Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 07 czerwca 2019 14:41

31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", piknik integracyjny dla niepełnosprawnych uczniów będących słuchaczami kursów zawodowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku.


W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku na uczestników "Dnia Słuchacza", pikniku integracyjnego, czekały grill z grochówką z kotła, pokazy artystów, pokaz tańca na wózkach, Jak powstaje film – o realizacji i produkcji filmu.

alt


- To był bardzo miły, sympatyczny dzień - powiedział Andrzej Rynkiewicz, nauczyciel podstaw grafiki cyfrowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku. - "Dzień Słuchacza" obchodziliśmy w naszej placówce już po raz piąty. Na festynie gościliśmy między innymi Jerzy Auksztol, dyrektor Głównego Urzędu Statystycznego; Dariusz Majorek, dyrektor pomorskiego oddziału PFRON, dyrektorzy Wydziału Społecznego Urzędu Miasta; Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Miasta Gdańska. Działu się dużo. Przygotowaliśmy bogaty program przygotowany pod kątem osób z niepełnosprawnością. Były pokazy straży pożarnej, wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji, koncert reggae. Było wiele atrakcji włącznie z konkursami, do których nagrody ufundowała między innymi wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej. Nasi słuchacze, osoby z niepełnosprawnościami, byli bardzo zadowoleni.

alt


alt


- Wszystkie atrakcje podczas festynu miały w sobie element interakcji i były dostosowane do udziału w nich osób niepełnosprawnych - powiedział Radosław Dylis, nauczyciel podstaw grafiki cyfrowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku. - W zajęciach tanecznych mogły wziąć udział osoby poruszające się na wózkach, z niepełnosprawnością ruchową. Nasi słuchacze chętnie się angażowali i bardzo im się to podobało. To było bardzo integrujące, jednocześnie była to pewna zmiana trybu dla osób, które z powodu niepełnosprawności mają mniej ruchu. Były różnego rodzaju pogadanki i prelekcje na tematy związane z niepełnosprawnością. Organizując festyn staramy się wybrać coś co zainteresuje naszych słuchaczy, co może być dla nich atrakcyjne, w co można będzie ich zaangażować.

alt


alt


CKZiU nr 1 w Gdańsku jest jedyną w Polsce szkołą, kształcącą osoby dorosłe z niepełnosprawnościami na poziomie technicznym. Ponad 50 młodych ludzi z różnymi niepełnosprawnościami, w tym grupa z autyzmem, kształci się bezpłatnie w zawodach: technik fotografii i multimediów, technik cyfrowych procesów graficznych, technik procesów introligatorskich. Kursy prowadzone przez szkołę dają im ogromną szansę na zdobycie ciekawego zawodu oraz wejście na rynek pracy jako w pełni wykwalifikowany pracownik. Szkoła pomaga przełamać bariery z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne.

alt


CKZiU nr 1 w Gdańsku posiada bogatą ofertę kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla osób dorosłych, które chcą zdobyć lub podnieść posiadane kwalifikacje. Pomaga w znalezieniu miejsca praktyki zawodowej oraz w znalezieniu pracy. Działania są skuteczne dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze specjalistów z rynku pracy.

Rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2019/2020 już trwa:
zgłoszenia drogą elektroniczną www.ckziu1.gda.pl/rekrutacja.
lub osobiście w siedzibie szkoły :
CKZiU nr 1 w Gdańsku al. Gen. J. Hallera 16/18 pokój A-5 parter

Tomasz Łunkiewicz
fot. Jerzy Czapkowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież