Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Publicysta Adam Chmielecki nowym prezesem Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
piątek, 13 września 2019 13:32

Adam Chmielecki, wydawca, politolog i publicysta, współpracujący z miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”, decyzją Rady Mediów Narodowych został w czwartek 12 września br. powołany na stanowisko prezesa Radia Gdańsk SA.


Rada Mediów Narodowych jednogłośnie wybrała prezesa Radia Gdańsk. W Radzie Mediów Narodowych zasiadają: przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Grzegorz Podżorny oraz Juliusz Braun (nie był obecny na głosowaniu). Adam Chmielecki był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Radia Gdańsk.


Adam Chmielecki jest politologiem, absolwentem UG, dziennikarzem, publicystą oraz wydawcą. Jest od ośmiu lat związany z miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”.


Jest autorem książek „Wokół Solidarności” i „Solidarni i niepodlegli”, wydanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie ze Sławomirem Cenckiewiczem, Januszem Kowalskim i Anną K. Piekarską napisał biografię śp. Lecha Kaczyńskiego, jest współautorem albumu „Moim powołaniem jest służba publiczna. Rzecz o Macieju Płażyńskim”. Pisał m.in. dla „Biuletynu IPN”, publikował na łamach „Czasu Stefczyka”, „Dziennika Polskiego”, „Gazety Bankowej”, „Gazety Polskiej”, „Naszego Dziennika”, tygodników „Do Rzeczy” i „wSieci”. Jest właścicielem wydawnictwa Patria Media, wydającego publikacje o konserwatywnym wydźwięku.

alt


Był pracownikiem Komisji ds. Likwidacji WSI (kierował sekretariatem przewodniczącego komisji S. Cenckiewicza) i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.


Jest jednym z laureatów prestiżowego konkursu Książka Historyczna Roku im. Oskara Haleckiego za biografię polityczna śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.


Zasiada w radzie utworzonego przez NSZZ „S” i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytutu Dziedzictwa Solidarności.


Ma otwarty przewód doktorski. Promotorem rozprawy doktorskiej na temat Porozumienia Centrum jest prof. Wojciech Polak, naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.


Na łamach Magazynu Solidarność Adam Chmielecki zajmował się szeroko pojęta tematyką związkową oraz publikował na temat najnowszej historii Polski, m.in. o zbrodni lubińskiej z 31 sierpnia 1982 roku oraz o życiu i dokonaniach Anny Walentynowicz (1929-2010).


Adam Chmielecki zastąpił Dariusza Wasielewskiego, który zrezygnował z pełnienia funkcji. Nowy prezes obejmie stery publicznej rozgłośni od 23 września br. Redaktorem naczelnym radia i prokurentem spółki jest na razie Michał Rzepiak.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież