W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Modernizacja Wyspy Spichrzów coraz bliżej...

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 20 stycznia 2016 22:11

Kolejny etap modernizacji Wyspy Spichrzów zakończony. Wyłoniono zwycięzcę konkursu na wykonawcę kładki Św. Ducha.Prace nad modernizacją Wyspy Spichrzów są obecnie jedną z najważniejszych inwestycji na terenie miasta Gdańsk i budzą duże zainteresowanie mieszkańców, turystów oraz mediów. Jak wiadomo planowane jest zbudowanie w tym miejscu budynków mieszkalnych oraz lokali usługowych. Dnia 19 stycznia 2016 roku odbyła się kolejna konferencja w tej sprawie, na której ogłoszono zwycięzcę konkursu, dotyczącego budowy kładki łączącej ze sobą brzegi Motławy.


Podczas spotkania, które miało miejsce w pawilonie informacyjnym Granaria Gdańsk na Wyspie Spichrzów, wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta: prezydent miasta Gdańsk – Paweł Adamowicz i jego zastępca – Wiesław Bielawski oraz reprezentanci belgijsko-polskiego konsorcjum firm Immobel i Multibud W. Ciurzyński, które zajmuje się modernizacją Wyspy – prezes zarządu Marnix Galle, a także prezes spółki na rynku polskim – Bartłomiej Hofman. Prezes Galle stwierdził, że Wyspa Spichrzów stanowi niemałe wyzwanie dla inwestora, ale doświadczenie firm, które zajmują się zleceniem, gwarantuje dobre rezultaty. Prezes Hofman uznał natomiast, że prace przebiegają zgodnie z planem.


altPunktem kulminacyjnym konferencji było wyłonienie zwycięzcy konkursu, dotyczącego wykonawcy kładki pieszej, którą nazwano kładką Św. Ducha. Głównym czynnikiem determinującym wybór laureata była jak najmniejsza ingerencja w nabrzeże Wyspy Spichrzów, a także pogodzenie kwestii użytkowych oraz estetycznych. Początkowo wyłoniono dwóch równorzędnych zwycięzców – Autorskie Studio Architektury z Rzeszowa oraz Studio Bednarski Ltd z Londynu, jednak kolejny etap konkursu ostatecznie wyselekcjonował lidera. Okazała się nim firma Studio Bednarski Ltd, która zaprezentowała najkorzystniejszą dla miasta ofertę. Podczas konferencji przedstawiono wizualizację zwycięskiego projektu. Kładka Św. Ducha. według koncepcji Studia Bednarski, będzie ruchoma, a konkretnie obrotowa. Takie rozwiązanie pozwoli na swobodne poruszanie się zarówno pieszych, jak i przepływających przez Motławę łodzi. Mechaniczny obrót kładki (otwarcie lub zamknięcie) będzie trwał około dwóch minut. W sytuacjach awaryjnych możliwe będzie ręczne przesunięcie pomostu, co zajmie około piętnastu minut. Szerokość kładki to około 4,5 metra. Kształt projektu jest raczej ostateczny i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Planowany koniec inwestycji przypada na rok 2018.


altWyspa Spichrzów stanowi jeden z potencjalnie najatrakcyjniejszych punktów Gdańska, dlatego warto śledzić modernizację tegoż miejsca.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież