Sąd wójta karze, wojewoda honoruje? » Czy to nie kompromitacja? Skazany prawomocnie na 25 tys. złotych grzywny za niewypłacenie należnych ... "Wejście w historię": Medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyzna... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podczas pierwszej w 2024 roku odsłony cyklu "Wejście w histori... Konkurs wokalnych talentów przedszkolaków » 13 przedszkolaków wzięło udział w Międzyprzedszkolnym konkursie piosenki "Śpiewam, bo lubię".Organiz... Tomasz Rakowski: Gdańsk nie ma gospodarza » O „układzie gdańskim” zmianach w polityce mieszkalnej i inwestycjach drogowych, również tych bardzo ... Mariusz Hoffman – „Plakat malowany poezją” » „Gdańska Galeria Sztuki” … „Gazety Gdańskiej” zaprasza do galerii „W zaułku” na kolejną prezentację ... VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny Szumiące Zabawy » Po raz ósmy Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 49 w Gdańsku zorgan... Matysiak i Milewski w Telewizji Republika » W czwartek, 21 marca, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą posłanka Paulina Matysiak z Nowej Lewicy ... Szóstka Szostaka - program KWW Kocham Gdańsk » KWW Kocham Gdańsk przedstawił swój program - "szóstkę Szostaka".Przedstawione postulaty zostały opra... Goście Katarzyny Gójskiej: Tarczyński, Kanthak, Witkowski, Ćwik » W środę o 20:00 gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie "W PUNKT" będą: Dominik Tarczyński, e... Grzywna dla wójta Szemudu - kiedy zapłaci nauczycielom? » Kompromitacja minister B. Nowackiej i wójta Szemudu R. Kalkowskiego. Szefowa MEN gawędziła w lutym o...
Reklama
Tomasz Rakowski: Gdańsk nie ma gospodarza
wtorek, 26 marca 2024 15:12
Tomasz Rakowski: Gdańsk nie ma gospodarza
O „układzie gdańskim” zmianach w polityce mieszkalnej i
AP Orlen odczarowała Polsat Plus Arenę
sobota, 23 marca 2024 19:43
AP Orlen odczarowała Polsat Plus Arenę
Do pięciu razy sztuka. Dopiero w piątym meczu piłkarki AP Orlen
Samodzielna Lechia, zadyszka Jaguara
sobota, 23 marca 2024 08:12
Samodzielna Lechia, zadyszka Jaguara
I LIGA FORTUNA
Dwójka trójmiejskich liderów nadal
Lechia rozbiła outsidera po przerwie
piątek, 15 marca 2024 19:17
Lechia rozbiła outsidera po przerwie
Lider pewnie ograł ostatnią drużynę w tabeli. Lechia bez

Galeria Sztuki Gdańskiej

Estera Karp w Polsce, w Skierniewicach
poniedziałek, 18 marca 2024 19:14
Estera Karp w Polsce, w Skierniewicach
Przejechałem pół Polski, ale warto było. Tak dobrej wystawy dawno

Sport w szkole

Ostatni akcent w piłce ręcznej
niedziela, 24 marca 2024 18:36
Ostatni akcent w piłce ręcznej
Ostatnim akcentem rywalizacji w piłce ręcznej, rozgrywanej w ramach

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pomorscy uczniowie dyskutowali o sztucznej inteligencji

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
sobota, 18 listopada 2017 18:10

Około 300 uczniów z Pomorza wzięło udział w I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Sztuczna Inteligencja – nadzieje, wyzwania, perspektywy" zorganizowanej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” na Politechnice Gdańskiej.



Temat konferencji "Sztuczna Inteligencja – nadzieje, wyzwania, perspektywy" został wybrany wiosną przez uczniów w internetowym głosowaniu. Chętni mogli zgłaszać tematy własnych prezentacji w pięciu sekcjach tematycznych: biologii, chemii, fizyki, informatyki oraz kompetencji społecznych. Każdy panel rozpoczynał referat wprowadzający moderatora danego panelu tematycznego.


alt



W konferencji wzięło udział około 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa pomorskiego: gimnazjów, liceów ogólnokształcących oraz techników zawodowych. 32 uczniów wygłosiło referaty. Uczniowie zastanawiali się na przykład Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka? - panel fizyczny, Jak nauczyć sztuczną inteligencję (SI) zrozumieć człowieka?  - panel kompetencji społecznych, czy wykorzystanie możliwości sztucznej inteligencji w medycynie nie niesie zagrożeń -  Człowiek naprawiony i ulepszony, czyli człowiek cyborg - panel biologiczny), a może przyczyni się do skutecznego leczenia groźnych chorób cywilizacyjnych -  Nowoczesne metody leczenia nowotworów - panel chemiczny.
- Zdecydowałem się wziąć udział w konferencji bo bardzo zainteresowały mnie tematy - powiedział Wojciech Michalak, uczeń klasy III b Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 33 im. Stefana Banacha z oddziałami gimnazjalnymi, prelegent w sesji kompetencji społecznych.


alt



Dla niektórych uczestników udział w konferencji był częścią przygotowań do już wybranego kierunku studiów.
- Konferencja to przede wszystkim korzyści poznawcze - powiedziała Marcelina Fingajska, uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie. - Mogę się tu nauczyć czegoś o czym bym się nie uczyła normalnie na lekcji. Na przykład o nanobotach. Wybrałam panel biologiczny, zastanawiałam się jeszcze nad chemią, bo w przyszłości chcę iść na medycynę. Informacje z wykładów mogą mi się przydać. Poza tym można posłuchać o ciekawych rzeczach, a nie siedzieć w domu. Wiedza przekazywana jest w sposób, który może zainteresować. Prezentacje były przejrzyste i ciekawe, a dzięki animacjom łatwiej było sobie dany temat zwizualizować.


alt



alt



- Konferencja daje mi nowe spojrzenie na dziedziny nauki - powiedział Kamil Kozakiewicz, uczeń klasy II matematycznej w II LO w Kwidzynie. - Młodzi ludzie inaczej odbierają wiedzę zawartą w nauce i przedstawiają ją w nowszy sposób, bardziej przystępny. Zaletą dla mnie jest sam fakt, że poznam, dowiem coś czegoś nowego. Przyznam, że na miejscu osób prowadzących wykłady byłbym zestresowany. Biorę udział w panelu fizycznym i na razie wykłady mi się podobały. Ciekawa tematyka, ciekawe wykłady. Jestem pod wrażeniem wykładu o sieciach neuronowych, nadal nie do końca rozumiem jak to działa. Słucham, uczę się czegoś nowego, staram się wyciągać wnioski.


alt



Konferencja to nie tylko wykłady. Była również możliwość obejrzenia prezentacji kół naukowych studentów Politechniki oraz stoisk instytucji prowadzących działalność naukowo-edukacyjną i firm wykorzystujących w swojej pracy sztuczną inteligencję. Uczestnicy konferencji mogli też  zwiedzić nowoczesne laboratoria Centrum Nanotechnoologii Politechniki Gdańskiej.


alt



Celem projektu „Zdolni z Pomorza” jest opieka nad uzdolnionymi uczniami i rozwijanie ich kreatywności.


Organizatorami konferencji byli Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku i Politechnika Gdańska.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież