Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu » Za 7500 złotych z budżetu miasta prezydent Gdańska kupiła 2500 drożdżówek, które rozdawała razem ze ... Gdańskie Amazonki dyżurują w siedzibie NFZ » W środę 20 listopada, w ramach kolejnej „Środy z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddziału Woj... W tygodniku „Sieci”: Wszyscy chcą dopaść Dudę » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” przygląda się startującemu właśnie wyścigowi do Pałacu Prezydencki... Urzędnicza madrycka eskapada dozwolona. El Clásico? » Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa korupcji w sponsorowanym przez kontrahenta Miasta Gdańsk... Zmarł Zbigniew Jujka » Zmarł Zbigniew Jujka, popularny gdański karykaturzysta i dziennikarz. Miał 84 lata. Zbigniew Jujka u... Oświadczenie dr Karola Nawrockiego po materiale TVN » Dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, w związku z emisją materiału „Naziol, kibol, ... Bilety miesięczne czy auto z kierowcą - władze Gdańska w czasach kryzy... » Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska, do pracy z Zaspy nie dojeżdża tramwajem, choć tramwaj ... Pomorscy uczniowie dyskutowali o tajemnicach mózgu » „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” to hasło III Pomorskiej Uczniowskiej Konfer... E-recepta obowiązkowa od 2020 roku » Od 8 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w formie e-recepty. 190 tys. mieszkańców... Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr...
Reklama
Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu
środa, 20 listopada 2019 21:28
Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu
Za 7500 złotych z budżetu miasta prezydent Gdańska kupiła 2500 dro ...
Znakomita trzeci tercja dała LOTOS PKH wygraną nad liderem!
wtorek, 19 listopada 2019 20:00
Znakomita trzeci tercja dała LOTOS PKH wygraną nad liderem!
Hokeiści Lotos PKH pokonali na wyjeździe lidera tabeli JKH GKS Jastr ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Cześnik: Odkrywanie ducha
piątek, 15 listopada 2019 16:24
Henryk Cześnik: Odkrywanie ducha
O życiu i twórczości z prof. Henrykiem Cześnikiem rozmawia Stanis ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kazimierz Koralewski: Doświadczenie, młodość i kontynuacja pracy dla Gdańska

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 października 2019 18:00

Z Kazimierzem Koralewskim, nowym przewodniczącym klubu radnych PiS, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Radzie Miasta Gdańska rozmawia Artur S. Górski


- W klubie Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska po roku wraca pan na stanowisko przewodniczącego, które sprawował pan przez bodaj trzy kadencje. Dla tak doświadczonego radnego nie było to chyba niespodzianką?
Kazimierz Koralewski: Przewodniczący klubu, dziś poseł, Kacper Płażyński zapowiadał w trakcie kampanii parlamentarnej, że jeśli tak się zdarzy, że zdobędzie mandat poselski, to będzie mnie rekomendował do pełnienia tej funkcji. Ta prognoza się spełniła. I to ze znakomitym wynikiem Kacpra Płażyńskiego. Tym większa jest moja odpowiedzialność za sprawy klubu.


- Rzeczywiście Kacper Płażyński zdobył rekordowe poparcie 89 384 wyborców, to nawet trzy razy więcej niż lider waszej listy do Sejmu wiceminister Jarosław Sellin. Był w was element zaskoczenia takim rezultatem?
Kazimierz Koralewski: Wyborcy tak zdecydowali. Mimo naszej włożonej pracy w kampanii, jak i przez kilka wcześniejszych lat, tak dobry, wręcz imponujący, wynik w wyborach był pewnym zaskoczeniem.


- PiS stawia na odmłodzenie kadr? Młode pokolenie, Marcin Horała i Kacper Płażyński, odgrywają już znaczną rolę w partii…
Kazimierz Koralewski: Stawiamy na doświadczenie i na młodość. Przyszłość oczywiście należy do młodych. Doświadczenie zaś jest niezbędne, by z jednej strony czerpać z wiedzy, a z drugiej czasem tonować młode temperamenty, wprowadzać, korzystając z doświadczenia, elementy rozwagi. Zakładając, że nasza reforma państwa będzie trwała lata, młodzi działacze są niezbędni, by ją skutecznie poprowadzić.

alt


- W tej reformie instytucji bierze udział młodsze pokolenie Zjednoczonej Prawicy, chociażby były już radny Jan Kanthak, rzecznik ministra sprawiedliwości, który, tak chyba zdecydowała Solidarna Polska, startował z innego okręgu i zdobył mandat poselski z listy PiS w Lublinie?
Kazimierz Koralewski: Tak. Przypomnę, że - jak pan ich nazywa młodzi, to nie są przecież dzieci. Mają blisko 30 lat. Są już doświadczeni, mają talenty, są kreatywni, dobrze wyedukowani. Oni z czasem będą swoistymi lokomotywami nurtu politycznego, który wspólnie reprezentujemy.


- W Radzie Miasta Kacpra Płażyńskiego zastąpi Przemysław Majewski, który zdobył skromne 380 głosów…
Kazimierz Koralewski: W swoim okręgu wyborczym Kacper Płażyński w wyborach do rady miasta tak zassał głosy wyborców, że dla pozostałych kandydatów pozostało ich nie tak wiele do podziału. Nie ma nikt o to żalu. Przemysław Majewski nie potrzebuje jakiegoś wyjątkowego szkolenia. Dał się poznać z działalności społecznej.


- Za Jana Kanthaka wejdzie Barbara Imianowska, którą poparło 966 gdańszczan.
Kazimierz Koralewski: Basia Imianowska również dała się poznać z działalności publicznej, w kulturze. Jest popularna na Przymorzu i Zaspie, w okręgu, w którym startowała. To są dobre nabytki dla naszego klubu.


- Priorytety przewodniczącego klubu radnych PiS to?
Kazimierz Koralewski: Będziemy kontynuowali konsekwentnie nasz program, który prezentował nasz kandydat w wyborach na prezydenta Gdańska. Celem radnych PiS jest miasto przyjazne mieszkańcom, lepiej skomunikowane, bardziej zielone. Liczę na dobrą współpracę, na zgranie naszego klubu, które już dobrze rokuje na przyszłość. Po to by w Gdańsku żyło się bardziej komfortowo.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież