Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 07 czerwca 2019 14:41

31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", piknik integracyjny dla niepełnosprawnych uczniów będących słuchaczami kursów zawodowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku.


W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku na uczestników "Dnia Słuchacza", pikniku integracyjnego, czekały grill z grochówką z kotła, pokazy artystów, pokaz tańca na wózkach, Jak powstaje film – o realizacji i produkcji filmu.

alt


- To był bardzo miły, sympatyczny dzień - powiedział Andrzej Rynkiewicz, nauczyciel podstaw grafiki cyfrowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku. - "Dzień Słuchacza" obchodziliśmy w naszej placówce już po raz piąty. Na festynie gościliśmy między innymi Jerzy Auksztol, dyrektor Głównego Urzędu Statystycznego; Dariusz Majorek, dyrektor pomorskiego oddziału PFRON, dyrektorzy Wydziału Społecznego Urzędu Miasta; Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Miasta Gdańska. Działu się dużo. Przygotowaliśmy bogaty program przygotowany pod kątem osób z niepełnosprawnością. Były pokazy straży pożarnej, wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji, koncert reggae. Było wiele atrakcji włącznie z konkursami, do których nagrody ufundowała między innymi wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej. Nasi słuchacze, osoby z niepełnosprawnościami, byli bardzo zadowoleni.

alt


alt


- Wszystkie atrakcje podczas festynu miały w sobie element interakcji i były dostosowane do udziału w nich osób niepełnosprawnych - powiedział Radosław Dylis, nauczyciel podstaw grafiki cyfrowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku. - W zajęciach tanecznych mogły wziąć udział osoby poruszające się na wózkach, z niepełnosprawnością ruchową. Nasi słuchacze chętnie się angażowali i bardzo im się to podobało. To było bardzo integrujące, jednocześnie była to pewna zmiana trybu dla osób, które z powodu niepełnosprawności mają mniej ruchu. Były różnego rodzaju pogadanki i prelekcje na tematy związane z niepełnosprawnością. Organizując festyn staramy się wybrać coś co zainteresuje naszych słuchaczy, co może być dla nich atrakcyjne, w co można będzie ich zaangażować.

alt


alt


CKZiU nr 1 w Gdańsku jest jedyną w Polsce szkołą, kształcącą osoby dorosłe z niepełnosprawnościami na poziomie technicznym. Ponad 50 młodych ludzi z różnymi niepełnosprawnościami, w tym grupa z autyzmem, kształci się bezpłatnie w zawodach: technik fotografii i multimediów, technik cyfrowych procesów graficznych, technik procesów introligatorskich. Kursy prowadzone przez szkołę dają im ogromną szansę na zdobycie ciekawego zawodu oraz wejście na rynek pracy jako w pełni wykwalifikowany pracownik. Szkoła pomaga przełamać bariery z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne.

alt


CKZiU nr 1 w Gdańsku posiada bogatą ofertę kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla osób dorosłych, które chcą zdobyć lub podnieść posiadane kwalifikacje. Pomaga w znalezieniu miejsca praktyki zawodowej oraz w znalezieniu pracy. Działania są skuteczne dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze specjalistów z rynku pracy.

Rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2019/2020 już trwa:
zgłoszenia drogą elektroniczną www.ckziu1.gda.pl/rekrutacja.
lub osobiście w siedzibie szkoły :
CKZiU nr 1 w Gdańsku al. Gen. J. Hallera 16/18 pokój A-5 parter

Tomasz Łunkiewicz
fot. Jerzy Czapkowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież