Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miller odwiedził Wałęsę

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 19 sierpnia 2011 13:39

altDo niecodziennego spotkania doszło w piątek w samo południe w gdańskiej Zielonej Bramie. W biurze Lecha Wałęsy pojawił się Leszek Miller, który rozpoczyna kampanię wyborczą na Pomorzu.


Rozmowa Wałęsa-Miller trwała blisko godzinę. Były prezydent przekonywał nas, że wizyta byłego premiera, kandydującego z listy SLD w okręgu gdyńsko-słupskim nie oznacza poparcia lewej nogi.
- Ja nie kandyduję. Gdybym kandydował to bym odwiedził pana premiera Millera w Łodzi. To jest taka lewica, z która rozmawiam. Na taką lewicę się nie zamykam. Mogę się spotkać, ale nie poprzeć – mówił Wałęsa, nie kryjąc satysfakcji z faktu pojawienia się w jego biurze byłego premiera.


- Ja nie odwiedzam pana prezydenta by zabiegać o poparcie. To naturalne, że zaczynając kampanię jestem z wizytą u Lecha Wałęsy bez którego nie sposób mówić o polskiej polityce w ujęciu historycznym i teraźniejszym – odparł Leszek Miller. Później dopytywany przez dziennikarzy o rachuby na poparcie ze strony Wałęsy Miller zażartował: - To nie ten okręg wyborczy.


alt


Rozmowa bardzo się przedłużyła.
- Dawno się nie widzieliśmy, a dobrze jest dowiedzieć się z pierwszej ręki co ktoś inny myśli. Rozmawialiśmy w trudnych czasach i w łatwiejszych. Będę się przyglądał sukcesom pana premiera – odpowiedział Wałęsa.


Spotkanie w Gdańsku Wałęsy i Millera miało miejsce w 2002 roku w czasie wyborów samorządowych. Wówczas w kościele św. Brygidy obaj podziwiali początek prac nad bursztynowym ołtarzem. Wczoraj obaj – jak powiedział Miller,  rozmawiali jak „elektryk z elektrykiem”.
- Dla zdrowia politycznego najważniejsze ugrupowania powinny być reprezentowane w Sejmie. Skoro  ubiegam się o mandat to nie sposób pominąć Lecha Wałęsy – puentował Miller, który coraz lepiej czuje się na Wybrzeżu i w drodze na spotkanie do biura Wałęsy ul. Mariacką i Długim Pobrzeżem rozdawał uściski dłoni i uśmiechy.
- Lech Wałęsa podobnie jak ja ma zwolenników i  przeciwników.  Jednak nie da się wymazać go z kart polskiej historii. Mam nadzieję, że nie wymaże się też mego nazwiska z historii i z przyszłości – stwierdził Miller.


alt


Lech Wałęsa zaś był bardzo zadowolony po wizycie i dobrze wyrażał się o Millerze.
- Podoba mi się jego zdecydowanie i odwaga. Zaczyna kampanie na tym terenie i poprosił o spotkanie i złożył uszanowanie. Nie mogę być za Millerem, bo jestem innej opcji i mam swoje typy, ale nie jestem przeciw Millerowi. Szanuję go. Zachował się uczciwie i ładnie. To nie jest wspieranie lewej nogi – zarzekł się Wałęsa.


Miller podarował Wałęsie zdjęcie z Łańska z 1989 r. ze wspólnego spotkania przed „okrągłym stołem”. Były  prezydent odwdzięczył się serią zdjęć, które wykonał sam oraz oficer BOR, a Wałęsa „wrzucił” do Internetu.
ASG

fot. ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-2 #1 Andrzej 2011-08-19 18:41
Panie Wałęsa, pan jesteś większą kanalią, i większym zdrajcą, niż myślalłem!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież