W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politechnika pracuje, studenci nadrabiają

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 marca 2011 18:54

alt

Ruszył remont Domu Studenckiego nr 3 Politechniki Gdańskiej przy ulicy Do Studzienki 32. Jednak studenci mieszkający w pobliskim akademiku Uniwersytetu narzekają. Nie tylko na unoszący się pył.

Remont zakończy się w styczniu 2012 roku. Politechnika planuje ponownie zakwaterować tam studentów na rok akademicki 2012/2013. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że akademik został zamknięty przez Sanepid z powodu skandalicznych warunków w nim panujących. Stał nieużywany przez kilka miesięcy, ale od około dwóch tygodni rozpoczął się kapitalny remont.

Zakres prac obejmuje nie tylko wnętrze akademika, ale również kompleksową wymianę sieci instalacyjnych oraz odnowienie przyległego terenu -  boiska i parkingu, gdzie zostanie położona nowa nawierzchnia. Inwestycja będzie kosztować Politechnikę 1 300 000 złotych.


altOgrodzenie
Jednak studenci Uniwersytetu mieszkający w sąsiednim domu studenckim mają spore powody do narzekań: - Nie chodzi o kurz i pył, który unosi się w okolicy, ale o ogrodzenie, które postawili – mówi Bartek, student administracji. Najkrótsza droga na przystanki autobusowe wiodła przez parking Politechniki. Studencki oszczędzali w ten sposób nawet cztery minuty, obecnie muszą podążać okrężną drogą, co nie nastraja ich pozytywnie. - Wbrew pozorom, ale te kilka minut, to rano ogrom czasu. Dla studentów, którzy po zajęciach pracują, a nocami się uczą, ten czas rano ma ogromną wartość. Nie chcę rezygnować z mycia zębów, więc muszę wcześniej wstawać. Jakby nie mogli najpierw ogrodzić tylko akademika, a potem jak ruszą z parkingiem to przenieść ogrodzenie na ten plac. Od razu musieli wszystko zablokować – nie ukrywa swej irytacji Sławek, student politologii.


Monitoring
- Niewykluczone, że w trakcie prac ogrodzenie będzie można pomniejszyć. Wykonawca zapowiedział elastyczne podejście do tej kwestii – odpowiada  Ewa Kuczkowska, z biura prasowego PG. Jednak póki, co nic nie zapowiada, żeby „elastyczne podejście” miało zostać zastosowane. Mimo uwag od studentów, jakie przekazaliśmy Politechnice na placu remontu nic się nie zmieniło. - Po prostu jak przyjdzie weekend i ludzie ruszą do pobliskich klubów, a zwłaszcza jak będą wracać to jestem pewien, że zdemontują ten płot w szybkiej akcji – złośliwie dodaje Iwona, studentka romanistyki.

Jednak póki, co nic takiego nie nastąpiło. Natomiast Politechnika pewna utrudnień, jakie sprawiła wszystkim mieszkającym obok zainwestowała w nocnego stróża i monitoring.

Maciej CiemnyRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież