Tajemnica podróży marszałka Struka » Wyzdrowiał zakażony koronawirusem marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wrócił w środę... Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jankowska: PiS jak FiDeSz obudzi Polaków z plastikowego snu

Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
środa, 24 sierpnia 2011 09:35

altaltZ Aleksandrą Jankowską, kandydatką nr 4 na liście PiS w wyborach do Sejmu z okręgu gdańskiego rozmawia Artur S. Górski

Po wyborach 9 października, po ogłoszeniu wyników okazuje się, że zdobyła Pani uznanie wyborców i jest w Sejmie. Czym się zechce zająć posłanka Jankowska z PiS?
- Przede wszystkim ratowaniem miejsc pracy na Pomorzu oraz tworzeniem szans dla ludzi którzy kończą studia i dla ludzi pokolenia „30 plus”, którzy nie mogą przełamać biznesowych, politycznych, przyjacielskich układów rodem jeszcze z poprzedniego systemu. Nie mają szans na pracę w swoim zawodzie, na wykorzystanie swoich zdolności i umiejętności. To ludzie w pełni zawodowych sił, dobrze wykształceni, ale muszą szukać pracy za granicą lub w stolicy. Na Pomorzu dla nich pracy nie ma. Po drugie, ale proszę tego nie przyjąć za manifest feministyczny, chcę zająć się ułatwieniami dla kobiet, tak aby mamy nie musiały rezygnować z kariery, bo nie ma miejsc w żłobkach i w przedszkolach. Po trzecie to zwracanie uwagi na jakość kształcenia, na zerwane z bylejakością. Po czwarte sama Platforma dostarcza nam argumentów i tematów. Sporo jeździłam po Kraju i widziałam kawalkady Tirów niszczące gminne i powiatowe drogi. Kosztów wprowadzenia elektronicznego poboru opłat i kosztów zniszczonych dróg nie zrekompensują opłaty za przejazdy. Pracy nie zabraknie. Naturalnie trzeba wybory wygrać.

Będzie Pani ładniejszą twarzą PiS w tej kampanii? To recepta na sukces?
- Trzeba było sporo pracy by zyskać uznanie. To miejsce na liście jest dla mnie zaskoczeniem. Mam nadzieje, że będę mogła wykorzystać moje doświadczenie i że dostrzeżono moje zdolności organizacyjne.

Czy Pani zdaniem PiS jest w stanie pójść tropem Węgierskiej Unii Demokratycznej FiDeSz i ma jakiekolwiek szanse by wybory wygrać i zacząć przebudowę państwa?
- Jeśli nie w tych wyborach to w następnych. Byłabym bardzo, bardzo szczęśliwa gdybyśmy powtórzyli drogę FiDeSz. Bardzo bym sobie tego życzyła. Tamta partia odbudowuje Węgry, odbudowuje gospodarkę i dumę Węgrów. Czy nasz naród się obudzi? Nie wiem. Premier po tym jak zginął prezydent, a wraz z nim 95 znakomitych Polaków, naukowców, generałów NATO, społeczników mówi, że państwo zdało egzamin. I nic się nie dzieje…

Trzeba czegoś więcej? Organizują się obywatele. Powstają ruchy obywatelskie, nie  dają się spacyfikować kibice, którzy okazują się niekontrolowaną, ale w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, patriotyczną grupą społeczną, zbierane są podpisy pod obywatelskimi projektami ustaw. Czy opozycja potrafi to zagospodarować? 
- Przede wszystkim zmienia się, mam nadzieję, sposób postrzegania polityki i polityków.   Model pragmatyka, polityka, który zyskuje dobry wynik i jest skuteczny, grając rolę przypisaną odtwórcy z reklamy, działający według zasad marketingu, fordanser polityki z plastikowym uśmiechem poniesie klęskę.

Estetyka, jak pisał poeta - może być pomocna w życiu…
- Tak, ale na blichtrze, na zapatrzeniu w plastikowe atrapy,  na pełnych samozadowolenia cynikach nie można budować politycznego credo i polityki nowoczesnego państwa.
Jest zauważalny przełom. Wielu ludzi sięga po ambitne tygodniki, zrywa z narzucanym stylem myślenia i wypowiadania się, Konserwatyzm nie jest obciachem. Młodzi ludzie starają się dociekać, szukać własnej odpowiedzi. Tajemnica sukcesu PO to ciągle działająca promocja. Jednak wielu też moich znajomych, patrzy na rzeczywistość przez „Szkło kontaktowe” i uodparnia się przed jakąkolwiek dyskusją. Kiedy mówię: sięgnij po taką, czy inną publikację, odpowiadają – „Nie, a po co. To oszołomy”. 

Zanosi się na ciekawą kampanię wyborczą. W Gdyni Miller, Biedroń, Jakubiak, Śniadek.  W Gdańsku Nowak, Arabski, Hall, Pomaska kontra Fotyga, Łopiński, Jaworski, Jankowska do Sejmu, a Gwiazda kontra Borusewicz do Senatu. Jak będzie wyglądała Pani kampania? 
- Zaczynam a za kilka dni. Wyborcy się przekonają, Będą niespodzianki. Liczę, że PiS w okręgu gdańskim zdobędzie co najmniej cztery mandaty. To minimum. Będzie tych mandatów więcej.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież