Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
sobota, 24 października 2020 19:50
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
Bez punktu i wygranego seta wracają Jastrzębia-Zdroju siatkarze
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bolek królował w gdańskim sądzie. Wyszkowski nie przeprosi

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 08 marca 2012 14:04

altPostać Bolka z popularnej kreskówki „Bolek i Lolek” pojawiła się w gdańskim sądzie. Bolek, druh Toli i Lolka, przybył na kolejny proces jaki były prezydent Lech Wałęsa wytoczył dawnemu współtowarzyszowi z Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża Krzysztofowi Wyszkowskiemu.To zwolennicy Wyszkowskiego z główkami animowanej postaci Bolka czekały przed salą rozpraw gdańskiego Sądu Okręgowego, w której sąd wyznaczył wokandę w sprawie Lech Wałęsa kontra Krzysztof Wyszkowski.


Osoby w maskach Bolka, gdy pojawił się Wałęsa, wołały„Bolek, Bolek”. Sam Wałęsa nie chciał przyjąć oferowanej przez widzów procesu maski.
Happening przed salą rozpraw zorganizowała grupa osób, określająca się jako stowarzyszenie „Teraz Wyjście Bolka” (w skrócie „TW Bolka”). Członkowie stowarzyszenia proponowali dzieciom skok przez płot, a dorosłym wręczali kupon na rejs motorówką.
Miała to być aluzja do przekonania części opozycjonistów, niechętnych Wałęsie, że przywódca sierpniowego strajku w 1980 roku przybył na teren stoczni przywieziony motorówką Marynarki Wojennej.


Wałęsa dał się sprowokować, gdy zwrócił się do osób z maskami Bolka:

- Szczęśliwi jesteście?” i nazwał uczestników akcji „gówniarzami”.
Krzysztof Wyszkowski był nieobecny. Jest chory. Lekarz - biegły sądowy wypisał zwolnienie.


- Lech Wałęsa rozwija swoja ofensywę przeciwko mnie i ocenie, jaką mamy dla jego działalności. Nie mogę go przeprosić, bo to urągałoby mojej godności. Drogę prawną trzeba wykorzystywać więc składam skargę do Trybunału w Strasburgu po latach udręki i kosztów. Mam poczucie, że polskie sądy nie dają mi możliwości manewru, gdyż ferują absurdalne werdykty. W sytuacji, gdy są zeznania, są setki stron dowodów sąd woli wydać jawnie polityczny werdykt. Czy tym razem sąd wykaże się odwagą i oddali pozew? Wątpię. To spuścizna grzechu okrągłego stołu, do którego zapraszał szef tajnej policji Czesław Kiszczak – powiedział portalowi wybrzeze24.pl Krzysztof Wyszkowski.


Lech Wałęsa rok temu wygrał już inny proces z Wyszkowskim. Były prezydent wytoczył kolejny pozew, bo Krzysztof Wyszkowski nie opublikował przeprosin mimo nakazu sądu.


Oprócz przeprosin Wałęsa domaga się od Wyszkowskiego wpłaty 30 tysięcy złotych na cel charytatywny. Tym razem proces dotyczy wypowiedzi Wyszkowskiego dziennikarzom na korytarzu sądowym 14 grudnia 2007 r.
- Lech Wałęsa był agentem, brał za to duże wynagrodzenie, robił to ochoczo, współpracował „całą gębą”, nie ma remisu w tej sprawie – powiedział wówczas Krzysztof Wyszkowski.


Wałęsa domaga się od Wyszkowskiego przeprosin i wpłaty tytułem zadośćuczynienia 30 tys. zł na rzecz Fundacji "Sprawni inaczej" w Gdańsku.
Sąd zaproponował stronom sporu mediacje w procesie cywilnym.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież