W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kulturalne ferie w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 lutego 2016 19:49

W poniedziałek w województwie pomorskim zaczynają się ferie zimowe. Z tej okazji instytucje kulturalne w Gdańsku przygotowały dla uczniów wiele atrakcji, które umożliwią dzieciom kreatywny wypoczynek.Interesująco prezentuje się oferta „Centrum Hewelianum”, które proponuje małym odkrywcom zajęcia o charakterze science show –„Mroźne wariacje na zimowe wakacje” (15-19.02) i „Wystrzałowa porcja eksperymentów” (22-26.02) oraz warsztaty o nazwie „Eksperymenty w Galerii Ruchu. Dozwolone od lat…13”. Uczestnicy będą mieli możliwość oglądania ciekawych i widowiskowych eksperymentów naukowych. Prawdopodobnie będą mogli również asystować w niektórych doświadczeniach. „Centrum Hewelianum” przygotowało także propozycje dla najmłodszych, którzy odnajdą wiele atrakcji w czterech krainach „Laboratorium Pana Kleksa”. Jedną z największych atrakcji tej instytucji będzie robo show – dzieci spotkają się z prawdziwymi robotami w ramach „ROBO-SHOW, czyli przybij piątkę z robotem!” (20-21.02 i 27-28.02). Dodatkowo będzie można obejrzeć 5 interaktywnych wystaw stałych i powalczyć w batalii o tytuł „Mistrza Gry” na stanowiskach z grami, które przygotowało wydawnictwo REBEL. Wszystkie atrakcje w cenie biletów do „Centrum Hewelianum”.


Gdański Archipelag Kultury „Plama” oferuje uczniom warsztaty lalkarskie „Pacynki, czyli zrób sobie lalkę” (poniedziałki i środy 13:00; koszt jednorazowych, dwugodzinnych zajęć to 10 zł). Ponadto we wtorki i czwartki o 13:00 dzieci będą miały możliwość oglądania filmów na podstawie książek Astrid Lindgren (wstęp wolny). Od poniedziałku do piątku odbywać się będą również zajęcia z dziedziny plastyki i ceramiki (koszt jednorazowych, dwugodzinnych zajęć to 10 zł).


Gdański Archipelag Kultury „Gama” przygotował dla dzieci wiele zajęć m.in. warsztaty teatralne, muzyczne, plastyczne, rękodzielnicze, literackie, zdrowego odżywiania. Odbędzie się również m.in. inscenizacja teatralna, wystawa prac plastycznych, koncert i karaoke. Codziennie od 9:00 do 14:00 uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach świetlicowych. Koszt tygodniowych zajęć w „Gamie” to 30 zł, zaś za pojedyncze zajęcia trzeba zapłacić 10 zł.


Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia 2” oferuje dzieciom i młodzieży bezpłatne zajęcia z zakresu sztuki m.in. „100 rzeczy z papieru i tektury” (warsztaty plastyczne, 15-19.02 10:00-15:00), „EKSPRESJA? DESTRUKCJA?” (warsztaty artystyczno-plastyczne, 22-26.02 10:00-15:00), „DOBRY, LEPSZY… – warsztaty o Królowej Śniegu i ciepłych pragnieniach” (warsztaty artystyczne z elementami arteterapii, 15-19.02 10:00-15:00). W KinoPorcie odbędzie się 12 bezpłatnych projekcji filmowych dla dzieci i młodzieży. Od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 i 15:00 wyświetlane będą zarówno klasyki kinematografii dziecięcej, jak i nowości z tej kategorii.


Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zorganizowało cykl wykładów połączonych z warsztatami plastycznymi „Akademia Małego Archeologa”. Proponowane wykłady to m.in. „Jak żyło się na Pomorzu w epoce Biskupina?” (16.02), „Zwierzęta ukryte w muzeum” (24.02), „Szkielet źródłem wiedzy o człowieku” (26.02), „Higiena wczoraj i dziś” (18.02).  Każdy wykład został przygotowany i będzie prowadzony przez innego pracownika muzeum. Koszt udziału dziecka w  zajęciach to 6 zł.


Teatr „Miniatura” oferuje dzieciom spotkania z improwizowanym teatrem lalek „ImproLala”. Każde spotkanie jest inne, ponieważ aktorzy nie mają scenariusza, a dzieci stają się aktywnymi uczestnikami „spektaklu” – scenarzystami, reżyserami, aktorami, scenografami. Pierwsze wydarzeni z serii „ImproLala” odbędzie się już 16.02 o godzinie 9:00. Koszt udziału to 16 zł.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież