Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorski PSL do sejmu z Kupcewiczem i Wrońskim

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 05 sierpnia 2015 07:16

Polskie Stronnictwo Ludowe na Pomorzu zdecydowało o kandydatach partii w jesiennych wyborach do sejmu i senatu. Liderami list będą: radny sejmiku Józef Sarnowski w okręgu gdańskim i Hubert Lewna, też radny, rolnik spod Kartuz w okręgu gdyńsko-słupskim. Podczas wojewódzkiej konwencji wyborczej nie wskazano Jana Ryszarda Kurylczyka, b. wojewodę pomorskiego w rządzie L. Millera, jako kandydata na senatora.- Wystawiamy dobrą drużynę - powiedział dziennikarzowi PAP Krzysztof Trawicki, szef PSL na Pomorzu. - Doświadczonych samorządowców, ludzi, którzy w swojej działalności osiągnęli sukcesy zawodowe. Ostatnio brakowało nam do mandatu kilkuset głosów, które przechodziły albo na stronę Samoobrony, albo Ruchu Palikota.


Ostatnim posłem PSL na Pomorzu był pochodzący z Chojnic i prowadzący działalność m.in. w Sierakowicach, księgowy i pasjonat żeglarstwa, Stanisław Kalinowski, który wszedł do parlamentu w 2001 roku z 4 miejsca. Wcześniej w sejmie w kadencji 1993-97 pracowali posłowie Sławomir Szatkowski i Krzysztof Trawicki. W latach 80-tych posłem ZSL był prezes spółdzielni rolniczej z Somonina, Jan Czapiewski.


W Gdańsku na drugim miejsce jest wicemarszałek Krzysztof Trawicki - cztery lata temu lider listy - a na trzecim, tak jak w 2011, Bogdan Dombrowski, wiceminister w resorcie administracji i cyfryzacji. Czwarte miejsce przypadło Marcie Pawłowskiej, radnej sejmiku prowadzącej w Stegnie dom opieki. Nie zabrakło też miejsca dla b. rektora AWFiS, prof. Wojciecha Przybylskiego, tym razem na 15 miejscu.


Janusz Kupcewicz w okręgu gdyńsko-słupskim, podobnie jak cztery lata temu, wystartuje spod "dwójki". Liderka z 2011 roku, dyr. w ARiMR, Stanisława Bujanowicz, tym razem na miejscu trzecim. Z list PSL, z numerem 6, wystartuje  dwukrotny mistrz olimpijski w zapasach, "Kaszubski tur", Andrzej Wroński.


Konwencja wskazała też dwoje kandydatów PSL do senatu: Tomasza Dorniaka i Lucynę Herold Wąs. W Gdańsku PSL rozważa udzielenie poparcia Bogdanowi Borusewiczowi, a w Gdyni - Tadeuszowi Aziewiczowi. Wbrew spekulacjom kandydatem PSL do senatu nie został Jan Ryszard Kurylczyk, b.wojewoda pomorski związany przez lata z SLD.


Nie wiadomo jak na ocenę kandydatów PSL wpłynie bezrefleksyjne żyrowanie polityki PO na Pomorzu w dziedzinie ochrony zdrowia, w tym wspieranie komercjalizacji szpitali i likwidacji samodzielnego Wojewódzkiego Centrum Onkologii, z którego właśnie odeszło11 onkologów.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież