Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty

Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną pod wodza nowego trenera - Ireneusza Mamrota. Szkoleniowiec jest zadowolony z okresu przygotowawczego, choć nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników.


Będzie to 43. pojedynek derbowy pomiędzy Arką Gdynia i Lechią Gdańsk w historii konfrontacji ligowych, 15, w Ekstraklasie, a we wszystkich rozgrywkach spotkanie nr 46. Ich bilans do tej pory to: 13 zwycięstw Arki, 16 zwycięstw Lechii i 16 spotkań zremisowanych. Gdynianie chcą poprawić te statystyki.
- Zaczynamy od razu od mocnego uderzenia. Ale dla nas każdy mecz jest bardzo ważny. Pierwszy mecz po przerwie jest bardzo ważny, zwłaszcza, że to derby. Jedziemy do Gdańska z dużą wiarą, że zdobędziemy trzy punkty - powiedział Ireneusz Mamrot, trener Arki Gdynia.

alt


Niestety, szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Dwóch doznało kontuzji podczas przygotowań do wznowienia rozgrywek, ale nie chciał zdradzać o kogo chodzi.
- Jeśli chodzi o zaangażowanie drużyny, to jest ono na takim poziomie, na jakim być powinno. Chłopaki do swojej pracy podchodzą profesjonalnie - powiedział.


Trener Arkowców ma świadomość, że do walki o utrzymanie trzeba nadrobić sześć punktów. Ale, jak podkreślił, wszystko zależy od piłkarzy z Gdyni.
- Jeżeli nie będziemy punktować, to nic nam to nie da, nie możemy się oglądać na przeciwników. Musimy przede wszystkim patrzeć na siebie. Musimy grać skutecznie i wykorzystywać okazje. Musimy być maksymalnie zaangażowani i skoncentrowani - stwierdził trener.


Żółto-niebiescy do walki o trzymanie ruszą pod wodzą nowego kapitana drużyny.
- Decyzja została podjęta, kapitanem Arki Gdynia będzie Pavels Stainbors. Miałem ku takiej decyzji powody, myślę że wiele nie trzeba tłumaczyć. Pavels to człowiek, który jest od kilku lat w Gdyni i pokazał swoją formę boiskową i poza boiskiem. Uważam, że to jest dobry wybór i drużyna w pełni to zaakceptowała - wyjaśnił Mamrot.

raz

fot. Arka Gdynia


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież