Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po turnieju charytatywnym: Oby takich imprez było więcej - GALERIA

Po turnieju jego uczestnicy zgodnie podkreślali, że najważniejsi są nie oni, ale ci dla których grali czyli podopieczni Hospicjum im. ks Eugeniusza Dutkiewicza.


GALERIAKrzysztof Borys (TVP3)
- Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Takie spotkania gdzie dziennikarze i piłkarze toczą ze sobą wyrównane pojedynki na boisku są potrzebne. Żal, że nie ma ich z nami, ale wiadomo często są to dzieci mające problemy z chodzeniem. Chcemy, aby wiedziały, iż gramy dla nich i  będziemy się starali cały czas takie akcje popierać m.in. poprzez uczestnictwo w nich. Ze swojej strony mogę obiecać, że z miłą chęcią odwiedzę te dzieci.

- Uważam, że poprzez takie akcje organizowane przez kibiców ich wizerunek w Polsce zaczyna się zmieniać na lepsze. Mamy dużą grupę sympatyków piłki nożnej angażujących się w pomoc innym ludziom. Mało mówi się o kibicach jako chuliganach, choć czasami różne incydenty jeszcze się zdarzają. Jestem pełen podziwu dla chłopaka, który sam zorganizował sobotnią imprezę, czapki z głów.

Jakie to uczucie zmierzyć się na boisku z zawodnikami, z którymi na co dzień z racji wykonywanego zawodu przeprowadza wywiady? - Przede wszystkim jest możliwość skonfrontowania swoich umiejętności na ich tle. Jestem dziennikarzem "przyjezdnym", bo w Gdańsku mieszkam od 2-3 lat więc znam ich bardziej z telewizji niż boisk i w życiu nie przypuszczałem, że zagram przeciwko nim.

Sławomir Wojciechowski (drużyna byłych piłkarzy Lechii Gdańsk)
- Nie ważny był wynik sportowy, ale zebranie jak największej sumy dla dzieci z Hospicjum. Jednak wiadomo, że jak się wychodzi na boisko to chce się wygrać i z takim nastawieniem podeszliśmy do tego. Była fajna zabawa i oby więcej takich turniejów było organizowanych w Trójmieście. Choć spodziewałem się, że przyjdzie więcej osób zwłaszcza, że zagrało kilku dobrych zawodników m.in. Paweł Pęczak, Karol Piątek, Rafał Kosznik czy Andrzej Rybski. Miło było zagrać ponownie z byłymi kolegami. Cały czas utrzymujemy ze sobą kontakt, zdarza się również z niektórymi występować nie tylko w oldbojach Lechii, ale również na takich turniejach towarzyskich.

Michał Chamera (AWFiS Gdańsk i przyjaciele, był bramkarz Bałtyku Gdynia i Lechii/Polonii Gdańsk)
- Sympatyczna impreza, w której uczestniczyli zawodnicy znani z Ekstraklasy. Mieliśmy drużynę złożoną z kilku dobrych piłkarzy grających na co dzień w piłkę również halową jak choćby Dominik Depta. Pół żartem pół serio muszę powiedzieć, że gdybyśmy nie zajęli pierwszego miejsca byłbym lekki niedosyt. Mimo, że jest to zabawa to wychodząc na boisko każdy chce być najlepszy. Liczył się jednak przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla dzieci. Była to również doskonała okazja do spotkania i wspólnych rozmów z innymi sportowcami bądź dziennikarzami.


alt


Składy drużyn biorących udział w turnieju charytatywnym

AWFiS Gdańsk i przyjaciele: Michał Chamera, Karol Wasilewski, Wojciech Pięta, Dominik Depta, Paweł Rompa, Bartosz Dolański, Tomasz Aftański.

Byli piłkarze Lechii Gdańsk: Paweł Pęczak, Jacek Manuszewski, Karol Piątek, Sławomir Wojciechowski, Jakub Zabłocki, Krzysztof Rusinek, Andrzej Rybski, Rafał Kosznik i Grzegorz Buczkowski.

Młodzież Lechii: Mateusz Machola, Paweł Rzepnikowski, Piotr Jaroszek, Kamil Wojciechowski, Maciej Bancer, Łukasz Wawrenty, Tomasz Drozdowski, Adrian Bielawski.

Ekipa TVP3: Edi Frenkler, Krzysztof Borys, Dawid Schenk, Andrzej Kowalczys, Marek Formela, Mirosław Piłasiewicz.

Drużyna piłkarzy i artystów : Michał Piotrowski, Mateusz Łuczak, Marcin Florek, Paweł "Nico" Baranowski, Krzysztof Neumann, Adam Lamczyk

Paweł Doczyk

fot. Paweł Doczyk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież