Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Śpiewno-tanecznie i charytatywnie dla TPG

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 lutego 2016 13:29

W Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance Stowarzyszenie Teatralne "INGENIUM" wystąpiło ze specjalnym charytatywnym pokazem musicalu "Okruchy życia - Anioły są wśród nas...". Dochód został przekazany na rzecz Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym."Okruchy życia - Anioły są wśród nas..." to musical dla dzieci i dorosłych o problemach współczesnej młodzieży, zawierający założenia pedagogiki Janusza Korczaka. Spektakl przedstawia bardzo aktualne problemy z jakimi boryka się współczesna młodzież: odtrącenie przez rówieśników, pierwsza miłość, uzależnienia, przestępczość. Na scenie w ponad dwugodzinnym spektaklu zaprezentowało się ponad 44, w większości młodych, artystów. Musical poprzedził krótki recital zespołu Czarodzieje z Kaszub - jedynego na Pomorzu dziecięcego zespołu rockowego.


alt

Zespół Czarodzieje z Kaszub


altOd premiery w 2010 r. przedstawienie grane jest przy pełnych salach teatralnych, nieprzerwanie z osobami z głównej obsady. Musical odwiedził między innymi Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto i został zrealizowany pod patronatem Minister Edukacji Narodowej, Prezydentów Miasta Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.


altaltWystęp w Filharmonii Bałtyckiej był niezwykłym wydarzeniem. Młodzi aktorzy zagrali przy zespole na żywo po raz pierwszy od pięciu lat. Na spektakl gościli podopieczni Pomorskiej Jednostki TPG, osoby z dysfunkcją wzroku i/lub słuchu, którym organizatorzy zapewnili wsparcie w postaci audiodeskrypcji oraz tłumaczenia na Polski Język Migowy. Warto podkreślić, że dla aktorów były to trzeci spektakl tego dnia. Do południa odbyły się dwa występy dla młodzieży szkolnej.


altaltaltW przerwie odbyła się aukcja z której dochód również został przeznaczony na rzecz TPG. Wśród licytowanych fantów były m.in. spacer po budowie Muzeum II Wojny Światowej, piłka z podpisami siatkarzy Trefla, koszulka z podpisami siatkarek PGE Atomu Trefla, koszulka Bartosza Kurka z podpisami reprezentantów Polski. Bohaterem aukcji był pan Krystian, który wylicytował cztery fanty sportowe na kwotę 1900 zł. Piłkę z podpisami koszykarzy Trefla wylicytowaną za 700 zł zwycięzca aukcji przekazał TPG do dalszej licytacji.


alt


alt

Wśród licytowanych przedmiotów była łodka Lyteboat. Z lewej zwycięzca aukcji


alt

Bohaterem aukcji był pan Krystian, który wylicytował 4 fanty. Na zdjęciu z żoną i częścią wygranych fantów


- Pomysł organizacji tej imprezy wziął się stąd, że z Karolem Świtajskim nasza jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym współpracuje już pięć lat - na różnych płaszczyznach, na różnych imprezach - powiedziała Anna Jurkowska, Pomorski Pełnomocnik Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. - Właśnie podczas ostatnich Andrzejek, 20 listopada ubiegłego roku, dokładnie pamiętam, narodził się pomysł. Karol prowadzi swoje stowarzyszenie, ja prowadzę Jednostkę Pomorską, przez różne mielizny i inne problemy, i w czasie przerwy w Andrzejkach sobie rozmawialiśmy. Karol zaproponował, że skoro mamy kłopoty to on jest w stanie pomóc. Że ma super zespół ludzi. Wiedziałam, że prowadzi z dzieciakami próby, że robią różne fajne rzeczy i spektakle. Nie myślałam jednak, że to jest  aż na taką skalę, że to jest tak ogromne przedsięwzięcie. W momencie gdy zdecydowaliśmy, że faktycznie nawiązujemy współpracę i robimy razem koncert charytatywny razem z tłumaczkami języka migowego uczestniczyłyśmy w próbach do spektaklu ze względu na to, że trzeba było się nauczyć tłumaczyć na Polski Język Migowy i przygotować do audiodeskrypcji. Odbyliśmy kilka wspólnych prób. Jestem pełna podziwu. Jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że spektakl zainteresował mieszkańców Gdańska, że przyszli. Odbyła się również licytacja. Część przedmiotów została zlicytowana, a licytacja pozostałych będzie kontynuowana w internecie. Uruchomimy specjalne konto. Zainteresowanych proszę o zaglądanie na bloga TPG i na naszego facebooka.


altaltW spektaklu wystąpili: Adam Bayoumy, Krzysztof Bieliński, Kamila Bławat, Robert Browarczyk, Ola Chamier Ciemińska, Natalia Chustak, Monika Chybowska, Zuzanna Czerniak, Szymon Czerski, Alicja Długosz, Wiktoria Grzędzicka, Weronika Hola, Klaudia Hinz, Wojciech Kamiński, Maciej Kanas, Patryk Klein, Natalia Klewicz, Izabela Kokowska, Patrycka Kołowska, Agata Kortals, Kinga Kuczwalska, Klaudia Łaciak, Aleksandra Malkowska, Maciej Michałowski, Agata Nadgrabska, Agnieszka Piecha, Kinga Pitucha, Maciej Pitucha, Paweł Pitucha, Nikola Raczko, Aleksandra Rawicka, Kamil Rogowski, Mateusz Rosiński, Miłka Rozwadowska, Dominika Sajdak, Marta Schmidt, Krzysztof Skocki, Debora Sobieska, Szymon Szymański, Izabela Świerzyńska, Dominika Żywicka, Paweł Bajerski oraz Karol Świtajski.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież