Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS liczy szable w Sejmiku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 stycznia 2012 14:14

Piotr Zwara, niegdyś PiS, dzisiaj Solidarna Polska zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku woj. pomorskiego. Zastąpi go najprawdopodobniej Adam Śliwicki, radny PiS. Najprawdopodobniej, bo nie wiadomo, czy klub PiS ostanie się w pomorskim Sejmiku.A tylko posiadanie klubu radnych uprawnia do zasiadania w prezydium Sejmiku. Dlatego też np. SLD liczący trzy mandaty nie ma swego przedstawiciela wśród wiceprzewodniczących lokalnego parlamentu. By dyscyplinować radnych pojawiła się nawet na poniedziałkowej sesji Sejmiku Anna Fotyga, była szefowa dyplomacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Po wyborach samorządowych z 2010 r. PiS miał w Sejmiku siedmiu przedstawicieli. Klub stopniowo topniał. Najpierw jego szeregi musiał opuścić radny Przemysław Marchlewicz, ukarany za niesubordynację. Następnie z klubu zostali wyrzuceni Zwara i Ryszard Jędrzejczak. Zostali ukarani za dogadywanie się z „ziobrystami”, czyli Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim. Wczoraj Zwara mówił nam, że być może na kolejnej sesji do dwójki secesjonistów dołączy trzeci radny. Czy będzie to Anna Gwiazda, która z powodu choroby nie pojawiła się na sesji, czy też może Jerzy Barzowski – tego na razie Zwara nie chciał ujawnić. 
- Dziękuję za zgodną współpracę mimo różnic politycznych – tak Zwara puentował wczoraj pożegnanie z funkcją.


alt

Piotr Zwara, drugi od prawej, jeszcze za stołem prezydialnym


Jeśli do Solidarnej Polski przejdzie ktoś z czteroosobowego obecnie klubu PiS wówczas klub tej partii w Sejmiku zniknie.


Tymczasem podczas sesji szczególnie aktywny był radny Jerzy Barzowski. Podczas dyskusji o planie pracy komisji rewizyjnej radny Barzowski zarzucił członkom komisji spolegliwość wobec zarządu województwa i „zamiatanie pod dywan” trudnych spraw. Dopytywany przez radnych m.in. przez Jana Kleinszmidta przewodniczącego Sejmiku o konkrety radny dodał, że chodzi mu o działania komisji rewizyjnej z poprzedniej kadencji, kiedy to komisja nie zajęła się wątpliwościami radnego dotyczącymi podziału funduszy europejskich w ramach EFS.


- Proszę o konkrety. Radny rzuca oskarżenia, które uwłaczają powadze komisji – stwierdziła radna Małgorzata Ostrowska (SLD). Pracami komisji rewizyjnej kieruje od dwóch kadencji radny Piotr Gontarek (SLD).

Barzowskiego bronił Zwara.
- Komisja rewizyjna powołana jest do kontroli zarządu województwa. Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu, gdy opozycja się kłóci o komisję rewizyjną – mówił radny Zwara.
Na razie wszystkie miejsca w prezydium pomorskiego Sejmiku ma Platforma Obywatelska.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież