759. Jarmark Św. Dominika » W dniach 27 lipca-18 sierpnia w Gdańsku będzie się odbywał 759. Jarmark Św. Dominika.Uroczyste rozpo... Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ... Weź udział w konkursie „Wiersz+Obraz” 2019 » Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i dwumiesięcznik literacki „Topos” ogłaszają piątą edycję Konkursu poe... Nowy numer "Sieci": Ciemna strona homo tęczy, reakcja prezydent Dulkie... » W nowym "Sieci" m.in. o wstrząsającej historii z Włoch, reakcji Dulkiewicz na poprzedni numer i kuli... Od września początek prac przy Muzeum Westerplatte i Wojny roku 1939 » Dr Karol Nawrocki, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Kazimierz Smoliński, poseł na Sejm...
Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska?
niedziela, 14 lipca 2019 08:42
Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sp ...
PKH Gdańsk dostał licencję na grę w PHL
wtorek, 16 lipca 2019 19:42
Pomorski Klub Hokejowy otrzymał licencję na występy w Polskiej Hoke ...
Lechia zdobyła Superpuchar!
sobota, 13 lipca 2019 21:22
Od mocnego uderzenia rozpoczęli sezon piłkarze Lechii. W Gliwicach w ...

Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
wtorek, 16 lipca 2019 19:53
Gdański artysta malarz Ryszard Kowalewski znany taternik, alpinista, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia

altOd zwycięstwa Arka rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Zespół trenera Zielińskiego pokonał Elanę Toruń 3:1 (1:1). Bramkę zdobył debiutant w żółto-niebieskich barwach Kamil Antonik.

Arka Gdynia - Elana Toruń 3:1 (1:1)
Bramki: Zbozień (16), Kolev (68), Antonik (83) - Stryjewski (3)

Arka (1. połowa): Staniszewski - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak, Zarandia, Nalepa, Aankour, Cvijanović, Młyński, Jankowski.
Arka (2. połowa): Krzepisz - Zbozień (60 Olczyk), Danch (60 Marić), Maghoma, Marciniak (60 Wawszczyk) - Antonik, Nalepa (60 Nowicki), Cvijanović, Aankour (60 Banaszewski), da Silva, Kolev

Elana (1. połowa): Nowak - Górka, Onsorge, Urbański, Dobosz, Procyszyn, Kryszak, Stryjewski, Kościelniak, Boniecki, Kozłowski.
Elana (2. połowa): Nowak (75 Kuchnicki) - Kuśmierczyk, Kruppa, Banach, Krakowiak, Jóźwicki, Urbański, Brzezowski, Pytlik, Dunaj, Mycan.

Pierwszy sprawdzian przez kolejnym sezonem w Ekstraklasie piłkarze Arki Gdynia zdali na medal. A dokładnie na trzy medale - czyli trzy gole, które dały piłkarzom znad morza zwycięstwo w meczu sparingowym z Elaną Toruń. Potwierdziła się też słuszność transferu z ostatnich dni.

Mecz jednak zaczął się fatalnie. Już w 3. minucie groźnie zaatakowali torunianie i Stryjewski po dokładnym podaniu Kozłowskiego pokonał Marcina Staniszewskiego.

Piłkarze z miasta z morza i marzeń pokazali jednak charakter. w 16. minucie podcinany w polu karnym rywali padł szarżujący Mateusz Młyński i sędzia podyktował jedenastkę. Tę na wyrównujące trafienie zamienił Damian Zbozień.

Na kolejne trafienie trzeba było poczekać do 68. minuty. Wtedy to Aleksandar Kolev otrzymał piłkę od debiutującego Kamila Antonika i pewnym strzałem pokonał golkipera z Torunia.

Debiutant w tym meczu pokazał się z jeszcze lepszej strony. Na siedem minut przed końcem spotkania Goran Cvijanović podał do Antonika, a ten precyzyjnie ulokował futbolówkę w siatce.