Pomorscy uczniowie dyskutowali o tajemnicach mózgu » „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” to hasło III Pomorskiej Uczniowskiej Konfer... E-recepta obowiązkowa od 2020 roku » Od 8 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w formie e-recepty. 190 tys. mieszkańców... Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr... Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
piątek, 15 listopada 2019 23:11
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
Kibice w Katowicach zobaczyli "mało" hokejowy mecz, bo przez 65 minut ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
poniedziałek, 11 listopada 2019 16:43
Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
Wchodziło się po starych drewnianych schodach. Na pierwszym piętrze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stenzel taił prawdę - "produkt" Dulkiewicz za 49 200 zł!

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 25 września 2019 07:53

Rzecznik prezydenta Gdańska, Daniel Stenzel, wprowadzał w błąd opinię publiczną odpowiadając mediom o niedokładnym opisie faktury za wartą 49 200 zł "usługę wywiadu i publikacji", którą Ringier Axel Springier Polska wystawił urzędowi miejskiemu. Tymczasem wyłącznym "produktem lokowanym" zlecenia nr 3844 była prezydent Aleksandra Dulkiewicz.


Inspirowani publikacją "Gazety Gdańskiej", która fakt ten ujawniła, radni Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Krupej i Kazimierz Koralewski, złożyli w sprawie wartych 156 tys. zł kontraktów reklamowych z koncernem RASP dwie interpelacje. Z załączonego do odpowiedzi druku zlecenia Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta nr 3844, wynika, że kwota 49 200 zł, należała się za wykonanie "USŁUGI WYWIADU Z PANIĄ ALEKSANDRĄ DULKIEWICZ - PREZYDENT MIASTA GDAŃSKA, W AUDYCJI ONET RANO, WRAZ Z JEJ WIELOKROTNĄ EMISJĄ NA STRONACH INTERNETOWYCH".


Nie ma w opisie zlecenia mowy o Agnieszce Holland, Jarosławie Gugale czy prezesie Fundacji Gdańskiej, Jacku Bendykowskim, czym rzecznik próbował osłonić swoją pryncypałkę przed zadziwieniem publicznym. Tyle, że D. Stenzel informuje gdańskich podatników, swoich pracodawców, że wspomniana faktura za "usługę wywiadu i publikacji została opisana zbyt ogólnie, miasto nie płaciło za jeden wywiad, a za szereg działań Onetu", co w świetle opisu zlecenia jest niezbieżne z jego treścią.


Z odpowiedzi zastępcy prezydenta Gdańska, Piotra Borawskiego, wynika, że rzecznik bałamucił opinię publiczną, tając bezpośredni związek prezydent Gdańska z fakturą za płatną rozmowę z red. Bartoszem Węglarczykiem. RASP wystawił fakturę zgodnie z zamówieniem - a nie zbyt ogólnie! - podpisanym przez dyr. biura Marka Bonisławskiego, kierownika referatu Szymona Wróblewskiego i Krystynę Czajkowską, dyrektor wydziału finansowego z upoważnienia skarbnika miasta. Usługę wykonano zgodnie z zamówieniem 4 czerwca, a termin płatności wynosił 14 dni.
Jak pisze P. Borawski w części odpowiedzi mającej charakter beletrystyki politycznej, miasto Gdańsk z okazji 30.lecia częściowo wolnych wyborów zorganizowało w tym roku święto Wolności i Solidarności. Przez 11 dni obchodów Gdańsk odwiedzić miało policzonych dokładnie 220 tys. turystów, Europejskie Centrum Solidarności zwiedziło prawie 120 tys. osób, a 4 czerwca, zapewne pod wrażeniem rozmowy płatnej red. Węglarczyka z A. Dulkiewicz, do ECS zawitało 27 tys. osób.


Do 10 września 2019 za usługi promocyjne RASP Gdańsk zapłacił już prawie 170 tys. złotych. 25 procent tej kwoty pochłonęła więc pogawędka z prezydent Gdańsk.


Rzecznik D. Stenzel, który energicznie chciałby stawiać przed sądem red. K. Koprowskiego z portalu Trójmiasto.pl za ujawnienie defektów systemu głosowania do budżetu obywatelskiego, sam zdaje się kwalifikować się do pociągnięcia do odpowiedzialności za dystrybucję nieprawdy.


- Może to wstyd, że za rozmowę z prezydent Gdańska nawet zaprzyjaźnione media chcą pieniądze - zastanawia się radny Kazimierz Koralewski.
(g)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież