Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kusili maturzystów

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 marca 2011 11:16

alt65 uczelni wyższych oraz szkół policealnych z całej Polski, a także z zagranicy prezentowało swoją ofertę edukacyjną na Targach Akademia 2011.


Zobacz galerię - http://www.wybrzeze24.pl/galerie?func=viewcategory&catid=112  

Swoją ofertę na terenie Kampusu Bałtyckiego Uniwersytetu Gdańskiego prezentowały między innymi Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Wojskowa Akademia Techniczna, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, British Council z Warszawy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia, Uniwersytet Szczeciński, Maastricht University z Holandii oraz wiele innych.

Targi to nie tylko możliwość poznania oferty poszczególnych uczelni, ale szansa na zaznajomienie się z uczelnianą rzeczywistością. Uczestnicy mogli wysłuchać wielu ciekawych wykładów akademickich przygotowanych przez pracowników wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Można było zwiedzić nowoczesny budynek biblioteki oraz zapoznać się z naukowymi laboratoriami.

Nie mogło zabraknąć również części artystycznej.  Były pokazy fitness, żonglerki, tańca, wschodnich sztuk walki oraz wyścigi na ergo-wiosłach.

Najcenniejsze dla tegorocznych maturzystów z pewnością były spotkania z przedstawicielami OKE (Okręgowej Komisji Edukacyjnej), którzy mówili o zasadach i  zmianach, jakie czekają zdających. Na spotkaniach dotyczących poszczególnych przedmiotów eksperci omawiali zadania, które były najtrudniejsze i sprawiały zdającym najwięcej problemów oraz prezentowali prawidłowe odpowiedzi. Przedstawiano również najbardziej kuriozalne i zabawne błędy popełniane przez maturzystów. Trzeba przyznać, że te spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i aule, w których się odbywały były wypełnione po brzegi. 

Dodatkowym atutem imprezy była możliwość napisania próbnej matury. Aby móc jednak skorzystać z takiej możliwości, trzeba się było wcześniej zapisać drogą internetową. Wyniki wkrótce!

jn


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież