Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia E(x)plory Week – święto nauki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 30 września 2016 22:14

altNajzdolniejsi młodzi naukowcy i innowatorzy sportu będą gośćmi Gdynia E(x)plory Week, który odbędzie się w dniach 5-8 października 2016 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Finał Konkursu Naukowego, Kongres „Innowacje w Sporcie” oraz Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory z licznymi pokazami i warsztatami to bezpłatne wydarzenia, potrzebna jest jedynie wcześniejsza rejestracja.Gdynia E(x)plory Week (GEW) jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 5 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Jego współorganizatorami już po raz kolejny są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia.  


alt


Gdynia E(x)plory Week 2016 to czterodniowe święto nauki i innowacji z bogatym programem warsztatów, pokazów naukowych oraz dyskusji panelowych kierowanych do pasjonatów nauki i sportu. W jego ramach odbędą się:

altKrajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory (5-7 października)
Finał największego w Polsce konkursu naukowego dla młodzieży w wieku 13-20 lat, w trakcie którego 52 młodych naukowców zaprezentuje 32 innowacyjne projekty badawcze. Laureatów konkursu wybierze jury złożone z autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe oraz innowacyjne firmy. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe w wysokości 10, 7 i 5 tysięcy złotych, nagrody specjalne w postaci wyjazdów na konkursy międzynarodowe w USA, Holandii, Rumunii i Brazylii oraz możliwość uzyskania wsparcia mentorskiego w dalszym rozwoju projektów.


Od 2012 roku w Konkursie Naukowym E(x)plory wzięło udział 800 młodych naukowców z 682 projektami. 57 laureatów reprezentowało Polskę na międzynarodowych konkursach naukowych. Dzięki E(x)plory aż 72 projekty uzyskały wsparcie w dalszej realizacji poprzez programy stażowe i mentorskie. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko 200 projektów, z których 120 zakwalifikowano do etapów regionalnych, a najlepsze 32 – do ogólnopolskiego finału.


Projekty konkursowe będą dostępne dla zwiedzających w piątek 7 października. Laureatów Konkursu poznamy tego samego dnia podczas uroczystej gali finałowej.


W tym roku finałowi Konkursu Naukowego E(x)plory po raz pierwszy towarzyszy internetowy plebiscyt Innowator Jutra. Jego celem jest wyłonienie najciekawszej osobowości naukowej młodego pokolenia. Nagrodą dla zwycięzcy Plebiscytu będzie udział w konferencji Poland 2.0 Summit na Imperial College w Londynie. Głosowanie na stronie www.InnowatorJutra.pl wciąż trwa.

altIV Kongres E(x)plory „Innowacje w Sporcie” (5-6 października)
Kongres E(x)plory łączy młodych innowatorów, dojrzałe startupy oraz inwestorów i biznes. Liv Sansoz, alpinistka, narciarka, paralotniarka ze Szwajcarii otworzy go opowieścią o realizowaniu marzeń i zdobywaniu, tylko pozornie nieosiągalnych, szczytów. Liczne panele będą okazją do spotkań z doświadczonymi sportowcami i działaczami sportowymi (Czesław Lang, Michał Listkiewicz), przedstawicielami organizacji non-profit (Fundacja Poland Business Run, Fundacja Sportu Pozytywnego), firm rozwijających i produkujących akcesoria sportowe (Asante Bamboo Bikes, Cosinuss, Fellow, Notch, Stringbike), tworzących sprzęt dla osób niepełnosprawnych pragnących aktywnie żyć (Ottobock), organizacji wspomagających rozwój innowacyjnego sportu (Global Sports Innovation Center, Sportmind) oraz wspierających startupy (Node5., Startup Hub Poland, Startup Yard). Przedstawiciel firmy LYO Food opowie o roli, jaką mają innowacje technologiczne w przetwarzaniu żywności w rozwoju sportów ekstremalnych. Uczestnicy jego panelu będą mieli okazję sprawdzić, jak smakuje liofilizowane jedzenie przeznaczone np. dla alpinistów.

Szczegółowy program Kongresu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod adresem: www.kongres.explory.pl

altFestiwal Naukowy E(x)plory „Nauka i Sport” (5-8 października)
Festiwal Naukowy E(x)plory „Nauka i Sport” to otwarte wydarzenie dla wszystkich pasjonatów nauki. Goście Festiwalu będą mogli odwiedzić stoiska naukowe oraz wziąć udział w wykładach, warsztatach i panelach. Wśród atrakcji między innymi: przygoda z Hologramem 3D prowadzona przez SmartLab, symulator lotów prezentowany przez SIMLE, wykład oraz trening praktyczny z Mateuszem Jasińskim – trenerbiegania.pl, spotkanie naukowo-sportowe z Sylwią Gruchałą i symulator dachowania prezentowany przez Program Mistrzowie w Pasach.


alt


Udział w Festiwalu jest bezpłatny, na wybrane atrakcje należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: [email protected]

Szczegóły: http://www.explory.pl/wydarzenia/2016/festiwal-nauki-i-technologii-explory-nauka-i-sport,14

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież