Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem » Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zarażonych koronawirusem. Wśród 36 os... 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob... Jerzy Karpiński: Szczepionka najszybciej za rok » Z lek. med. Jerzym Karpińskim, dyrektorem Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (lekarze... Nowe zasady bezpieczeństwa, ograniczające swobodne przemieszczanie się... » Premier Mateusz Morawiecki podjął dalsze, obostrzające i dyscyplinujące decyzje dotyczące walki z CO... Przemysł stoczniowy w dobie pandemii » Jakie procedury obwiązują armatorów, stoczniowców, portowców i morskich kontrahentów w czasie pandem... Fundacja ORLEN: Nabór do programu "Moje miejsce na Ziemi" » Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „M... Płażyński w sprawie Gedanii do minister Gawin » Gdańska opozycja nie rezygnuje z wsparcia starań o uratowanie historycznego terenu Gedanii. W tej sp...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
sobota, 14 marca 2020 14:07
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
Niedzielne derby trójmiasta nie odbędą się. Jest to spowodowane za ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bruno Schulz w Sopocie
wtorek, 10 marca 2020 19:09
Bruno Schulz w Sopocie
Wernisaż wystawy „Bruno Schulz wśród artystów swoich czasów” ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Opóźniony powrót tramwaju na Stogi

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 listopada 2019 09:24

15 listopada miał zostać przywrócony ruch tramwajów do ulicy Zimnej na Stogach. Tego terminu nie udało się dotrzymać. Nowy termin powrotu tramwajów na Stogi to koniec listopada.


Podczas październikowego spotkania Prezydent Dulkiewicz z mieszkańcami Stogów Alan Aleksandrowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, zapowiadał, że tramwaje do ulicy Zimnej ruszą 15 listopada. Jak wiadomo tego terminu nie udało się dotrzymać.


Jaki jest planowany nowy termin puszczenia tramwaju do Zimnej? Czy miasto będzie chciało wyciągnąć konsekwencje wobec wykonawcy prac za kolejne przesunięcie terminu? - zapytaliśmy Alana Aleksandrowicza.
- DRMG cały czas pracuje z generalnym wykonawcą, aby w listopadzie doszło do uruchomienia tramwaju - odpowiedział na nasze pytanie Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.


W listopadzie nastąpiła intensyfikacja prac w okolicach mostu wantowego i na przystanku przy Elektromontażu. Wcześniej nie działo się tam zbyt wiele.

alt

Prace przy moście wantowym...


alt

... i na Stogach w pobliżu ul. Zimnej

zdjęcia z 21.11.2019


- Na bieżąco jestem w kontakcie z mieszkańcami, mam dyżury w Radzie Dzielnicy Stogi i w Radzie Dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie, która to dzielnica korzysta z tego samego ciągu komunikacyjnego i wiem, że jest to dla mieszkańców istotna dolegliwość - powiedział Cezary Śpiewak-Dowbór, radny Koalicji Obywatelskiej Miasta Gdańska w Okręgu wyborczym Nr 1 obejmującym m.in. Stogi, Przeróbkę, Górki Zachodnie i Krakowiec. - Wiem, że mieszkańcy chcieliby, aby prace skończyły się jak najszybciej. Jednocześnie wielokrotnie w rozmowach słyszałem głosy zrozumienia, ponieważ docelowo komunikacja na Stogach się zdecydowanie polepszy. Ufam, że wiceprezydent Alan Aleksandrowicz robi w tej sprawie wszystko co jest możliwe. Dla nas jako radnych Koalicji Obywatelskiej sprawa remontu torowiska na Stogi jest bardzo ważna. Jestem przekonany, że ta sprawa zostanie rozwiązana tak szybko, jak to możliwe. Warto podkreślić, że z informacji uzyskanych przeze mnie od wiceprezydenta Alana Aleksandrowicza wynika, iż przesunięcia terminu wynikały w głównej mierze z nieewidencjonowanych sieci, które zostały znalezione pod dotychczasowym torowiskiem. W momencie gdy wykonawca zaczął tam kopać okazało się, że jest pod ziemią szereg instalacji, które na żadnych mapach nie były ujęte.


- Jesteśmy w stałym kontakcie z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska i Aldesą wykonawcą prac na trasie linii tramwajowej na Stogi - powiedział Bogdan Gutowski, radny dzielnicy Stogi. - Praktycznie co tydzień jesteśmy w Dyrekcji lub u wykonawcy. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że opóźnienia są wynikiem braku odpowiedniej liczby pracowników. Wierzymy, że nowy termin puszczenia tramwaju do Zimnej - przełom listopada i grudnia - zostanie dotrzymany.


- Opóźnienia w pracach na trasie na Stogi są już od dłuższego czasu i wydaje się, że tam doszło do złego zaplanowania tej inwestycji - powiedział Kazimierz Koralewski, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta. - Dziwnym zbiegiem okoliczności nie tylko remont komunikacyjny w kierunku na Stogi, ale również inwestycja Nowej Bulońskiej jest opóźniona. Tam buduje się w surowym terenie nowe tory tramwajowe i ta inwestycja napotyka takie przeszkody, których można było się spodziewać. Te inwestycje są bez rozmachu. Marazm zapanował w służbach nadzoru, bo rola urzędu miasta sprowadza się do nadzoru, urzędnicy nie kopią łopatami. Ich rolą jest rozpisać przetarg, zrobić specyfikacje, potem nadzorować te prace, ich przebieg. Wydaje się niestety, że to przerosło te służby, które teraz operują pod zarządem Pani Prezydent i stąd tego rodzaju kłopoty.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież