Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Publicysta Adam Chmielecki nowym prezesem Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
piątek, 13 września 2019 13:32

Adam Chmielecki, wydawca, politolog i publicysta, współpracujący z miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”, decyzją Rady Mediów Narodowych został w czwartek 12 września br. powołany na stanowisko prezesa Radia Gdańsk SA.


Rada Mediów Narodowych jednogłośnie wybrała prezesa Radia Gdańsk. W Radzie Mediów Narodowych zasiadają: przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Grzegorz Podżorny oraz Juliusz Braun (nie był obecny na głosowaniu). Adam Chmielecki był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Radia Gdańsk.


Adam Chmielecki jest politologiem, absolwentem UG, dziennikarzem, publicystą oraz wydawcą. Jest od ośmiu lat związany z miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”.


Jest autorem książek „Wokół Solidarności” i „Solidarni i niepodlegli”, wydanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie ze Sławomirem Cenckiewiczem, Januszem Kowalskim i Anną K. Piekarską napisał biografię śp. Lecha Kaczyńskiego, jest współautorem albumu „Moim powołaniem jest służba publiczna. Rzecz o Macieju Płażyńskim”. Pisał m.in. dla „Biuletynu IPN”, publikował na łamach „Czasu Stefczyka”, „Dziennika Polskiego”, „Gazety Bankowej”, „Gazety Polskiej”, „Naszego Dziennika”, tygodników „Do Rzeczy” i „wSieci”. Jest właścicielem wydawnictwa Patria Media, wydającego publikacje o konserwatywnym wydźwięku.

alt


Był pracownikiem Komisji ds. Likwidacji WSI (kierował sekretariatem przewodniczącego komisji S. Cenckiewicza) i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.


Jest jednym z laureatów prestiżowego konkursu Książka Historyczna Roku im. Oskara Haleckiego za biografię polityczna śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.


Zasiada w radzie utworzonego przez NSZZ „S” i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytutu Dziedzictwa Solidarności.


Ma otwarty przewód doktorski. Promotorem rozprawy doktorskiej na temat Porozumienia Centrum jest prof. Wojciech Polak, naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.


Na łamach Magazynu Solidarność Adam Chmielecki zajmował się szeroko pojęta tematyką związkową oraz publikował na temat najnowszej historii Polski, m.in. o zbrodni lubińskiej z 31 sierpnia 1982 roku oraz o życiu i dokonaniach Anny Walentynowicz (1929-2010).


Adam Chmielecki zastąpił Dariusza Wasielewskiego, który zrezygnował z pełnienia funkcji. Nowy prezes obejmie stery publicznej rozgłośni od 23 września br. Redaktorem naczelnym radia i prokurentem spółki jest na razie Michał Rzepiak.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież