W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia E(x)plory Week – święto nauki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 30 września 2016 22:14

altNajzdolniejsi młodzi naukowcy i innowatorzy sportu będą gośćmi Gdynia E(x)plory Week, który odbędzie się w dniach 5-8 października 2016 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Finał Konkursu Naukowego, Kongres „Innowacje w Sporcie” oraz Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory z licznymi pokazami i warsztatami to bezpłatne wydarzenia, potrzebna jest jedynie wcześniejsza rejestracja.Gdynia E(x)plory Week (GEW) jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 5 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Jego współorganizatorami już po raz kolejny są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia.  


alt


Gdynia E(x)plory Week 2016 to czterodniowe święto nauki i innowacji z bogatym programem warsztatów, pokazów naukowych oraz dyskusji panelowych kierowanych do pasjonatów nauki i sportu. W jego ramach odbędą się:

altKrajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory (5-7 października)
Finał największego w Polsce konkursu naukowego dla młodzieży w wieku 13-20 lat, w trakcie którego 52 młodych naukowców zaprezentuje 32 innowacyjne projekty badawcze. Laureatów konkursu wybierze jury złożone z autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe oraz innowacyjne firmy. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe w wysokości 10, 7 i 5 tysięcy złotych, nagrody specjalne w postaci wyjazdów na konkursy międzynarodowe w USA, Holandii, Rumunii i Brazylii oraz możliwość uzyskania wsparcia mentorskiego w dalszym rozwoju projektów.


Od 2012 roku w Konkursie Naukowym E(x)plory wzięło udział 800 młodych naukowców z 682 projektami. 57 laureatów reprezentowało Polskę na międzynarodowych konkursach naukowych. Dzięki E(x)plory aż 72 projekty uzyskały wsparcie w dalszej realizacji poprzez programy stażowe i mentorskie. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko 200 projektów, z których 120 zakwalifikowano do etapów regionalnych, a najlepsze 32 – do ogólnopolskiego finału.


Projekty konkursowe będą dostępne dla zwiedzających w piątek 7 października. Laureatów Konkursu poznamy tego samego dnia podczas uroczystej gali finałowej.


W tym roku finałowi Konkursu Naukowego E(x)plory po raz pierwszy towarzyszy internetowy plebiscyt Innowator Jutra. Jego celem jest wyłonienie najciekawszej osobowości naukowej młodego pokolenia. Nagrodą dla zwycięzcy Plebiscytu będzie udział w konferencji Poland 2.0 Summit na Imperial College w Londynie. Głosowanie na stronie www.InnowatorJutra.pl wciąż trwa.

altIV Kongres E(x)plory „Innowacje w Sporcie” (5-6 października)
Kongres E(x)plory łączy młodych innowatorów, dojrzałe startupy oraz inwestorów i biznes. Liv Sansoz, alpinistka, narciarka, paralotniarka ze Szwajcarii otworzy go opowieścią o realizowaniu marzeń i zdobywaniu, tylko pozornie nieosiągalnych, szczytów. Liczne panele będą okazją do spotkań z doświadczonymi sportowcami i działaczami sportowymi (Czesław Lang, Michał Listkiewicz), przedstawicielami organizacji non-profit (Fundacja Poland Business Run, Fundacja Sportu Pozytywnego), firm rozwijających i produkujących akcesoria sportowe (Asante Bamboo Bikes, Cosinuss, Fellow, Notch, Stringbike), tworzących sprzęt dla osób niepełnosprawnych pragnących aktywnie żyć (Ottobock), organizacji wspomagających rozwój innowacyjnego sportu (Global Sports Innovation Center, Sportmind) oraz wspierających startupy (Node5., Startup Hub Poland, Startup Yard). Przedstawiciel firmy LYO Food opowie o roli, jaką mają innowacje technologiczne w przetwarzaniu żywności w rozwoju sportów ekstremalnych. Uczestnicy jego panelu będą mieli okazję sprawdzić, jak smakuje liofilizowane jedzenie przeznaczone np. dla alpinistów.

Szczegółowy program Kongresu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod adresem: www.kongres.explory.pl

altFestiwal Naukowy E(x)plory „Nauka i Sport” (5-8 października)
Festiwal Naukowy E(x)plory „Nauka i Sport” to otwarte wydarzenie dla wszystkich pasjonatów nauki. Goście Festiwalu będą mogli odwiedzić stoiska naukowe oraz wziąć udział w wykładach, warsztatach i panelach. Wśród atrakcji między innymi: przygoda z Hologramem 3D prowadzona przez SmartLab, symulator lotów prezentowany przez SIMLE, wykład oraz trening praktyczny z Mateuszem Jasińskim – trenerbiegania.pl, spotkanie naukowo-sportowe z Sylwią Gruchałą i symulator dachowania prezentowany przez Program Mistrzowie w Pasach.


alt


Udział w Festiwalu jest bezpłatny, na wybrane atrakcje należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: warsztaty@explory.pl.

Szczegóły: http://www.explory.pl/wydarzenia/2016/festiwal-nauki-i-technologii-explory-nauka-i-sport,14

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież