„Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Cyfer, Gomólski i Pieszczek w finale IMP!

altMiłą niespodziankę sprawili kibicom żużlowcy Zdunek Wybrzeże. Adrian Cyfer, Kacper Gomólski i Krystian Pieszczek wywalczyli awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, który odbędzie się 14 lipca w Lesznie.


Po ostatniej porażce ligowej z PGG ROW-ew kibice nie mieli powodów do optymizmu przed półfinałami Indywidualnych Mistrzostw Polski. Tymczasem gdańszczanie postarali się o miłą niespodziankę.

W Krakowie awans wywalczył Krystian Pieszczek. "Krycha" jeździł nierówno,bo wygrane biegi przeplatał słabszymi, ale dzięki trzem wygranym wyścigom i jednemu trzeciemu miejscu zgromadził 10 punktów co dało mu 4 miejsce w turnieju i awans do finału.

W Rawiczu miał startować Kacper Gomólski, a rezerwowym miał być Adrian Cyfer. W trzecim biegu z udziałem Gomólskiego po poszerzeniu toru jazdy przez Przemysława Pawlickiego groźny upadek zanotował Tomasz Gapiński, który doznał kontuzji. W zawodach wystąpił go Cyfer. Gdańszczanin wykorzystał niespodziewaną szansę, zdobył 11 punktów i zajął trzecie miejsce. O jeden punkt mniej zgromadził Gomólski, który został sklasyfikowany na piątej pozycji i również zakwalifikował się do finału.

Półfinał w Krakowie
1. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 14 (3,3,3,3,2)
2. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno) 14 (3,3,2,3,3)
3. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) 11 (2,2,3,3,1)
4. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 10 (3,0,3,1,3)
5. Norbert Kościuch (Get Well Toruń) 10 (1,3,2,3,1)
----------
6. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno 9+3 (0,3,1,2,3) - rezerwowy
----------
7. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław) 9+2 (1,1,2,2,3)
8. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź) 9+0 (2,2,1,2,2)
9. Mateusz Szczepaniak (PGG ROW Rybnik) 7 (2,2,1,2,0)
10. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) 6 (2,1,2,1,0)
11. Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów) 5 (3,0,0,0,2)
12. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin) 4 (0,1,3,0,w)
13. Hubert Łęgowik (OK Bedmet Kolejarz Opole) 4 (1,0,0,1,2)
14. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) 3 (0,2,t,0,1)
15. Oskar Bober (Euro Finannce Polonia Piła) 3 (0,0,1,1,1)
16. Ernest Koza (Unia Tarnów) 2 (1,1,0,0,t)
17. Rafał Karczmarz (truly.work Stal Gorzów) 0 (0,0)
18. Artur Czaja (Unia Tarnów) 0 (w)

Biegi z udziałem Pieszczka
4. (68,69) Pieszczek, Jeleniewski, Jamróg, Lampart
6. (68,87) Fajfer, Szczepaniak, Buczkowski, Pieszczek
11. (69,87) Pieszczek, Kościuch, Bober, Karczmarz (Cierniak - t)
13. (68,38) Drabik, Smektała, Pieszczek, Kaczmarek
20. (70,49) Pieszczek, Łęgowik, Lampart, Karczmarz (Koza - t, Czaja - w/2min)

Półfinał w Rawiczu
1. Adrian Miedziński 13 (3,3,1,3,3)
2. Piotr Protasiewicz 11 (2,3,2,3,1)
3. Adrian Cyfer 11 (3,1,2,2,3)
4. Dominik Kubera 10 (3,w,3,2,2)
5. Kacper Gomólski 10 (2,1,3,2,2)
6. Przemysław Pawlicki 9 (w,2,1,3,3)
--------------------------------------------
7. Szymon Woźniak 8  (1,2,3,d,2) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
--------------------------------------------
8. Adrian Gała 8 (3,2,2,1,0) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
9. Jarosław Hampel 8 (0,3,1,3,1)
10. Paweł Przedpełski 6 (1,1,3,1,0)
11. Mirosław Jabłoński 5 (0,0,0,2,3)
12. Kacper Woryna 5 (1,3,d,1,w)
13. Marcel Kajzer 5 (2,0,2,1,u)
14. Michał Szczepaniak 5 (1,2,1,d,1)
15. Tomasz Orwat 3 (0,1,d,w,2)
16. Kamil Brzozowski 2 (2,0,d,d,d)
17. Tomasz Gapiński 0 (-,-,-,-,-)
18. Norbert Krakowiak 0 (d)

Biegi z udziałem Gomólskiego i Cyfera
3. (62,43) Cyfer, Gomólski, Szczepaniak, Pawlicki (w)
5. (61,98) Protasiewicz, Gała, Cyfer, Brzozowski
8. (62,23) Woryna, Woźniak, Gomólski, Kubera (w)
10. (62,90) Gomólski, Kajzer, Hampel, Brzozowski (d)
11. (62,09) Kubera, Cyfer, Miedziński, Jabłoński
13. (62,11) Miedziński, Gomólski, Gała, Orwat (w)
16. (62,37) Hampel, Cyfer, Przedpełski, Woźniak (d)
18. (62,91) Cyfer, Orwat, Kajzer (u), Krakowiak (d)
19. (63,47) Jabłoński, Gomólski, Protasiewicz, Przedpełski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież