Osteobus przed Galerią Przymorze » W czwartek, 24 października, w godzinach od 9 do 16, przed Centrum Handlowym Galeria Przymorze przy ... „Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH przełamał serię porażek
wtorek, 22 października 2019 20:11
Lotos PKH przełamał serię porażek
Hokeiści Lotos PKH wreszcie przełamali serię porażek. Gdańszczani ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mariusz Hoffman - poeta, grafik, malarz
poniedziałek, 14 października 2019 16:42
Mariusz Hoffman - poeta, grafik, malarz
Mariusz Hoffman posiada wiele talentów, czasami łączy je ze sobą, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po turnieju charytatywnym: Oby takich imprez było więcej - GALERIA

Po turnieju jego uczestnicy zgodnie podkreślali, że najważniejsi są nie oni, ale ci dla których grali czyli podopieczni Hospicjum im. ks Eugeniusza Dutkiewicza.


GALERIAKrzysztof Borys (TVP3)
- Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Takie spotkania gdzie dziennikarze i piłkarze toczą ze sobą wyrównane pojedynki na boisku są potrzebne. Żal, że nie ma ich z nami, ale wiadomo często są to dzieci mające problemy z chodzeniem. Chcemy, aby wiedziały, iż gramy dla nich i  będziemy się starali cały czas takie akcje popierać m.in. poprzez uczestnictwo w nich. Ze swojej strony mogę obiecać, że z miłą chęcią odwiedzę te dzieci.

- Uważam, że poprzez takie akcje organizowane przez kibiców ich wizerunek w Polsce zaczyna się zmieniać na lepsze. Mamy dużą grupę sympatyków piłki nożnej angażujących się w pomoc innym ludziom. Mało mówi się o kibicach jako chuliganach, choć czasami różne incydenty jeszcze się zdarzają. Jestem pełen podziwu dla chłopaka, który sam zorganizował sobotnią imprezę, czapki z głów.

Jakie to uczucie zmierzyć się na boisku z zawodnikami, z którymi na co dzień z racji wykonywanego zawodu przeprowadza wywiady? - Przede wszystkim jest możliwość skonfrontowania swoich umiejętności na ich tle. Jestem dziennikarzem "przyjezdnym", bo w Gdańsku mieszkam od 2-3 lat więc znam ich bardziej z telewizji niż boisk i w życiu nie przypuszczałem, że zagram przeciwko nim.

Sławomir Wojciechowski (drużyna byłych piłkarzy Lechii Gdańsk)
- Nie ważny był wynik sportowy, ale zebranie jak największej sumy dla dzieci z Hospicjum. Jednak wiadomo, że jak się wychodzi na boisko to chce się wygrać i z takim nastawieniem podeszliśmy do tego. Była fajna zabawa i oby więcej takich turniejów było organizowanych w Trójmieście. Choć spodziewałem się, że przyjdzie więcej osób zwłaszcza, że zagrało kilku dobrych zawodników m.in. Paweł Pęczak, Karol Piątek, Rafał Kosznik czy Andrzej Rybski. Miło było zagrać ponownie z byłymi kolegami. Cały czas utrzymujemy ze sobą kontakt, zdarza się również z niektórymi występować nie tylko w oldbojach Lechii, ale również na takich turniejach towarzyskich.

Michał Chamera (AWFiS Gdańsk i przyjaciele, był bramkarz Bałtyku Gdynia i Lechii/Polonii Gdańsk)
- Sympatyczna impreza, w której uczestniczyli zawodnicy znani z Ekstraklasy. Mieliśmy drużynę złożoną z kilku dobrych piłkarzy grających na co dzień w piłkę również halową jak choćby Dominik Depta. Pół żartem pół serio muszę powiedzieć, że gdybyśmy nie zajęli pierwszego miejsca byłbym lekki niedosyt. Mimo, że jest to zabawa to wychodząc na boisko każdy chce być najlepszy. Liczył się jednak przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla dzieci. Była to również doskonała okazja do spotkania i wspólnych rozmów z innymi sportowcami bądź dziennikarzami.


alt


Składy drużyn biorących udział w turnieju charytatywnym

AWFiS Gdańsk i przyjaciele: Michał Chamera, Karol Wasilewski, Wojciech Pięta, Dominik Depta, Paweł Rompa, Bartosz Dolański, Tomasz Aftański.

Byli piłkarze Lechii Gdańsk: Paweł Pęczak, Jacek Manuszewski, Karol Piątek, Sławomir Wojciechowski, Jakub Zabłocki, Krzysztof Rusinek, Andrzej Rybski, Rafał Kosznik i Grzegorz Buczkowski.

Młodzież Lechii: Mateusz Machola, Paweł Rzepnikowski, Piotr Jaroszek, Kamil Wojciechowski, Maciej Bancer, Łukasz Wawrenty, Tomasz Drozdowski, Adrian Bielawski.

Ekipa TVP3: Edi Frenkler, Krzysztof Borys, Dawid Schenk, Andrzej Kowalczys, Marek Formela, Mirosław Piłasiewicz.

Drużyna piłkarzy i artystów : Michał Piotrowski, Mateusz Łuczak, Marcin Florek, Paweł "Nico" Baranowski, Krzysztof Neumann, Adam Lamczyk

Paweł Doczyk

fot. Paweł Doczyk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież