Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SP 6 z Gdyni pobiła rekord Drużyny Energii

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni jako trzecia była gospodarzem finału miesiąca Drużyny Energii. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach pod okiem Ambasadorów programu. Zdobywając 579 punktów gdyńska szkoła zapewniła sobie miejsce w czerwcowym finale akcji.


Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej, zmiana nawyków żywieniowych i stworzenie nowego formatu wydarzenia sportowego. Do programu zgłosiło się ponad 600 szkół, z których 100 zakwalifikowało się do trwającej pół roku rywalizacji. Co miesiąc szkoły otrzymują nowe zadania do wykonania. Widea z realizowanych zadań co miesiąc są oceniane, a do szkoły, która uzyska najwięcej punktów przyjeżdżają Ambasadorzy Programu: Krzysztof Golonka - Mistrz Świata Trików Piłkarskich; Krzysztof Ignaczak - były reprezentant Polski w siatkówce; Marek Citko - były piłkarz; Bartosz Ignacik - dziennikarz Canal+, którzy przeprowadzają w niej „turbokozakowy” konkurs. Trzy szkoły z największą liczba punktów zmierzą się w czerwcowym finale, w który do wygrania jest wyposażenie szkolnej sali gimnastycznej o wartości 10 tys. zł.

altGdyńska "szóstka" była w czołówce dwóch poprzednich finałów miesiąca. Udało się za trzecim razem.
- Zdecydowaliśmy się przystąpić do projektu "Drużyna Energii" ponieważ jest to projekt sportowo-edukacyjny i daje możliwość sprawdzenia umiejętności uczniów - powiedział Andrzej Golecki, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni, były piłkarz m.in. Bałtyku, Polonii Gdańsk, Lechii Polonii. - Umiejętności uczniów sprawdzają najlepsi fachowcy - Ambasadorzy Programu, którzy bardzo dobrze się na tym znają i weryfikują umiejętności naszych podopiecznych. Program na pewno zachęca dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Wbrew pozorom to właśnie w większych miastach, gdzie jest więcej atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu trudniej jest przyciągnąć dzieci do sportu.

alt


alt


- Projekt jest o tyle ciekawy i szeroki, że nie tylko możemy dzięki niemu realizować podstawę programową, ale możemy również wychodzić pod nią - powiedziała Magdalena Latos-Kleina, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni. - Daje nam różnorodność na zajęciach. Dzieciaki się nie nudzą. Realizujemy podstawę, ale możemy robić też dużo, dużo więcej i te rzeczy są tak fajne i motywujące dla dzieci, że dają im dodatkową energię. Oprócz rozwoju sportowego Drużyna Energii rozwija również kreatywność, którą trzeba się wykazać przy kręceniu filmu z realizacji zadań.

alt

Reprezentanci szkoły mogli liczyć na gorący doping swoich kolegów


- Dla mnie najciekawsze w programie jest pokazanie swoich umiejętności i obserwowanie innych uczestników - powiedziała Natalia Pawlicka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni. - Wolę gry zespołowe - siatkówkę i koszykówkę i najbardziej podobały mi się zadania siatkarskie. Ciekawe jest również kręcenie filmików z wykonywania zadań. Myślę, że to dobry sposób do zachęcenia do uprawiania sportu.

alt

Po rozgrzewce...


- Udział w programie "Drużyna Energii" daje mi nadzieję, że będę mógł spełniać swoje marzenia - powiedział Piotr Kaliszewski, uczestnik programy Drużyna Energii. - Gram w piłkę nożną, ale ten program to dodatkowa zachęta do uprawiania sportu. Zadania, które mamy do wykonania są różne. Niektóre są ciężkie, a niektóre bardzo proste.

alt

... można było przystąpić do rywalizacji m.in. w znanej Turbokozaka "kręcioły"


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama zdobyli w sportowej rywalizacji pod okiem ambasadorów 579 punktów. – Formę zawodników potwierdził konkurs w szkole, podczas którego zdobyli oni rekordową liczbę punktów i jako pierwsi zapewnili sobie awans do finału akcji w czerwcu Jak widać, zaangażowanie i ciężka praca się opłacają. Wierzymy, że ten sukces zmotywuje ich do jeszcze większej aktywności fizycznej – mówi Grzegorz Bałkowiec, wicedyrektor departamentu marketingu i komunikacji w Grupie Energa.


Najlepszym zawodnikiem rywalizacji w Gdyni okazał się Krystian Ordziński, który najpierw zdobył dla swojej szkoły komplet 40 punktów.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież