Trzeci koncert z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście ... » 6 grudnia o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku, odbędzie się koncert zespołu ... Otwarcie wystawy plenerowej „The Airmen” » W niedzielę, 6 grudnia, na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowana zostanie n... Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
sobota, 05 grudnia 2020 21:03
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
Ostatni w tym roku weekendowy dwumecz hokeistki Stoczniowca
Lechia ponownie bez bramki i punktu
sobota, 05 grudnia 2020 21:42
Lechia ponownie bez bramki i punktu
Trwa zła seria Lechii. Biało-zieloni w trzecim kolejnym meczu nie

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pierwszą wspólną szkołę wybudują trzy gminy

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 05 grudnia 2012 20:52

List Intencyjny w sprawie budowy szkoły podstawowej w Kowalach podpisały 5 grudnia w siedzibie Rady Miasta Gdańska trzy gminy Gdańsk, Kolbudy i Pruszcz Gdański. Są one członkami stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny.


Gminy zobligowały się do współpracy w przygotowaniu i realizacji tej wspólnej inwestycji oświatowej na terenach będących własnością Gminy Kolbudy. Na łącznej powierzchni ponad 37 ha ma powstać budynek szkolny z 24 oddziałami, sala gimnastyczna, kryta pływalnia, kompleks boisk sportowych oraz związana z tym infrastruktura techniczna. Przedsięwzięcie będzie realizowane w latach 2012-2018.


Budynek szkolny ma zostać zrealizowany na podstawie projektu szkoły podstawowej, która powstanie wcześniej w Gdańsku Kokoszkach. Projekt udostępniła Gmina Miasta Gdańska, dzięki czemu całe przedsięwzięcie będzie o prawie pół miliona złotych tańsze, ponieważ wystarczy go zaadaptować do nowego ukształtowania terenu.


Jednostką realizującą projekt, zarówno w sprawach związanych z przygotowywaniem, wykonaniem i zarządzaniem tym wspólnym przedsięwzięciem, będzie Gmina Kolbudy. Przedstawiciele pozostałych dwóch gmin będą uczestniczyli również finansowo w każdym etapie realizacji tej inwestycji.
Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala powiedział, że życzy mieszkańcom tych trzech gmin, aby udało się zdobyć jak najwyższe dofinansowanie na tę szkołę spoza budżetów gminnych. Kolbudy mają szanse na zdobycie środków np. w projektach unijnych, w których nie mogą brać udziału duże gminy, takie jak Gdańsk.


Zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski stwierdził, że trzeba wykorzystać obecne spowolnienie gospodarcze i jak najszybciej zacząć realizować tą inwestycję. Teraz bowiem ceny materiałów budowlanych i robocizny są w miarę przystępne.


Natomiast wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak zachwalała doświadczenia swojej gminy w budowie szkół, ponieważ będzie to już szósta szkoła, która powstanie w okresie ostatnich 10 lat.


Co istotne, że szkoła w Kowalach zabezpieczy również potrzeby sąsiedniej miejscowości Borkowo, która ostatnio bardzo dynamicznie się rozbudowuje i w której przybywa mieszkańców.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież