Prof. Małgorzata Myśliwiec i ks. bp. dr Marcin Hintz laureatami nagrod... » W Ratuszu Głównego Miasta po raz 32 odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono Nagrody Nauko... Politycy PiS apelują aby marszałek Bonna zrezygnował z zasiadania w za... » Poseł Kacper Płażyński i Jerzy Barzowski, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji ... Gdańskie ulice 2019 - mniej wypadków i rannych, więcej kolizji » O ponad 70 zmalała liczba wypadków drogowych na ulicach Gdańska w 2019 roku w stosunku do 2018. Mnie... Zaproszenie na wykład "Gedania to więcej niż klub sportowy" » W poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 19.00 w klubie parafialnym „Fides” we Wrzeszczu przy Al. Legion... Polska Lewica o uchwale SN: Błędna społecznie i konstytucyjnie » Polska Lewica z zaniepokojeniem przyjmuje podjętą niejednogłośnie uchwałę Sądu Najwyższego w odpowie... Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
LOTOS PKH łatwo pokonał Zagłębie
wtorek, 28 stycznia 2020 21:44
LOTOS PKH łatwo pokonał Zagłębie
Bez większego wysiłku hokeiści LOTOS PKH pokonali w hali Olivia Zag ...
Sparingowa wygrana Lechii z Dynamem Moskwa - wynik
wtorek, 28 stycznia 2020 21:52
Sparingowa wygrana Lechii z Dynamem Moskwa - wynik
W czwartym sparingu podczas zgrupowania w Turcji Lechia pokonała Dyna ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerzy
czwartek, 16 stycznia 2020 16:45
Kolekcjonerzy
Poprzedni felieton dotyczył nowych impulsów na rynkach sztuki, końc ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pierwszą wspólną szkołę wybudują trzy gminy

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 05 grudnia 2012 20:52

List Intencyjny w sprawie budowy szkoły podstawowej w Kowalach podpisały 5 grudnia w siedzibie Rady Miasta Gdańska trzy gminy Gdańsk, Kolbudy i Pruszcz Gdański. Są one członkami stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny.


Gminy zobligowały się do współpracy w przygotowaniu i realizacji tej wspólnej inwestycji oświatowej na terenach będących własnością Gminy Kolbudy. Na łącznej powierzchni ponad 37 ha ma powstać budynek szkolny z 24 oddziałami, sala gimnastyczna, kryta pływalnia, kompleks boisk sportowych oraz związana z tym infrastruktura techniczna. Przedsięwzięcie będzie realizowane w latach 2012-2018.


Budynek szkolny ma zostać zrealizowany na podstawie projektu szkoły podstawowej, która powstanie wcześniej w Gdańsku Kokoszkach. Projekt udostępniła Gmina Miasta Gdańska, dzięki czemu całe przedsięwzięcie będzie o prawie pół miliona złotych tańsze, ponieważ wystarczy go zaadaptować do nowego ukształtowania terenu.


Jednostką realizującą projekt, zarówno w sprawach związanych z przygotowywaniem, wykonaniem i zarządzaniem tym wspólnym przedsięwzięciem, będzie Gmina Kolbudy. Przedstawiciele pozostałych dwóch gmin będą uczestniczyli również finansowo w każdym etapie realizacji tej inwestycji.
Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala powiedział, że życzy mieszkańcom tych trzech gmin, aby udało się zdobyć jak najwyższe dofinansowanie na tę szkołę spoza budżetów gminnych. Kolbudy mają szanse na zdobycie środków np. w projektach unijnych, w których nie mogą brać udziału duże gminy, takie jak Gdańsk.


Zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski stwierdził, że trzeba wykorzystać obecne spowolnienie gospodarcze i jak najszybciej zacząć realizować tą inwestycję. Teraz bowiem ceny materiałów budowlanych i robocizny są w miarę przystępne.


Natomiast wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak zachwalała doświadczenia swojej gminy w budowie szkół, ponieważ będzie to już szósta szkoła, która powstanie w okresie ostatnich 10 lat.


Co istotne, że szkoła w Kowalach zabezpieczy również potrzeby sąsiedniej miejscowości Borkowo, która ostatnio bardzo dynamicznie się rozbudowuje i w której przybywa mieszkańców.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież