Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Obywatelu chroń się sam - radnych chroni A.Owczarczak

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
środa, 18 marca 2020 10:09

Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydent Gdańska o czasowe zawieszenie poboru opłat za parkowanie. - W warunkach zagrożenia epidemicznego korzystanie z samochodów osobowych jest bezpieczniejsze niż komunikacja zbiorowa, korzystajmy z dobrego przykładu Gdyni - mówi "Gazecie Gdańskiej" szef klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska Kazimierz Koralewski.


Do rozważenia podejmowania takich inicjatyw,kierując się m.in. zaleceniami ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, poprosił samorządowców w specjalnym apelu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


W interpelacji skierowanej przez klub radnych PiS do prezydent A. Dulkiewicz czytamy m.in.: "Minister zdrowia zaapelował do mieszkańców Polski, zwłaszcza osób starszych i schorowanych o pozostanie w domach i unikanie kontaktu z dużymi skupiskami ludzi. Należy przez to rozumieć także możliwe unikanie korzystania z transportu zbiorowego, w tym komunikacji miejskiej. Jako bezpieczniejszą alternatywę wskazuje się korzystanie z samochodów osobowych. Uiszczanie opłat za pomocą parkometrów generuje obecnie dodatkowe ryzyko sanitarno-epidemiologiczne(...) zwracamy się do Pani Prezydent o czasowe zawieszenie poboru opłat w strefach płatnego parkowania na terenie Gdańska z uwagi na ważny interes społeczny, przez który rozumiemy zdrowie i życie wszystkich mieszkańców naszego miasta."


Z komentarza radnego PO, Cezarego Śpiewaka Dowbora w TVP 3 Gdańsk i Radiu Gdańsk, zdaje się wynikać, że suto zaopatrzeni w bezpłatne parkingi radni i prominenci miejskiej administracji chcieliby w sposób oryginalny zadbać o zdrowie swoich mieszkańców. - Trzeba patrzeć długofalowo - perorował radny w rozmowie z red. Maciejem Naskrętem w Radiu Gdańsk. - Jeszcze mieszkańcy zaczną jeździć do Wrzeszcza i zrobi się tłok, lepiej żeby chodzili do lasu na spacer.


- To nie jest żadna fanaberia, to jest konieczność, część z nas musi pracować, musimy kompleksowo dbać o bezpieczeństwo zdrowotne, czy jest coś ważniejszego w tym momencie? - replikował radny PiS Andrzej Skiba.


Z zupełnie inną troską towarzystwo polityczne zarządzające Gdańskiem podeszło do zdrowia własnego. Przewodnicząca rady Agnieszka Owczarczak (PO) zalecenia ministra Szumowskiego i apel ministra Adamczyka potraktowała jak najbardziej serio i radnych rozsadziła w odległości od siebie epidemiologicznie bezpiecznej - nie jak w tramwaju czy autobusie. Każdy mógł siedzieć osobno jak we własnym samochodzie, którym przyjechał na bezpłatny parking w centrum miasta.


Teraz Aleksandra Dulkiewicz musi się pochylić nad interpelacją radnych i ujawnić swoje rzeczywiste przywiązanie do "gdańszczanek i gdańszczan" - wybrać ochronę zdrowie dla wybranych, czy wesprzeć ogół obywateli tworzących wspólnotę samorządową. Pytanie to zadali: Kazimierz Koralewski, Elżbieta Strzelczyk, Piotr Gierszewski, Przemysław Majewski, Andrzej Skiba, Barbara Imianowska, Joanna Cabaj, Romuald Plewa, Przemysław Malak i Waldemar Jaroszewicz.
GGRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież