Krzyż dziękczynny FMW na Ołtarzu Ojczyzny » Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś... Piotr Duda: W walce o wolność, godność, Boga i rodzinę na brać górnicz... » Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S. Górski- „Wyjeż... Jacek Zdrojewski: Wytarte kolana Czarzastego » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Nagroda dla widowiska Poland: First to Fight » Multimedialne widowisko plenerowe POLAND: FIRST TO FIGHT, będące koprodukcją Muzeum II Wojny Światow... Koncert według twórczości Jacka Kaczmarskiego "Świadectwo" w Gdyni » W Gdyni 13 grudnia br. w kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego, odbędzie się koncert wg. Ja... Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Trefl w Warszawie bez seta i punktów
sobota, 14 grudnia 2019 22:37
Trefl w Warszawie bez seta i punktów
Siatkarze Trefla po raz pierwszy w tym sezonie nie zdołali wygrać w ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:08
Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
Ostatnie tygodnie roku już tradycyjnie przynoszą wzmożony ruch w ga ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przełamanie przyjdzie znów w Krakowie?

altW sobotę dojdzie do spotkania drużyn, które są w diametralnie odmiennych nastrojach na początku sezonu. W zeszłym sezonie przełamanie Lechii przyszło właśnie w meczu z Wisłą. Czy i tym razem pod Wawelem gdańszczanie rozpoczną zwycięską passę? Początek w sobotę o 20.30.Zanim o samym meczu, trochę kwestii organizacyjnych. Ostatnio dużo się mówiło o tym, jak gorący jest fotel Piotra Nowaka. Klub, wbrew powszechnym plotkom jasno zaznaczył, że nie ma jakiegokolwiek tematu związanego z zatrudnianiem nowego szkoleniowca. I bardzo dobrze. W piłce raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale nie zawsze wina leży po stronie trenera i fajnie, że w Polsce w końcu ktoś zaczyna to dostrzegać. Po Zagłębiu Lubin czas na Lechię. Legia zresztą też mocno stoi za Jackiem Magierą. Tym ludziom po prostu trzeba dać czas na spokojną pracę. Jak w każdej cywilizowanej lidze.


Drugą sprawą jest to, że prezes Adam Mandziara równie jasno co w sprawie szkoleniowca, wypowiedział się w kwestii piłkarzy. A to już takie częste nad Wisłą nie jest. Otóż stwierdził, bardzo słusznie zresztą, że jeśli któremuś nie chce się grać i nie czuje się w pełni zaangażowany, to nie będzie dla niego w Lechii miejsca. Bardzo cwane ultimatum. Spora część drużyny to zawodnicy tuż przed sportową emeryturą, więc nie ustawi się po nich kolejka chętnych. W Gdańsku zaś mają jak u pana Boga za piecem i albo to docenią i zaczną grać na miarę swoich możliwości, albo skończą na bezrobociu. Brawo – akurat tutaj nic, tylko przyklasnąć.


Po trzecie i ostatnie: Lechia dostanie bardzo duży zastrzyk finansowy. Prezes klubu potwierdził, że niebawem zostanie oficjalny ogłoszony nowy sponsor, którym jest duży fundusz hedgingowy. Do biało-zielonej kasy ma wpłynąć, bagatela, 21 milionów złotych. To oznacza, że budżet klubu znacznie się poprawi. Jednak czy te pieniądze zostaną przeznaczone na porządne wzmocnienie zespołu, czy w pierwszej kolejności ważniejsze jest spłacenie długu, tego nie wiemy. Trudno powiedzieć jaką decyzję podejmie się w Gdańsku. Jednak bardziej rozsądnych wydaje się kupno porządnych zawodników. Długi w końcu uda się uregulować, a sytuacji w tabeli już niekoniecznie jeśli teraz jeszcze bardziej się ją zaniedba. Poza tym nie oszukujmy się, największe kluby świata mają kosmiczne długi i jakoś nikt nie wieści im upadku. U nas jednak od razu trąbi się o najgorszym.


Wróćmy jednak do piłki. W ubiegłym sezonie Lechia grała w Krakowie z Wisłą w rundzie finałowej i wygrała. Przerwała tym samym passę fatalnie wyglądających meczów wyjazdowych. Od tego momentu też nie przegrała ośmiu kolejnych spotkań. Mało tego, nie straciła w nich ani jednej bramki. Czas na powtórkę, chociaż będzie niezmiernie ciężko. Skład nie ten, forma nie ta, a i „Biała Gwiazda” inna, silniejsza. Jednak Piotr Nowak, o ile kilku piłkarzy pokaże większe zaangażowanie, powinien sobie poradzić z ustawieniem zespołu. Już nie raz pokazywał, że to potrafi.


Krakowianie doznali jednak sporego uszczerbku, bo sprzedali Petara Brleka, jedną z najjaśniejszych postaci zespołu. Wciąż jednak są bardzo mocni. Chociażby z powodu Carlitosa w ataku. Ale mimo wszystko jest to drużyna do ogrania. Pokazało to bardzo dobrze funkcjonujące obecnie Zagłębie Lubin, które rozjechało Wisłę w ostatniej kolejce aż 3:0. Nie dając jej najmniejszych szans. Zatem można. I to spotkanie cały sztab i piłkarze Lechii powinni analizować dnie i noce, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej. Jeśli udało by się to zrobić, wróciłby element zaskoczenia, którym gdańszczanie tak wiele wygrywali na początku kadencji Nowaka. Jeśli zaś znów zobaczymy mizerię i nudę, to po tym meczu biało-zieloni mogą zamykać tabelę. A tego nad morzem raczej nikt nie zniesie.


Bądźmy jednak dobrej myśli. Nie liczmy przy tym na jakieś fajerwerki, ale wywiezienie jakiegokolwiek dorobku punktowego z Krakowa na pewno będzie dobrym prognostykiem. Po ostatnich kabaretowych wyczynach naprawdę trzeba mierzyć siły na zamiary i cieszyć się z każdego objawu lepszej formy.

Patryk Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież