Krzyż dziękczynny FMW na Ołtarzu Ojczyzny » Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś... Piotr Duda: W walce o wolność, godność, Boga i rodzinę na brać górnicz... » Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S. Górski- „Wyjeż... Jacek Zdrojewski: Wytarte kolana Czarzastego » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Nagroda dla widowiska Poland: First to Fight » Multimedialne widowisko plenerowe POLAND: FIRST TO FIGHT, będące koprodukcją Muzeum II Wojny Światow... Koncert według twórczości Jacka Kaczmarskiego "Świadectwo" w Gdyni » W Gdyni 13 grudnia br. w kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego, odbędzie się koncert wg. Ja... Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Jedna bramka dała Lotos PKH wygraną nad GKS Katowice
sobota, 14 grudnia 2019 11:40
Jedna bramka dała Lotos PKH wygraną nad GKS Katowice
Spotkania Lotosu PKH z GKS Katowice w sezonie 2019/2020 są bardzo za ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:08
Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
Ostatnie tygodnie roku już tradycyjnie przynoszą wzmożony ruch w ga ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Opóźniony powrót tramwaju na Stogi

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 listopada 2019 09:24

15 listopada miał zostać przywrócony ruch tramwajów do ulicy Zimnej na Stogach. Tego terminu nie udało się dotrzymać. Nowy termin powrotu tramwajów na Stogi to koniec listopada.


Podczas październikowego spotkania Prezydent Dulkiewicz z mieszkańcami Stogów Alan Aleksandrowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, zapowiadał, że tramwaje do ulicy Zimnej ruszą 15 listopada. Jak wiadomo tego terminu nie udało się dotrzymać.


Jaki jest planowany nowy termin puszczenia tramwaju do Zimnej? Czy miasto będzie chciało wyciągnąć konsekwencje wobec wykonawcy prac za kolejne przesunięcie terminu? - zapytaliśmy Alana Aleksandrowicza.
- DRMG cały czas pracuje z generalnym wykonawcą, aby w listopadzie doszło do uruchomienia tramwaju - odpowiedział na nasze pytanie Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.


W listopadzie nastąpiła intensyfikacja prac w okolicach mostu wantowego i na przystanku przy Elektromontażu. Wcześniej nie działo się tam zbyt wiele.

alt

Prace przy moście wantowym...


alt

... i na Stogach w pobliżu ul. Zimnej

zdjęcia z 21.11.2019


- Na bieżąco jestem w kontakcie z mieszkańcami, mam dyżury w Radzie Dzielnicy Stogi i w Radzie Dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie, która to dzielnica korzysta z tego samego ciągu komunikacyjnego i wiem, że jest to dla mieszkańców istotna dolegliwość - powiedział Cezary Śpiewak-Dowbór, radny Koalicji Obywatelskiej Miasta Gdańska w Okręgu wyborczym Nr 1 obejmującym m.in. Stogi, Przeróbkę, Górki Zachodnie i Krakowiec. - Wiem, że mieszkańcy chcieliby, aby prace skończyły się jak najszybciej. Jednocześnie wielokrotnie w rozmowach słyszałem głosy zrozumienia, ponieważ docelowo komunikacja na Stogach się zdecydowanie polepszy. Ufam, że wiceprezydent Alan Aleksandrowicz robi w tej sprawie wszystko co jest możliwe. Dla nas jako radnych Koalicji Obywatelskiej sprawa remontu torowiska na Stogi jest bardzo ważna. Jestem przekonany, że ta sprawa zostanie rozwiązana tak szybko, jak to możliwe. Warto podkreślić, że z informacji uzyskanych przeze mnie od wiceprezydenta Alana Aleksandrowicza wynika, iż przesunięcia terminu wynikały w głównej mierze z nieewidencjonowanych sieci, które zostały znalezione pod dotychczasowym torowiskiem. W momencie gdy wykonawca zaczął tam kopać okazało się, że jest pod ziemią szereg instalacji, które na żadnych mapach nie były ujęte.


- Jesteśmy w stałym kontakcie z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska i Aldesą wykonawcą prac na trasie linii tramwajowej na Stogi - powiedział Bogdan Gutowski, radny dzielnicy Stogi. - Praktycznie co tydzień jesteśmy w Dyrekcji lub u wykonawcy. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że opóźnienia są wynikiem braku odpowiedniej liczby pracowników. Wierzymy, że nowy termin puszczenia tramwaju do Zimnej - przełom listopada i grudnia - zostanie dotrzymany.


- Opóźnienia w pracach na trasie na Stogi są już od dłuższego czasu i wydaje się, że tam doszło do złego zaplanowania tej inwestycji - powiedział Kazimierz Koralewski, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta. - Dziwnym zbiegiem okoliczności nie tylko remont komunikacyjny w kierunku na Stogi, ale również inwestycja Nowej Bulońskiej jest opóźniona. Tam buduje się w surowym terenie nowe tory tramwajowe i ta inwestycja napotyka takie przeszkody, których można było się spodziewać. Te inwestycje są bez rozmachu. Marazm zapanował w służbach nadzoru, bo rola urzędu miasta sprowadza się do nadzoru, urzędnicy nie kopią łopatami. Ich rolą jest rozpisać przetarg, zrobić specyfikacje, potem nadzorować te prace, ich przebieg. Wydaje się niestety, że to przerosło te służby, które teraz operują pod zarządem Pani Prezydent i stąd tego rodzaju kłopoty.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież