Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

80 wędkarzy rywalizowało o spławikowe mistrzostwo Okręgu PZW w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 maja 2017 17:37

Na kanale Jagiellońskim w Elblągu rozegrano zawody spławikowe o Mistrzostwo Okręgu, których organizatorem był Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gdańsku. 80 wędkarzy rywalizowało w sześciu kategoriach.Rywalizacja toczyła się w dwóch turach. O końcowym miejscu decydowała suma miejsc w obu turach. Najliczniej obsadzona była kategoria indywidualna mężczyzn, w której sklasyfikowano 40 wędkarzy. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kurowski (Koło nr 128 Portal Gdańsk), który uzyskał 3 punkty i wyprzedził Mateusza Wołoszyka (Koło nr 79 Tczew Miasto), 4 punkty. Co ciekawe wędkarz z Tczewa był minimalnie lepszy pod względem punktów liczonych w gramach - 13895 do 13880, ale w pierwszej turze zajął trzecie miejsce w swoim sektorze, a gdańszczanin był drugi. W drugiej turze obaj wygrali w swoich sektorach. Trzecie miejsce zajął Wiesław Piasecki (Koło nr 128 Portal Gdańsk), który również zgromadził 4 punkty, ale o ponad 2000 mniej uzyskał w punktacji gramowej.


Punktacja gramowa decydował o kolejności na dwóch pierwszych miejscach w kategorii Senior +55. Po trzy punkty za miejsca zgromadzili Ryszard Kalisz (Koło nr 7 Sopot) i Marek Porowski (Browning Team Gdynia). O wygranej sopocianin zadecydował lepsza punktacja gramowa, w której pokonał rywala o ponad 1750 punktów - 11005 do 9250. Trzecie miejsce wśród seniorów zajął Andrzej Bławat (Koło nr 18 Gdańsk Kokoszki).
O mistrzostwo okręgu rywalizowały dwie panie. Pierwsze miejsce zajęła Kamila Justa-Kowalska (Koło nr 79 Tczew Miasto) wyprzedzając Joannę Jarzyńską (WKS Radunia Żukowo).


Waga złowionych ryb czyli punktacja gramowa decydowała o miejscach w klasyfikacji indywidualnej młodzieży. Pierwsze miejsce wywalczył Marcin Cyrocki (Browning Team Gdynia) wyprzedzając Dawida Makurata (Koło nr 57 Kartuzy). Obaj zgromadzili po 3 punkty za miejsca, ale w punktacji gramowej gdynianin pokonał konkurenta 10520 do 8970. O klasyfikacji na miejscach 3-4 również decydowała punktacja gramowa. W punktacji za miejsca po 7 punktów uzyskali Adam Krzyżanowski (Koło nr 79 Tczew Miasto) i Bartłomiej Kobus (WKS Radunia Żukowo). W punktacji gramowej zwyciężył wędkarz z Tczew 6790 do 6555.


Najlepszym juniorem był Adrian Łęgowski (Koło nr 128 Portal Gdańsk), który wyprzedził Dawida Gascha (Koło nr 23 Gdańsk Port) i Kacpra Gruszkę (Koło nr 127 Żuławy Cedry Wielkie).


W rywalizacji kadetów Jakub Dudek (Koło nr 79 Tczew Miasto) wygrał z Nikodemem Mateą (Koło nr 128 Portal Gdańsk).
Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież