Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Obywatelu chroń się sam - radnych chroni A.Owczarczak

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
środa, 18 marca 2020 10:09

Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydent Gdańska o czasowe zawieszenie poboru opłat za parkowanie. - W warunkach zagrożenia epidemicznego korzystanie z samochodów osobowych jest bezpieczniejsze niż komunikacja zbiorowa, korzystajmy z dobrego przykładu Gdyni - mówi "Gazecie Gdańskiej" szef klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska Kazimierz Koralewski.


Do rozważenia podejmowania takich inicjatyw,kierując się m.in. zaleceniami ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, poprosił samorządowców w specjalnym apelu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


W interpelacji skierowanej przez klub radnych PiS do prezydent A. Dulkiewicz czytamy m.in.: "Minister zdrowia zaapelował do mieszkańców Polski, zwłaszcza osób starszych i schorowanych o pozostanie w domach i unikanie kontaktu z dużymi skupiskami ludzi. Należy przez to rozumieć także możliwe unikanie korzystania z transportu zbiorowego, w tym komunikacji miejskiej. Jako bezpieczniejszą alternatywę wskazuje się korzystanie z samochodów osobowych. Uiszczanie opłat za pomocą parkometrów generuje obecnie dodatkowe ryzyko sanitarno-epidemiologiczne(...) zwracamy się do Pani Prezydent o czasowe zawieszenie poboru opłat w strefach płatnego parkowania na terenie Gdańska z uwagi na ważny interes społeczny, przez który rozumiemy zdrowie i życie wszystkich mieszkańców naszego miasta."


Z komentarza radnego PO, Cezarego Śpiewaka Dowbora w TVP 3 Gdańsk i Radiu Gdańsk, zdaje się wynikać, że suto zaopatrzeni w bezpłatne parkingi radni i prominenci miejskiej administracji chcieliby w sposób oryginalny zadbać o zdrowie swoich mieszkańców. - Trzeba patrzeć długofalowo - perorował radny w rozmowie z red. Maciejem Naskrętem w Radiu Gdańsk. - Jeszcze mieszkańcy zaczną jeździć do Wrzeszcza i zrobi się tłok, lepiej żeby chodzili do lasu na spacer.


- To nie jest żadna fanaberia, to jest konieczność, część z nas musi pracować, musimy kompleksowo dbać o bezpieczeństwo zdrowotne, czy jest coś ważniejszego w tym momencie? - replikował radny PiS Andrzej Skiba.


Z zupełnie inną troską towarzystwo polityczne zarządzające Gdańskiem podeszło do zdrowia własnego. Przewodnicząca rady Agnieszka Owczarczak (PO) zalecenia ministra Szumowskiego i apel ministra Adamczyka potraktowała jak najbardziej serio i radnych rozsadziła w odległości od siebie epidemiologicznie bezpiecznej - nie jak w tramwaju czy autobusie. Każdy mógł siedzieć osobno jak we własnym samochodzie, którym przyjechał na bezpłatny parking w centrum miasta.


Teraz Aleksandra Dulkiewicz musi się pochylić nad interpelacją radnych i ujawnić swoje rzeczywiste przywiązanie do "gdańszczanek i gdańszczan" - wybrać ochronę zdrowie dla wybranych, czy wesprzeć ogół obywateli tworzących wspólnotę samorządową. Pytanie to zadali: Kazimierz Koralewski, Elżbieta Strzelczyk, Piotr Gierszewski, Przemysław Majewski, Andrzej Skiba, Barbara Imianowska, Joanna Cabaj, Romuald Plewa, Przemysław Malak i Waldemar Jaroszewicz.
GGRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież