Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia przełamała złe passy
sobota, 19 grudnia 2020 18:59
Lechia przełamała złe passy
W dobrych humorach udadzą się na przerwę w ligowych rozgrywkach

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Obywatelu chroń się sam - radnych chroni A.Owczarczak

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
środa, 18 marca 2020 10:09

Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydent Gdańska o czasowe zawieszenie poboru opłat za parkowanie. - W warunkach zagrożenia epidemicznego korzystanie z samochodów osobowych jest bezpieczniejsze niż komunikacja zbiorowa, korzystajmy z dobrego przykładu Gdyni - mówi "Gazecie Gdańskiej" szef klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska Kazimierz Koralewski.


Do rozważenia podejmowania takich inicjatyw,kierując się m.in. zaleceniami ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, poprosił samorządowców w specjalnym apelu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


W interpelacji skierowanej przez klub radnych PiS do prezydent A. Dulkiewicz czytamy m.in.: "Minister zdrowia zaapelował do mieszkańców Polski, zwłaszcza osób starszych i schorowanych o pozostanie w domach i unikanie kontaktu z dużymi skupiskami ludzi. Należy przez to rozumieć także możliwe unikanie korzystania z transportu zbiorowego, w tym komunikacji miejskiej. Jako bezpieczniejszą alternatywę wskazuje się korzystanie z samochodów osobowych. Uiszczanie opłat za pomocą parkometrów generuje obecnie dodatkowe ryzyko sanitarno-epidemiologiczne(...) zwracamy się do Pani Prezydent o czasowe zawieszenie poboru opłat w strefach płatnego parkowania na terenie Gdańska z uwagi na ważny interes społeczny, przez który rozumiemy zdrowie i życie wszystkich mieszkańców naszego miasta."


Z komentarza radnego PO, Cezarego Śpiewaka Dowbora w TVP 3 Gdańsk i Radiu Gdańsk, zdaje się wynikać, że suto zaopatrzeni w bezpłatne parkingi radni i prominenci miejskiej administracji chcieliby w sposób oryginalny zadbać o zdrowie swoich mieszkańców. - Trzeba patrzeć długofalowo - perorował radny w rozmowie z red. Maciejem Naskrętem w Radiu Gdańsk. - Jeszcze mieszkańcy zaczną jeździć do Wrzeszcza i zrobi się tłok, lepiej żeby chodzili do lasu na spacer.


- To nie jest żadna fanaberia, to jest konieczność, część z nas musi pracować, musimy kompleksowo dbać o bezpieczeństwo zdrowotne, czy jest coś ważniejszego w tym momencie? - replikował radny PiS Andrzej Skiba.


Z zupełnie inną troską towarzystwo polityczne zarządzające Gdańskiem podeszło do zdrowia własnego. Przewodnicząca rady Agnieszka Owczarczak (PO) zalecenia ministra Szumowskiego i apel ministra Adamczyka potraktowała jak najbardziej serio i radnych rozsadziła w odległości od siebie epidemiologicznie bezpiecznej - nie jak w tramwaju czy autobusie. Każdy mógł siedzieć osobno jak we własnym samochodzie, którym przyjechał na bezpłatny parking w centrum miasta.


Teraz Aleksandra Dulkiewicz musi się pochylić nad interpelacją radnych i ujawnić swoje rzeczywiste przywiązanie do "gdańszczanek i gdańszczan" - wybrać ochronę zdrowie dla wybranych, czy wesprzeć ogół obywateli tworzących wspólnotę samorządową. Pytanie to zadali: Kazimierz Koralewski, Elżbieta Strzelczyk, Piotr Gierszewski, Przemysław Majewski, Andrzej Skiba, Barbara Imianowska, Joanna Cabaj, Romuald Plewa, Przemysław Malak i Waldemar Jaroszewicz.
GGRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież