Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Interwencja wojewody w Pruszczu Gd.: kto dyrektorem ZSOiO?

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 października 2018 07:12

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich uchylił uchwałę starostwa powiatowego w Pruszczu Gdańskim w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących. Powołanej przez starostę Stefana Koniecznego komisji zarzucił złamanie regulaminu MEN i "nieuzasadnione niedopuszczenie" do udziału w postępowaniu 3 kandydatów. Tym samym szkoła w Pruszczu ma dyrektora, którego nie ma...


O pierwszych sygnałach o nieprawidłowościach w tym postępowaniu "GG" informowała już kilkanaście tygodni temu. Z odpowiedzi starosty Stefana Skoniecznego (PO) wynikało, że procedura kontrolowana przez odpowiadającego za oświatę Mariana Cichonia(PO) nie została naruszona, a nowy dyrektor został wybrany zgodnie z prawem.


Jak się okazuje, wątpliwości podnoszone przez kandydatów odrzuconych przez komisje miały znaczenie merytoryczne i podstawy prawne. Potwierdził to wojewoda Dariusz Drelich, który w ramach kontroli prawa stanowionego przez starostwo, wydał rozporządzenie nadzorcze, stwierdzając nieważność uchwały zarządu Stefana Skoniecznego o powołaniu dyrektora ZSOiO im. Raciborskiego.


Wojewoda zgodził się ze skarżącymi, że ich niedopuszczenie do konkursu odbyło się niezgodnie z regulaminem. Jak zauważył, nieczytelna kopia zaświadczenia lekarskiego była dostatecznie czytelna, podobnie jak nazwisko autora koncepcji prowadzenia szkoły. Już kuriozalne było zdyskwalifikowanie trzeciego kandydata za brak uzasadnienia do aktu mianowania, który wydał... starosta powiatowy w Pruszczu Gdańskim. Wyglądało na to, że starosta sam sobie nie wierzył, więc wojewoda musiał przypomnieć w swojej decyzji, że uzasadnienie do aktu mianowania może być dokumentem tylko w postępowaniu o jego ważność, a nie podczas wyborów dyrektora szkoły.


W świetle decyzji wojewody ZSOiO w Pruszczu Gdańskim ma dyrektora, który został wyłoniony bezprawnie. Otwarte pozostaje natomiast pytanie, skąd taka gorliwość komisji w eliminowaniu dobrze przygotowanych kandydatów. Czy czytać należy między wierszami...?
(g)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież