Jarosław Wittstock: Rekordy w 2018 i nadzieje na 2019 rok » Na publikację raportu finansowego Grupy LOTOS podsumowującego 2018 rok musimy poczekać jeszcze do ma... Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiści... » Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego dnia od południa Główne Miasto zamien... Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli...
Reklama
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
sobota, 19 stycznia 2019 21:32
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego d ...
MH Automatyka zdobyła 3 punkty w Opolu
niedziela, 20 stycznia 2019 20:49
MH Automatyka zdobyła 3 punkty w Opolu
Dobrą passę kontynuują hokeiści MH Automatyki. Gdańszczanie wygra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju miasta

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 października 2018 18:17

Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr 4


- Proszę o krótkie przedstawienie się, przybliżenie swojej osoby wyborcom.
Agnieszka Trojok: Ukończyłam studia informatyczne i podyplomowe studia MBA (Master of Business Administration - dop. red.). Od ponad 20 lat prowadzę projekty wymagające współpracy ludzi o różnych potrzebach, charakterach i poglądach. Wspieram i dzielę się swoim doświadczeniem z młodymi ludźmi rozpoczynającymi swoje kariery w branży informatycznej. Od zawsze ważny był dla mnie kontakt z przyrodą, stąd chętnie wybieram się w góry lub nad jeziora, ze sprzętem dodatkowym lub bez, niezależnie od pory roku. Lubię też spędzać czas pracując na działce - jestem członkiem Polskiego Związku Działkowców. Więcej o mnie można dowiedzieć się poprzez portal AgnieszkaTrojok.pl pozwalający mi się przedstawić szerokiej grupie Wyborców.


- Dlaczego zdecydowała się pani kandydować?
Agnieszka Trojok: Chciałabym wykorzystać swoją energię, doświadczenie i wykształcenie dla dobra mieszkańców Gdańska. Praca w branży informatycznej zbyt często oznacza skupianie się na urządzeniach i aplikacjach, które co prawda łączą ludzi, ale to rzeczy martwe.


- Co chciałaby pani robić w radzie, jakim pomysłem zwrócić uwagę wyborców?
Agnieszka Trojok: Moja wiedza o charakterze ekonomiczno-prawnym pozwoli mi zająć się tematami wymagającymi kontroli projektów i ich finansowania. Chcę przyczynić się do naprawy nieprawidłowo funkcjonującego systemu transportu miejskiego. Nieustannie zwracam uwagę na dziurawe i nieremontowane drogi, chodniki i podwórka miejskie. A przecież wszyscy chcemy bezpiecznie się poruszać – zarówno osoby piesze w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności, jak i rowerzyści i kierowcy. Irytująca jest też dla mnie sprawa bezmyślnie zagęszczanych budynkami dzielnic.

alt


- Czego Pani zdaniem rada poprzedniej kadencji nie zauważyła, czym się nie zajmowała?
Agnieszka Trojok: Chociażby tego, że Rada Miasta z większością politycznych popleczników aktualnego Pana Prezydenta doprowadziła do sprzedaży powierzchni gruntów pod nowe osiedla bez uwzględniania pozafinansowych aspektów rozwoju dzielnic. Mieszkańcy nie chcą osiedli „sypialni”, osiedli „więzień”. A aspekt tworzenia społeczności międzyosiedlowych, na przykład przez utworzenie wspólnych terenów zielonych, nie został uwzględniony. Rozumiem, że miasto potrzebuje nowych obywateli i powinno się rozwijać. Jednak nie bezmyślnie. Rozwój miasta powinien być zrównoważony.


- Gdańskie kontrowersje. Co pani sądzi o prezydencie w radach nadzorczych, co dalej z GPEC i SAUR. Czy radni, a zatem i mieszkańcy, raz do roku nie powinni na sesji otrzymywać raportu ze spółek miejskich?
Agnieszka Trojok: Prezydent, jak i jego zastępcy nie powinni zasiadać w radach nadzorczych. Jest to również jeden z postulatów kandydata na Prezydenta Zjednoczonej Prawicy Kacpra Płażyńskiego. Prywatyzacje SAUR-u oraz GPEC-u były skandaliczne i nigdy nie powinny mieć miejsca o czym Państwa czytelnicy doskonale wiedzą. Wierzę, że po zmianie władzy uda się wreszcie doprowadzić do przywrócenia tych przedsiębiorstw Gminie Gdańsk.


- Czy mieszkańcy, jak w Oliwie, powinni ponosić koszty ekspansji biurowców i płacić za parkowanie pod domami, gdy na wynajmowaniu biur zarabia wielki biznes, a rosną koszty życia ich sąsiadów?
Agnieszka Trojok: Jak wcześniej wspomniałam rozwój miasta powinien być zrównoważony to znaczy uwzględniający także otoczenie nowych, stawianych budynków. Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju miasta. I z tym przesłaniem zamierzam pracować w Radzie Miasta Gdańska.

GG


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież