Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 07 czerwca 2019 14:41

31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", piknik integracyjny dla niepełnosprawnych uczniów będących słuchaczami kursów zawodowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku.


W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku na uczestników "Dnia Słuchacza", pikniku integracyjnego, czekały grill z grochówką z kotła, pokazy artystów, pokaz tańca na wózkach, Jak powstaje film – o realizacji i produkcji filmu.

alt


- To był bardzo miły, sympatyczny dzień - powiedział Andrzej Rynkiewicz, nauczyciel podstaw grafiki cyfrowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku. - "Dzień Słuchacza" obchodziliśmy w naszej placówce już po raz piąty. Na festynie gościliśmy między innymi Jerzy Auksztol, dyrektor Głównego Urzędu Statystycznego; Dariusz Majorek, dyrektor pomorskiego oddziału PFRON, dyrektorzy Wydziału Społecznego Urzędu Miasta; Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Miasta Gdańska. Działu się dużo. Przygotowaliśmy bogaty program przygotowany pod kątem osób z niepełnosprawnością. Były pokazy straży pożarnej, wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji, koncert reggae. Było wiele atrakcji włącznie z konkursami, do których nagrody ufundowała między innymi wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej. Nasi słuchacze, osoby z niepełnosprawnościami, byli bardzo zadowoleni.

alt


alt


- Wszystkie atrakcje podczas festynu miały w sobie element interakcji i były dostosowane do udziału w nich osób niepełnosprawnych - powiedział Radosław Dylis, nauczyciel podstaw grafiki cyfrowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku. - W zajęciach tanecznych mogły wziąć udział osoby poruszające się na wózkach, z niepełnosprawnością ruchową. Nasi słuchacze chętnie się angażowali i bardzo im się to podobało. To było bardzo integrujące, jednocześnie była to pewna zmiana trybu dla osób, które z powodu niepełnosprawności mają mniej ruchu. Były różnego rodzaju pogadanki i prelekcje na tematy związane z niepełnosprawnością. Organizując festyn staramy się wybrać coś co zainteresuje naszych słuchaczy, co może być dla nich atrakcyjne, w co można będzie ich zaangażować.

alt


alt


CKZiU nr 1 w Gdańsku jest jedyną w Polsce szkołą, kształcącą osoby dorosłe z niepełnosprawnościami na poziomie technicznym. Ponad 50 młodych ludzi z różnymi niepełnosprawnościami, w tym grupa z autyzmem, kształci się bezpłatnie w zawodach: technik fotografii i multimediów, technik cyfrowych procesów graficznych, technik procesów introligatorskich. Kursy prowadzone przez szkołę dają im ogromną szansę na zdobycie ciekawego zawodu oraz wejście na rynek pracy jako w pełni wykwalifikowany pracownik. Szkoła pomaga przełamać bariery z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne.

alt


CKZiU nr 1 w Gdańsku posiada bogatą ofertę kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla osób dorosłych, które chcą zdobyć lub podnieść posiadane kwalifikacje. Pomaga w znalezieniu miejsca praktyki zawodowej oraz w znalezieniu pracy. Działania są skuteczne dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze specjalistów z rynku pracy.

Rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2019/2020 już trwa:
zgłoszenia drogą elektroniczną www.ckziu1.gda.pl/rekrutacja.
lub osobiście w siedzibie szkoły :
CKZiU nr 1 w Gdańsku al. Gen. J. Hallera 16/18 pokój A-5 parter

Tomasz Łunkiewicz
fot. Jerzy Czapkowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież