Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miller: Premier podwyższa poczucie zagrożenia dla lepszego wyborczego wyniku

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 marca 2014 19:34

altZ posłem Leszkiem Millerem, przewodniczącym SLD rozmawia Artur S. Górski


- Dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego pomorski Sojusz Lewicy Demokratycznej oficjalnie rozpoczął kampanię. Czy ostatnia pańska wizyta na Pomorzu to skutek rozpoczęcia kampanii i mobilizacji elektoratu?
Leszek Miller: Odwiedzam mój okręg wyborczy, bo taki jest mój obowiązek poselski. Obyła się także inauguracja naszej kampanii wyborczej. Zaprezentowano złotą dziesiątkę naszych kandydatek i kandydatów do Parlamentu Europejskiego, było spotkanie honorowego komitetu wyborczego. 


- A już myślałem, że przybył pan by zweryfikować alarmistyczne doniesienia premiera Tuska o grożącej nam na Pomorzu prowokacji czy ataków w rejonie graniczącym z obwodem królewieckiem. Premier dmie w surmy. Czyni to skutecznie bo notowania PO podskoczyły nieznacznie…
Leszek Miller: Premier Tusk nie powinien podgrzewać histerii wojennej. W Polsce nie wybuchnie żadna wojna. Nie grozi nam wojna światowa. Donald Tusk i jego ludzie chętnie fotografują się na tle czołgów, samolotów, jednostek wojskowych. Podwyższają w ten sposób poczucie zagrożenia. Premier liczy, że to pomoże jego partii w uzyskaniu lepszego wyborczego wyniku, ale jest to postępowanie niewłaściwe. Oczywiście sprawa Ukrainy przewartościuje też wektory kampanii wyborczej. 


- Na Pomorzu będzie wam trudno zawalczyć o mandat. Startuje tu „weteran Europy” komisarz Janusz Lewandowski na szpicy PO. Zapewne PiS wystawi byłą szefową MSZ Annę Fatygę. Postawiliście na doświadczenie byłego marszałka Senatu profesora Longina Pastusiaka, amerykanisty. Liczy pan na sukces?
Leszek Miller: Mam nadzieję, że mandat będzie zdobyty. Lista jest mocna i różnorodna. Jest na niej nazwisko profesora Pastusiaka, jej lidera i jej najmocniejsze ogniowo. Pozostałe nazwiska też są bardzo mocne. Są wiceministrowie, są samorządowcy i naukowcy. Jest na niej pięć kobiet i pięciu mężczyzn, co pokazuje jakie są tendencje w Sojuszu. Rola kobiet w polityce rośnie.


- A’propos tendencji. Te zmieniły się w samym rządzie. Premier Tusk ocknął się i zaczyna prowadzić, bynajmniej medialną, aktywniejszą politykę, ale pana, niegdyś służącego na okrętach podwodnych, serce nie boli, kiedy widzi pan stan polskich sił zbrojnych?
Leszek Miller: Cóż, kondycja naszych sił zbrojnych jest zróżnicowana. Dla przykładu - siły powietrzne. Czterdzieści osiem samolotów F-16, kupionych jeszcze przez mój rząd to dzisiaj najnowocześniejsza broń jaką Polska dysponuje. Gdyby nie tamten zakup to dzisiaj ani prezydent, ani premier nie mieliby na tle czego się fotografować.


- Myśliwce wielozadaniowe to jednak za mało…

Leszek Miller: Przypomnę, że to za mojego premierowania w 2002 roku kupiliśmy licencję na produkcję 690 transporterów opancerzonych Rosomak, które się sprawdzają. Kupiliśmy dwanaście samolotów CASA i dwa tysiące rakiet przeciwpancernych. To jest podstawa polskich sił zbrojnych i wielka szkoda, że od tamtej pory, oprócz zapewnień słownych, żadne podobne modernizacje w sprzęcie nie nastąpiły.


- Modernizacje nie nastąpiły, ale z goryczą powiem, że pod obecnymi rządami zginęło więcej naszych generałów i admirałów niż w czasie II wojny światowej…
Leszek Miller: A dowodem niefrasobliwej polityki jest fakt, że dowództwo Marynarki Wojennej przeniesione zostało z Gdyni do Warszawy. Pozostaje mieć nadzieję, że systemy łączności będą działały bez zarzutu. Czekam kiedy to dla równowagi Brygada Strzelców Podhalańskich przeniesie się do Gdyni.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #3 bojar 2014-03-22 07:50
jeden realista w gronie wojennych szaleńców,ta droga panie Leszku tylko ta drogą
Cytować
 
 
+1 #2 BelFer 2014-03-21 10:20
O, jaka piękna ballada! Rosja wielki nieszczęśliwy sponiewierany odbudowuje teraz swoje ego. Uwaga na takie tendencje oparte na sile zranionego niedźwiedzia , który płacze w łapie trzyma topór
Cytować
 
 
+4 #1 Admir 2014-03-19 07:44
Tak było czy tak bedzie? Obejrzyj posłuchaj
http://www.youtube.com/watch?v=JAK6Navs29w
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież