Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ... O historii Drukarni Gdańskiej w Stacji Orunia » Wykład profesora Andrzeja Romanowa o historii Drukarni Gdańskiej zainaugurował cykl wykładów i space... Tragedia lotu Tu-154M i niemoc państwa » Sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu-154M o godzinie 8.41,06 zginął prezydent R... Strajk nauczycieli w Gdańsku: strajkuje ponad 4000 nauczycieli, dzieci... » W poniedziałek do rozpoczął się strajk pracowników oświaty. W Trójmieście przystąpiło do niego prawi... Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „S”: Proksa musi ode... » Rada Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przyjęła jednogłośnie uchwałę ...
Reklama
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:24
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dzi ...
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
sobota, 20 kwietnia 2019 07:18
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
Rozmowa z Romanem Józefowiczem, piłkarzem Lechii w latach 1979-1985, ...
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
sobota, 20 kwietnia 2019 15:59
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
Nie tak miała zacząć się runda finałowa dla Lechii. Biało-zielon ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 18:22
Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
Na sztaludze w drugim końcu pracowni przy oknie w ostro padających p ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju miasta

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 października 2018 18:17

Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr 4


- Proszę o krótkie przedstawienie się, przybliżenie swojej osoby wyborcom.
Agnieszka Trojok: Ukończyłam studia informatyczne i podyplomowe studia MBA (Master of Business Administration - dop. red.). Od ponad 20 lat prowadzę projekty wymagające współpracy ludzi o różnych potrzebach, charakterach i poglądach. Wspieram i dzielę się swoim doświadczeniem z młodymi ludźmi rozpoczynającymi swoje kariery w branży informatycznej. Od zawsze ważny był dla mnie kontakt z przyrodą, stąd chętnie wybieram się w góry lub nad jeziora, ze sprzętem dodatkowym lub bez, niezależnie od pory roku. Lubię też spędzać czas pracując na działce - jestem członkiem Polskiego Związku Działkowców. Więcej o mnie można dowiedzieć się poprzez portal AgnieszkaTrojok.pl pozwalający mi się przedstawić szerokiej grupie Wyborców.


- Dlaczego zdecydowała się pani kandydować?
Agnieszka Trojok: Chciałabym wykorzystać swoją energię, doświadczenie i wykształcenie dla dobra mieszkańców Gdańska. Praca w branży informatycznej zbyt często oznacza skupianie się na urządzeniach i aplikacjach, które co prawda łączą ludzi, ale to rzeczy martwe.


- Co chciałaby pani robić w radzie, jakim pomysłem zwrócić uwagę wyborców?
Agnieszka Trojok: Moja wiedza o charakterze ekonomiczno-prawnym pozwoli mi zająć się tematami wymagającymi kontroli projektów i ich finansowania. Chcę przyczynić się do naprawy nieprawidłowo funkcjonującego systemu transportu miejskiego. Nieustannie zwracam uwagę na dziurawe i nieremontowane drogi, chodniki i podwórka miejskie. A przecież wszyscy chcemy bezpiecznie się poruszać – zarówno osoby piesze w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności, jak i rowerzyści i kierowcy. Irytująca jest też dla mnie sprawa bezmyślnie zagęszczanych budynkami dzielnic.

alt


- Czego Pani zdaniem rada poprzedniej kadencji nie zauważyła, czym się nie zajmowała?
Agnieszka Trojok: Chociażby tego, że Rada Miasta z większością politycznych popleczników aktualnego Pana Prezydenta doprowadziła do sprzedaży powierzchni gruntów pod nowe osiedla bez uwzględniania pozafinansowych aspektów rozwoju dzielnic. Mieszkańcy nie chcą osiedli „sypialni”, osiedli „więzień”. A aspekt tworzenia społeczności międzyosiedlowych, na przykład przez utworzenie wspólnych terenów zielonych, nie został uwzględniony. Rozumiem, że miasto potrzebuje nowych obywateli i powinno się rozwijać. Jednak nie bezmyślnie. Rozwój miasta powinien być zrównoważony.


- Gdańskie kontrowersje. Co pani sądzi o prezydencie w radach nadzorczych, co dalej z GPEC i SAUR. Czy radni, a zatem i mieszkańcy, raz do roku nie powinni na sesji otrzymywać raportu ze spółek miejskich?
Agnieszka Trojok: Prezydent, jak i jego zastępcy nie powinni zasiadać w radach nadzorczych. Jest to również jeden z postulatów kandydata na Prezydenta Zjednoczonej Prawicy Kacpra Płażyńskiego. Prywatyzacje SAUR-u oraz GPEC-u były skandaliczne i nigdy nie powinny mieć miejsca o czym Państwa czytelnicy doskonale wiedzą. Wierzę, że po zmianie władzy uda się wreszcie doprowadzić do przywrócenia tych przedsiębiorstw Gminie Gdańsk.


- Czy mieszkańcy, jak w Oliwie, powinni ponosić koszty ekspansji biurowców i płacić za parkowanie pod domami, gdy na wynajmowaniu biur zarabia wielki biznes, a rosną koszty życia ich sąsiadów?
Agnieszka Trojok: Jak wcześniej wspomniałam rozwój miasta powinien być zrównoważony to znaczy uwzględniający także otoczenie nowych, stawianych budynków. Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju miasta. I z tym przesłaniem zamierzam pracować w Radzie Miasta Gdańska.

GG


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież