Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Interwencja wojewody w Pruszczu Gd.: kto dyrektorem ZSOiO?

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 października 2018 07:12

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich uchylił uchwałę starostwa powiatowego w Pruszczu Gdańskim w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących. Powołanej przez starostę Stefana Koniecznego komisji zarzucił złamanie regulaminu MEN i "nieuzasadnione niedopuszczenie" do udziału w postępowaniu 3 kandydatów. Tym samym szkoła w Pruszczu ma dyrektora, którego nie ma...


O pierwszych sygnałach o nieprawidłowościach w tym postępowaniu "GG" informowała już kilkanaście tygodni temu. Z odpowiedzi starosty Stefana Skoniecznego (PO) wynikało, że procedura kontrolowana przez odpowiadającego za oświatę Mariana Cichonia(PO) nie została naruszona, a nowy dyrektor został wybrany zgodnie z prawem.


Jak się okazuje, wątpliwości podnoszone przez kandydatów odrzuconych przez komisje miały znaczenie merytoryczne i podstawy prawne. Potwierdził to wojewoda Dariusz Drelich, który w ramach kontroli prawa stanowionego przez starostwo, wydał rozporządzenie nadzorcze, stwierdzając nieważność uchwały zarządu Stefana Skoniecznego o powołaniu dyrektora ZSOiO im. Raciborskiego.


Wojewoda zgodził się ze skarżącymi, że ich niedopuszczenie do konkursu odbyło się niezgodnie z regulaminem. Jak zauważył, nieczytelna kopia zaświadczenia lekarskiego była dostatecznie czytelna, podobnie jak nazwisko autora koncepcji prowadzenia szkoły. Już kuriozalne było zdyskwalifikowanie trzeciego kandydata za brak uzasadnienia do aktu mianowania, który wydał... starosta powiatowy w Pruszczu Gdańskim. Wyglądało na to, że starosta sam sobie nie wierzył, więc wojewoda musiał przypomnieć w swojej decyzji, że uzasadnienie do aktu mianowania może być dokumentem tylko w postępowaniu o jego ważność, a nie podczas wyborów dyrektora szkoły.


W świetle decyzji wojewody ZSOiO w Pruszczu Gdańskim ma dyrektora, który został wyłoniony bezprawnie. Otwarte pozostaje natomiast pytanie, skąd taka gorliwość komisji w eliminowaniu dobrze przygotowanych kandydatów. Czy czytać należy między wierszami...?
(g)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież