników » Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku jest już otwarta dla czytelników. W związku ze stanem e... Nie żyje legenda polskiego judo shihan Ryszard Zieniawa » Odszedł Ryszard Zieniawa, trener klasy mistrzowskiej judo. Człowiek skromny i twardy w „miękkiej szt...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
środa, 13 maja 2020 18:57
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
Rywalizacja w żużlowej eWinner 1. Lidze ma się rozpocząć 11 lipca ...
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
poniedziałek, 11 maja 2020 18:03
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakty z Jakubem Arakiem oraz Michał ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stenzel taił prawdę - "produkt" Dulkiewicz za 49 200 zł!

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 25 września 2019 07:53

Rzecznik prezydenta Gdańska, Daniel Stenzel, wprowadzał w błąd opinię publiczną odpowiadając mediom o niedokładnym opisie faktury za wartą 49 200 zł "usługę wywiadu i publikacji", którą Ringier Axel Springier Polska wystawił urzędowi miejskiemu. Tymczasem wyłącznym "produktem lokowanym" zlecenia nr 3844 była prezydent Aleksandra Dulkiewicz.


Inspirowani publikacją "Gazety Gdańskiej", która fakt ten ujawniła, radni Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Krupej i Kazimierz Koralewski, złożyli w sprawie wartych 156 tys. zł kontraktów reklamowych z koncernem RASP dwie interpelacje. Z załączonego do odpowiedzi druku zlecenia Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta nr 3844, wynika, że kwota 49 200 zł, należała się za wykonanie "USŁUGI WYWIADU Z PANIĄ ALEKSANDRĄ DULKIEWICZ - PREZYDENT MIASTA GDAŃSKA, W AUDYCJI ONET RANO, WRAZ Z JEJ WIELOKROTNĄ EMISJĄ NA STRONACH INTERNETOWYCH".


Nie ma w opisie zlecenia mowy o Agnieszce Holland, Jarosławie Gugale czy prezesie Fundacji Gdańskiej, Jacku Bendykowskim, czym rzecznik próbował osłonić swoją pryncypałkę przed zadziwieniem publicznym. Tyle, że D. Stenzel informuje gdańskich podatników, swoich pracodawców, że wspomniana faktura za "usługę wywiadu i publikacji została opisana zbyt ogólnie, miasto nie płaciło za jeden wywiad, a za szereg działań Onetu", co w świetle opisu zlecenia jest niezbieżne z jego treścią.


Z odpowiedzi zastępcy prezydenta Gdańska, Piotra Borawskiego, wynika, że rzecznik bałamucił opinię publiczną, tając bezpośredni związek prezydent Gdańska z fakturą za płatną rozmowę z red. Bartoszem Węglarczykiem. RASP wystawił fakturę zgodnie z zamówieniem - a nie zbyt ogólnie! - podpisanym przez dyr. biura Marka Bonisławskiego, kierownika referatu Szymona Wróblewskiego i Krystynę Czajkowską, dyrektor wydziału finansowego z upoważnienia skarbnika miasta. Usługę wykonano zgodnie z zamówieniem 4 czerwca, a termin płatności wynosił 14 dni.
Jak pisze P. Borawski w części odpowiedzi mającej charakter beletrystyki politycznej, miasto Gdańsk z okazji 30.lecia częściowo wolnych wyborów zorganizowało w tym roku święto Wolności i Solidarności. Przez 11 dni obchodów Gdańsk odwiedzić miało policzonych dokładnie 220 tys. turystów, Europejskie Centrum Solidarności zwiedziło prawie 120 tys. osób, a 4 czerwca, zapewne pod wrażeniem rozmowy płatnej red. Węglarczyka z A. Dulkiewicz, do ECS zawitało 27 tys. osób.


Do 10 września 2019 za usługi promocyjne RASP Gdańsk zapłacił już prawie 170 tys. złotych. 25 procent tej kwoty pochłonęła więc pogawędka z prezydent Gdańsk.


Rzecznik D. Stenzel, który energicznie chciałby stawiać przed sądem red. K. Koprowskiego z portalu Trójmiasto.pl za ujawnienie defektów systemu głosowania do budżetu obywatelskiego, sam zdaje się kwalifikować się do pociągnięcia do odpowiedzialności za dystrybucję nieprawdy.


- Może to wstyd, że za rozmowę z prezydent Gdańska nawet zaprzyjaźnione media chcą pieniądze - zastanawia się radny Kazimierz Koralewski.
(g)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież