Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Publicysta Adam Chmielecki nowym prezesem Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
piątek, 13 września 2019 13:32

Adam Chmielecki, wydawca, politolog i publicysta, współpracujący z miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”, decyzją Rady Mediów Narodowych został w czwartek 12 września br. powołany na stanowisko prezesa Radia Gdańsk SA.


Rada Mediów Narodowych jednogłośnie wybrała prezesa Radia Gdańsk. W Radzie Mediów Narodowych zasiadają: przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Grzegorz Podżorny oraz Juliusz Braun (nie był obecny na głosowaniu). Adam Chmielecki był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Radia Gdańsk.


Adam Chmielecki jest politologiem, absolwentem UG, dziennikarzem, publicystą oraz wydawcą. Jest od ośmiu lat związany z miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”.


Jest autorem książek „Wokół Solidarności” i „Solidarni i niepodlegli”, wydanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie ze Sławomirem Cenckiewiczem, Januszem Kowalskim i Anną K. Piekarską napisał biografię śp. Lecha Kaczyńskiego, jest współautorem albumu „Moim powołaniem jest służba publiczna. Rzecz o Macieju Płażyńskim”. Pisał m.in. dla „Biuletynu IPN”, publikował na łamach „Czasu Stefczyka”, „Dziennika Polskiego”, „Gazety Bankowej”, „Gazety Polskiej”, „Naszego Dziennika”, tygodników „Do Rzeczy” i „wSieci”. Jest właścicielem wydawnictwa Patria Media, wydającego publikacje o konserwatywnym wydźwięku.

alt


Był pracownikiem Komisji ds. Likwidacji WSI (kierował sekretariatem przewodniczącego komisji S. Cenckiewicza) i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.


Jest jednym z laureatów prestiżowego konkursu Książka Historyczna Roku im. Oskara Haleckiego za biografię polityczna śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.


Zasiada w radzie utworzonego przez NSZZ „S” i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytutu Dziedzictwa Solidarności.


Ma otwarty przewód doktorski. Promotorem rozprawy doktorskiej na temat Porozumienia Centrum jest prof. Wojciech Polak, naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.


Na łamach Magazynu Solidarność Adam Chmielecki zajmował się szeroko pojęta tematyką związkową oraz publikował na temat najnowszej historii Polski, m.in. o zbrodni lubińskiej z 31 sierpnia 1982 roku oraz o życiu i dokonaniach Anny Walentynowicz (1929-2010).


Adam Chmielecki zastąpił Dariusza Wasielewskiego, który zrezygnował z pełnienia funkcji. Nowy prezes obejmie stery publicznej rozgłośni od 23 września br. Redaktorem naczelnym radia i prokurentem spółki jest na razie Michał Rzepiak.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież