Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marciniak: Lechia zagra bez swojego atutu

Od prestiżowego, derbowego spotkania Arka Gdynia rozpocznie walkę o utrzymanie w Ekstraklasie. Żółto-niebiescy podkreślają, że rywalizacja z Lechią to dobry start po przerwie w rozgrywkach spowodowanych epidemią koronawirusa.


Adam Marciniak z Arki Gdynia nie ukrywał, że żółto-niebiescy cieszą się ze wznowienia rozgrywek Ekstraklasy. Zwłaszcza, że pierwszy mecz po przerwie spowodowanej koronawirusem, to mecz derbowy - z Lechią Gdańsk.
- To doskonały mecz na przełamanie, bo wiemy, jaka jest nasza sytuacja. Nas czeka jedenaście finałów i zwycięstwo w niedzielnym meczu dałoby nam niesamowitego kopa i scementowało to przekonanie, że wygrywanie jest możliwe. Nic lepszego nie mogło nas spotkać - powiedział piłkarz Arki.

alt


Jak dodał, w derbach rozgrywanych w Gdańsku - przypomnijmy, z powodu zagrożenia epidemią - bez kibiców, Lechia straci atut własnego boiska.
- Wiadomo, że z własnymi kibicami gra się o wiele lepiej, mecze domowe mają większy procent zwycięstw - przyznał Marciniak. - To, że Lechia zagra bez dopingu swoich kibiców, to zadziała na naszą korzyść.


Ale podkreślił, że mimo pustych trybun, na murawie będzie gorąco.
- Dla kibiców derby to bardzo ważny mecz. Kibice takich meczów rozegrali już wiele, i jeszcze wiele rozegrają. Dla nas, dla piłkarzy, wygląda to nieco inaczej, kto wie, być może niedzielne derby będą dla mnie ostatnie? - stwierdził Adam Marciniak. - A wiadomo, że taki mecz wiąże się z prestiżem, z szacunkiem u kibiców, który jest do wygrania i pozostanie na lata. Więc każde derby mogą być najważniejszym meczem w życiu. Więc dla piłkarzy derby są być może nawet ważniejsze niż dla kibiców.

raz
fot. Arka Gdynia


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież