Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SP 6 z Gdyni pobiła rekord Drużyny Energii

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni jako trzecia była gospodarzem finału miesiąca Drużyny Energii. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach pod okiem Ambasadorów programu. Zdobywając 579 punktów gdyńska szkoła zapewniła sobie miejsce w czerwcowym finale akcji.


Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej, zmiana nawyków żywieniowych i stworzenie nowego formatu wydarzenia sportowego. Do programu zgłosiło się ponad 600 szkół, z których 100 zakwalifikowało się do trwającej pół roku rywalizacji. Co miesiąc szkoły otrzymują nowe zadania do wykonania. Widea z realizowanych zadań co miesiąc są oceniane, a do szkoły, która uzyska najwięcej punktów przyjeżdżają Ambasadorzy Programu: Krzysztof Golonka - Mistrz Świata Trików Piłkarskich; Krzysztof Ignaczak - były reprezentant Polski w siatkówce; Marek Citko - były piłkarz; Bartosz Ignacik - dziennikarz Canal+, którzy przeprowadzają w niej „turbokozakowy” konkurs. Trzy szkoły z największą liczba punktów zmierzą się w czerwcowym finale, w który do wygrania jest wyposażenie szkolnej sali gimnastycznej o wartości 10 tys. zł.

altGdyńska "szóstka" była w czołówce dwóch poprzednich finałów miesiąca. Udało się za trzecim razem.
- Zdecydowaliśmy się przystąpić do projektu "Drużyna Energii" ponieważ jest to projekt sportowo-edukacyjny i daje możliwość sprawdzenia umiejętności uczniów - powiedział Andrzej Golecki, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni, były piłkarz m.in. Bałtyku, Polonii Gdańsk, Lechii Polonii. - Umiejętności uczniów sprawdzają najlepsi fachowcy - Ambasadorzy Programu, którzy bardzo dobrze się na tym znają i weryfikują umiejętności naszych podopiecznych. Program na pewno zachęca dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Wbrew pozorom to właśnie w większych miastach, gdzie jest więcej atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu trudniej jest przyciągnąć dzieci do sportu.

alt


alt


- Projekt jest o tyle ciekawy i szeroki, że nie tylko możemy dzięki niemu realizować podstawę programową, ale możemy również wychodzić pod nią - powiedziała Magdalena Latos-Kleina, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni. - Daje nam różnorodność na zajęciach. Dzieciaki się nie nudzą. Realizujemy podstawę, ale możemy robić też dużo, dużo więcej i te rzeczy są tak fajne i motywujące dla dzieci, że dają im dodatkową energię. Oprócz rozwoju sportowego Drużyna Energii rozwija również kreatywność, którą trzeba się wykazać przy kręceniu filmu z realizacji zadań.

alt

Reprezentanci szkoły mogli liczyć na gorący doping swoich kolegów


- Dla mnie najciekawsze w programie jest pokazanie swoich umiejętności i obserwowanie innych uczestników - powiedziała Natalia Pawlicka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni. - Wolę gry zespołowe - siatkówkę i koszykówkę i najbardziej podobały mi się zadania siatkarskie. Ciekawe jest również kręcenie filmików z wykonywania zadań. Myślę, że to dobry sposób do zachęcenia do uprawiania sportu.

alt

Po rozgrzewce...


- Udział w programie "Drużyna Energii" daje mi nadzieję, że będę mógł spełniać swoje marzenia - powiedział Piotr Kaliszewski, uczestnik programy Drużyna Energii. - Gram w piłkę nożną, ale ten program to dodatkowa zachęta do uprawiania sportu. Zadania, które mamy do wykonania są różne. Niektóre są ciężkie, a niektóre bardzo proste.

alt

... można było przystąpić do rywalizacji m.in. w znanej Turbokozaka "kręcioły"


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama zdobyli w sportowej rywalizacji pod okiem ambasadorów 579 punktów. – Formę zawodników potwierdził konkurs w szkole, podczas którego zdobyli oni rekordową liczbę punktów i jako pierwsi zapewnili sobie awans do finału akcji w czerwcu Jak widać, zaangażowanie i ciężka praca się opłacają. Wierzymy, że ten sukces zmotywuje ich do jeszcze większej aktywności fizycznej – mówi Grzegorz Bałkowiec, wicedyrektor departamentu marketingu i komunikacji w Grupie Energa.


Najlepszym zawodnikiem rywalizacji w Gdyni okazał się Krystian Ordziński, który najpierw zdobył dla swojej szkoły komplet 40 punktów.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież