Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias... Poseł Jerzy Borowczak - przegrał z 12, wygrał wg d'Hondta » Jerzy Borowczak, poseł PO, jeden z robotniczych organizatorów strajków sierpniowych w Stoczni Gdańsk...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
wtorek, 12 listopada 2019 22:11
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Lotos PKH - Comarch C ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Śpiewno-tanecznie i charytatywnie dla TPG

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 lutego 2016 13:29

W Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance Stowarzyszenie Teatralne "INGENIUM" wystąpiło ze specjalnym charytatywnym pokazem musicalu "Okruchy życia - Anioły są wśród nas...". Dochód został przekazany na rzecz Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym."Okruchy życia - Anioły są wśród nas..." to musical dla dzieci i dorosłych o problemach współczesnej młodzieży, zawierający założenia pedagogiki Janusza Korczaka. Spektakl przedstawia bardzo aktualne problemy z jakimi boryka się współczesna młodzież: odtrącenie przez rówieśników, pierwsza miłość, uzależnienia, przestępczość. Na scenie w ponad dwugodzinnym spektaklu zaprezentowało się ponad 44, w większości młodych, artystów. Musical poprzedził krótki recital zespołu Czarodzieje z Kaszub - jedynego na Pomorzu dziecięcego zespołu rockowego.


alt

Zespół Czarodzieje z Kaszub


altOd premiery w 2010 r. przedstawienie grane jest przy pełnych salach teatralnych, nieprzerwanie z osobami z głównej obsady. Musical odwiedził między innymi Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto i został zrealizowany pod patronatem Minister Edukacji Narodowej, Prezydentów Miasta Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.


altaltWystęp w Filharmonii Bałtyckiej był niezwykłym wydarzeniem. Młodzi aktorzy zagrali przy zespole na żywo po raz pierwszy od pięciu lat. Na spektakl gościli podopieczni Pomorskiej Jednostki TPG, osoby z dysfunkcją wzroku i/lub słuchu, którym organizatorzy zapewnili wsparcie w postaci audiodeskrypcji oraz tłumaczenia na Polski Język Migowy. Warto podkreślić, że dla aktorów były to trzeci spektakl tego dnia. Do południa odbyły się dwa występy dla młodzieży szkolnej.


altaltaltW przerwie odbyła się aukcja z której dochód również został przeznaczony na rzecz TPG. Wśród licytowanych fantów były m.in. spacer po budowie Muzeum II Wojny Światowej, piłka z podpisami siatkarzy Trefla, koszulka z podpisami siatkarek PGE Atomu Trefla, koszulka Bartosza Kurka z podpisami reprezentantów Polski. Bohaterem aukcji był pan Krystian, który wylicytował cztery fanty sportowe na kwotę 1900 zł. Piłkę z podpisami koszykarzy Trefla wylicytowaną za 700 zł zwycięzca aukcji przekazał TPG do dalszej licytacji.


alt


alt

Wśród licytowanych przedmiotów była łodka Lyteboat. Z lewej zwycięzca aukcji


alt

Bohaterem aukcji był pan Krystian, który wylicytował 4 fanty. Na zdjęciu z żoną i częścią wygranych fantów


- Pomysł organizacji tej imprezy wziął się stąd, że z Karolem Świtajskim nasza jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym współpracuje już pięć lat - na różnych płaszczyznach, na różnych imprezach - powiedziała Anna Jurkowska, Pomorski Pełnomocnik Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. - Właśnie podczas ostatnich Andrzejek, 20 listopada ubiegłego roku, dokładnie pamiętam, narodził się pomysł. Karol prowadzi swoje stowarzyszenie, ja prowadzę Jednostkę Pomorską, przez różne mielizny i inne problemy, i w czasie przerwy w Andrzejkach sobie rozmawialiśmy. Karol zaproponował, że skoro mamy kłopoty to on jest w stanie pomóc. Że ma super zespół ludzi. Wiedziałam, że prowadzi z dzieciakami próby, że robią różne fajne rzeczy i spektakle. Nie myślałam jednak, że to jest  aż na taką skalę, że to jest tak ogromne przedsięwzięcie. W momencie gdy zdecydowaliśmy, że faktycznie nawiązujemy współpracę i robimy razem koncert charytatywny razem z tłumaczkami języka migowego uczestniczyłyśmy w próbach do spektaklu ze względu na to, że trzeba było się nauczyć tłumaczyć na Polski Język Migowy i przygotować do audiodeskrypcji. Odbyliśmy kilka wspólnych prób. Jestem pełna podziwu. Jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że spektakl zainteresował mieszkańców Gdańska, że przyszli. Odbyła się również licytacja. Część przedmiotów została zlicytowana, a licytacja pozostałych będzie kontynuowana w internecie. Uruchomimy specjalne konto. Zainteresowanych proszę o zaglądanie na bloga TPG i na naszego facebooka.


altaltW spektaklu wystąpili: Adam Bayoumy, Krzysztof Bieliński, Kamila Bławat, Robert Browarczyk, Ola Chamier Ciemińska, Natalia Chustak, Monika Chybowska, Zuzanna Czerniak, Szymon Czerski, Alicja Długosz, Wiktoria Grzędzicka, Weronika Hola, Klaudia Hinz, Wojciech Kamiński, Maciej Kanas, Patryk Klein, Natalia Klewicz, Izabela Kokowska, Patrycka Kołowska, Agata Kortals, Kinga Kuczwalska, Klaudia Łaciak, Aleksandra Malkowska, Maciej Michałowski, Agata Nadgrabska, Agnieszka Piecha, Kinga Pitucha, Maciej Pitucha, Paweł Pitucha, Nikola Raczko, Aleksandra Rawicka, Kamil Rogowski, Mateusz Rosiński, Miłka Rozwadowska, Dominika Sajdak, Marta Schmidt, Krzysztof Skocki, Debora Sobieska, Szymon Szymański, Izabela Świerzyńska, Dominika Żywicka, Paweł Bajerski oraz Karol Świtajski.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież