Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 07 czerwca 2019 14:41

31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", piknik integracyjny dla niepełnosprawnych uczniów będących słuchaczami kursów zawodowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku.


W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku na uczestników "Dnia Słuchacza", pikniku integracyjnego, czekały grill z grochówką z kotła, pokazy artystów, pokaz tańca na wózkach, Jak powstaje film – o realizacji i produkcji filmu.

alt


- To był bardzo miły, sympatyczny dzień - powiedział Andrzej Rynkiewicz, nauczyciel podstaw grafiki cyfrowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku. - "Dzień Słuchacza" obchodziliśmy w naszej placówce już po raz piąty. Na festynie gościliśmy między innymi Jerzy Auksztol, dyrektor Głównego Urzędu Statystycznego; Dariusz Majorek, dyrektor pomorskiego oddziału PFRON, dyrektorzy Wydziału Społecznego Urzędu Miasta; Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Miasta Gdańska. Działu się dużo. Przygotowaliśmy bogaty program przygotowany pod kątem osób z niepełnosprawnością. Były pokazy straży pożarnej, wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji, koncert reggae. Było wiele atrakcji włącznie z konkursami, do których nagrody ufundowała między innymi wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej. Nasi słuchacze, osoby z niepełnosprawnościami, byli bardzo zadowoleni.

alt


alt


- Wszystkie atrakcje podczas festynu miały w sobie element interakcji i były dostosowane do udziału w nich osób niepełnosprawnych - powiedział Radosław Dylis, nauczyciel podstaw grafiki cyfrowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku. - W zajęciach tanecznych mogły wziąć udział osoby poruszające się na wózkach, z niepełnosprawnością ruchową. Nasi słuchacze chętnie się angażowali i bardzo im się to podobało. To było bardzo integrujące, jednocześnie była to pewna zmiana trybu dla osób, które z powodu niepełnosprawności mają mniej ruchu. Były różnego rodzaju pogadanki i prelekcje na tematy związane z niepełnosprawnością. Organizując festyn staramy się wybrać coś co zainteresuje naszych słuchaczy, co może być dla nich atrakcyjne, w co można będzie ich zaangażować.

alt


alt


CKZiU nr 1 w Gdańsku jest jedyną w Polsce szkołą, kształcącą osoby dorosłe z niepełnosprawnościami na poziomie technicznym. Ponad 50 młodych ludzi z różnymi niepełnosprawnościami, w tym grupa z autyzmem, kształci się bezpłatnie w zawodach: technik fotografii i multimediów, technik cyfrowych procesów graficznych, technik procesów introligatorskich. Kursy prowadzone przez szkołę dają im ogromną szansę na zdobycie ciekawego zawodu oraz wejście na rynek pracy jako w pełni wykwalifikowany pracownik. Szkoła pomaga przełamać bariery z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne.

alt


CKZiU nr 1 w Gdańsku posiada bogatą ofertę kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla osób dorosłych, które chcą zdobyć lub podnieść posiadane kwalifikacje. Pomaga w znalezieniu miejsca praktyki zawodowej oraz w znalezieniu pracy. Działania są skuteczne dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze specjalistów z rynku pracy.

Rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2019/2020 już trwa:
zgłoszenia drogą elektroniczną www.ckziu1.gda.pl/rekrutacja.
lub osobiście w siedzibie szkoły :
CKZiU nr 1 w Gdańsku al. Gen. J. Hallera 16/18 pokój A-5 parter

Tomasz Łunkiewicz
fot. Jerzy Czapkowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież