Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

1500 nowych miejsc parkingowych dla rowerów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 31 lipca 2013 14:54

W Gdańsku pojawi się ponad półtora tysiąca nowych miejsc parkingowych dla rowerów. Inwestycje realizowane są w ramach dwóch projektów europejskich oraz ze środków własnych Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


Na ulicach Głównego Miasta, tj. Piwnej, Chlebnickiej, Długiej i Długim Targu już wkrótce pojawi się 70 stojaków na 140 miejsc parkingowych dla rowerów. Stojaki zakupiono ze środków europejskiego projektu Central MeetBike, w ramach programu Europa Środkowa. Przetarg na montaż został właśnie ogłoszony przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku.


Dodatkowo Zarząd Dróg i Zieleni sfinansuje zakup i montaż 500 stojaków rowerowych na 1000 miejsc parkingowych m.in. przy szkołach podstawowych i gimnazjach. W nowym roku szkolnym wszystkie gdańskie szkoły podstawowe i gimnazja będą wyposażone w stojaki dla rowerów.


altNatomiast w ramach projektu pt. „Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013”, współfinansowanego ze środków europejskich, realizowana jest inwestycja „Węzły integracyjne i parkingi główne”. W jej ramach powstają parkingi typu bike&ride przy węzłach komunikacyjnych takich jak dworce kolejowe, przystanki SKM i pętle autobusowe. W sumie będą to takie lokalizacje, jak: SKM Żabianka, Uniwersytet, Oliwa, Wrzeszcz, Zaspa, Gdańsk Główny, Orunia, a ponadto Opera Bałtycka, Oliwa ZOO, Targ Węglowy, Most Żelazny w pobliżu Zielonej Bramy, Plac Zebrań Ludowych, a także przy plażach w Brzeźnie i wejściu na brzeźnieńskie molo (na zdjęciach), Jelitkowie i na Stogach. W sumie zostanie zamontowanych 221 stojaków o łącznej liczbie 442 miejsc postojowych, w tym 135 węzłów na 250 miejsc postojowych i 96 parkingów na 192 miejsca postojowe.


Uzupełnieniem tego systemu są właśnie parkingi przy celach podróży rekreacyjnych, obiektach handlowych, usługowych czy sportowych oraz instytucjach publicznych (6 lokalizacji). Te działania wpisują się w rozwój systemu "park&ride” umożliwiającego łączenie dojazdów rowerem i środkami komunikacji miejskiej.


altW większości lokalizacji zakończono już prace budowlane. Roboty prowadzone są już tylko na stacjach PKP Gdańsk Główny oraz Gdańsk Wrzeszcz. Koszt realizacji inwestycji opiewa na 2 mln zł.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież