Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
wtorek, 12 listopada 2019 22:11
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Lotos PKH - Comarch C ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pierwszą wspólną szkołę wybudują trzy gminy

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 05 grudnia 2012 20:52

List Intencyjny w sprawie budowy szkoły podstawowej w Kowalach podpisały 5 grudnia w siedzibie Rady Miasta Gdańska trzy gminy Gdańsk, Kolbudy i Pruszcz Gdański. Są one członkami stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny.


Gminy zobligowały się do współpracy w przygotowaniu i realizacji tej wspólnej inwestycji oświatowej na terenach będących własnością Gminy Kolbudy. Na łącznej powierzchni ponad 37 ha ma powstać budynek szkolny z 24 oddziałami, sala gimnastyczna, kryta pływalnia, kompleks boisk sportowych oraz związana z tym infrastruktura techniczna. Przedsięwzięcie będzie realizowane w latach 2012-2018.


Budynek szkolny ma zostać zrealizowany na podstawie projektu szkoły podstawowej, która powstanie wcześniej w Gdańsku Kokoszkach. Projekt udostępniła Gmina Miasta Gdańska, dzięki czemu całe przedsięwzięcie będzie o prawie pół miliona złotych tańsze, ponieważ wystarczy go zaadaptować do nowego ukształtowania terenu.


Jednostką realizującą projekt, zarówno w sprawach związanych z przygotowywaniem, wykonaniem i zarządzaniem tym wspólnym przedsięwzięciem, będzie Gmina Kolbudy. Przedstawiciele pozostałych dwóch gmin będą uczestniczyli również finansowo w każdym etapie realizacji tej inwestycji.
Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala powiedział, że życzy mieszkańcom tych trzech gmin, aby udało się zdobyć jak najwyższe dofinansowanie na tę szkołę spoza budżetów gminnych. Kolbudy mają szanse na zdobycie środków np. w projektach unijnych, w których nie mogą brać udziału duże gminy, takie jak Gdańsk.


Zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski stwierdził, że trzeba wykorzystać obecne spowolnienie gospodarcze i jak najszybciej zacząć realizować tą inwestycję. Teraz bowiem ceny materiałów budowlanych i robocizny są w miarę przystępne.


Natomiast wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak zachwalała doświadczenia swojej gminy w budowie szkół, ponieważ będzie to już szósta szkoła, która powstanie w okresie ostatnich 10 lat.


Co istotne, że szkoła w Kowalach zabezpieczy również potrzeby sąsiedniej miejscowości Borkowo, która ostatnio bardzo dynamicznie się rozbudowuje i w której przybywa mieszkańców.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież