Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
Trener Arki już planuje powrót do Ekstraklasy
środa, 15 lipca 2020 09:13
Trener Arki już planuje powrót do Ekstraklasy
Co prawda obecny sezon Ekstraklasy piłkarskiej jeszcze się nie zako ...
Lechia i Legia sprawdzały młodzież
środa, 15 lipca 2020 21:25
Lechia i Legia sprawdzały młodzież
Bezbramkowym wynikiem zakończył się ostatni mecz Lechii na Stadioni ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przełamanie przyjdzie znów w Krakowie?

altW sobotę dojdzie do spotkania drużyn, które są w diametralnie odmiennych nastrojach na początku sezonu. W zeszłym sezonie przełamanie Lechii przyszło właśnie w meczu z Wisłą. Czy i tym razem pod Wawelem gdańszczanie rozpoczną zwycięską passę? Początek w sobotę o 20.30.Zanim o samym meczu, trochę kwestii organizacyjnych. Ostatnio dużo się mówiło o tym, jak gorący jest fotel Piotra Nowaka. Klub, wbrew powszechnym plotkom jasno zaznaczył, że nie ma jakiegokolwiek tematu związanego z zatrudnianiem nowego szkoleniowca. I bardzo dobrze. W piłce raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale nie zawsze wina leży po stronie trenera i fajnie, że w Polsce w końcu ktoś zaczyna to dostrzegać. Po Zagłębiu Lubin czas na Lechię. Legia zresztą też mocno stoi za Jackiem Magierą. Tym ludziom po prostu trzeba dać czas na spokojną pracę. Jak w każdej cywilizowanej lidze.


Drugą sprawą jest to, że prezes Adam Mandziara równie jasno co w sprawie szkoleniowca, wypowiedział się w kwestii piłkarzy. A to już takie częste nad Wisłą nie jest. Otóż stwierdził, bardzo słusznie zresztą, że jeśli któremuś nie chce się grać i nie czuje się w pełni zaangażowany, to nie będzie dla niego w Lechii miejsca. Bardzo cwane ultimatum. Spora część drużyny to zawodnicy tuż przed sportową emeryturą, więc nie ustawi się po nich kolejka chętnych. W Gdańsku zaś mają jak u pana Boga za piecem i albo to docenią i zaczną grać na miarę swoich możliwości, albo skończą na bezrobociu. Brawo – akurat tutaj nic, tylko przyklasnąć.


Po trzecie i ostatnie: Lechia dostanie bardzo duży zastrzyk finansowy. Prezes klubu potwierdził, że niebawem zostanie oficjalny ogłoszony nowy sponsor, którym jest duży fundusz hedgingowy. Do biało-zielonej kasy ma wpłynąć, bagatela, 21 milionów złotych. To oznacza, że budżet klubu znacznie się poprawi. Jednak czy te pieniądze zostaną przeznaczone na porządne wzmocnienie zespołu, czy w pierwszej kolejności ważniejsze jest spłacenie długu, tego nie wiemy. Trudno powiedzieć jaką decyzję podejmie się w Gdańsku. Jednak bardziej rozsądnych wydaje się kupno porządnych zawodników. Długi w końcu uda się uregulować, a sytuacji w tabeli już niekoniecznie jeśli teraz jeszcze bardziej się ją zaniedba. Poza tym nie oszukujmy się, największe kluby świata mają kosmiczne długi i jakoś nikt nie wieści im upadku. U nas jednak od razu trąbi się o najgorszym.


Wróćmy jednak do piłki. W ubiegłym sezonie Lechia grała w Krakowie z Wisłą w rundzie finałowej i wygrała. Przerwała tym samym passę fatalnie wyglądających meczów wyjazdowych. Od tego momentu też nie przegrała ośmiu kolejnych spotkań. Mało tego, nie straciła w nich ani jednej bramki. Czas na powtórkę, chociaż będzie niezmiernie ciężko. Skład nie ten, forma nie ta, a i „Biała Gwiazda” inna, silniejsza. Jednak Piotr Nowak, o ile kilku piłkarzy pokaże większe zaangażowanie, powinien sobie poradzić z ustawieniem zespołu. Już nie raz pokazywał, że to potrafi.


Krakowianie doznali jednak sporego uszczerbku, bo sprzedali Petara Brleka, jedną z najjaśniejszych postaci zespołu. Wciąż jednak są bardzo mocni. Chociażby z powodu Carlitosa w ataku. Ale mimo wszystko jest to drużyna do ogrania. Pokazało to bardzo dobrze funkcjonujące obecnie Zagłębie Lubin, które rozjechało Wisłę w ostatniej kolejce aż 3:0. Nie dając jej najmniejszych szans. Zatem można. I to spotkanie cały sztab i piłkarze Lechii powinni analizować dnie i noce, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej. Jeśli udało by się to zrobić, wróciłby element zaskoczenia, którym gdańszczanie tak wiele wygrywali na początku kadencji Nowaka. Jeśli zaś znów zobaczymy mizerię i nudę, to po tym meczu biało-zieloni mogą zamykać tabelę. A tego nad morzem raczej nikt nie zniesie.


Bądźmy jednak dobrej myśli. Nie liczmy przy tym na jakieś fajerwerki, ale wywiezienie jakiegokolwiek dorobku punktowego z Krakowa na pewno będzie dobrym prognostykiem. Po ostatnich kabaretowych wyczynach naprawdę trzeba mierzyć siły na zamiary i cieszyć się z każdego objawu lepszej formy.

Patryk Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież