Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Interwencja wojewody w Pruszczu Gd.: kto dyrektorem ZSOiO?

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 października 2018 07:12

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich uchylił uchwałę starostwa powiatowego w Pruszczu Gdańskim w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących. Powołanej przez starostę Stefana Koniecznego komisji zarzucił złamanie regulaminu MEN i "nieuzasadnione niedopuszczenie" do udziału w postępowaniu 3 kandydatów. Tym samym szkoła w Pruszczu ma dyrektora, którego nie ma...


O pierwszych sygnałach o nieprawidłowościach w tym postępowaniu "GG" informowała już kilkanaście tygodni temu. Z odpowiedzi starosty Stefana Skoniecznego (PO) wynikało, że procedura kontrolowana przez odpowiadającego za oświatę Mariana Cichonia(PO) nie została naruszona, a nowy dyrektor został wybrany zgodnie z prawem.


Jak się okazuje, wątpliwości podnoszone przez kandydatów odrzuconych przez komisje miały znaczenie merytoryczne i podstawy prawne. Potwierdził to wojewoda Dariusz Drelich, który w ramach kontroli prawa stanowionego przez starostwo, wydał rozporządzenie nadzorcze, stwierdzając nieważność uchwały zarządu Stefana Skoniecznego o powołaniu dyrektora ZSOiO im. Raciborskiego.


Wojewoda zgodził się ze skarżącymi, że ich niedopuszczenie do konkursu odbyło się niezgodnie z regulaminem. Jak zauważył, nieczytelna kopia zaświadczenia lekarskiego była dostatecznie czytelna, podobnie jak nazwisko autora koncepcji prowadzenia szkoły. Już kuriozalne było zdyskwalifikowanie trzeciego kandydata za brak uzasadnienia do aktu mianowania, który wydał... starosta powiatowy w Pruszczu Gdańskim. Wyglądało na to, że starosta sam sobie nie wierzył, więc wojewoda musiał przypomnieć w swojej decyzji, że uzasadnienie do aktu mianowania może być dokumentem tylko w postępowaniu o jego ważność, a nie podczas wyborów dyrektora szkoły.


W świetle decyzji wojewody ZSOiO w Pruszczu Gdańskim ma dyrektora, który został wyłoniony bezprawnie. Otwarte pozostaje natomiast pytanie, skąd taka gorliwość komisji w eliminowaniu dobrze przygotowanych kandydatów. Czy czytać należy między wierszami...?
(g)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 profile 2018-11-01 12:18
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież