Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po turnieju charytatywnym: Oby takich imprez było więcej - GALERIA

Po turnieju jego uczestnicy zgodnie podkreślali, że najważniejsi są nie oni, ale ci dla których grali czyli podopieczni Hospicjum im. ks Eugeniusza Dutkiewicza.


GALERIAKrzysztof Borys (TVP3)
- Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Takie spotkania gdzie dziennikarze i piłkarze toczą ze sobą wyrównane pojedynki na boisku są potrzebne. Żal, że nie ma ich z nami, ale wiadomo często są to dzieci mające problemy z chodzeniem. Chcemy, aby wiedziały, iż gramy dla nich i  będziemy się starali cały czas takie akcje popierać m.in. poprzez uczestnictwo w nich. Ze swojej strony mogę obiecać, że z miłą chęcią odwiedzę te dzieci.

- Uważam, że poprzez takie akcje organizowane przez kibiców ich wizerunek w Polsce zaczyna się zmieniać na lepsze. Mamy dużą grupę sympatyków piłki nożnej angażujących się w pomoc innym ludziom. Mało mówi się o kibicach jako chuliganach, choć czasami różne incydenty jeszcze się zdarzają. Jestem pełen podziwu dla chłopaka, który sam zorganizował sobotnią imprezę, czapki z głów.

Jakie to uczucie zmierzyć się na boisku z zawodnikami, z którymi na co dzień z racji wykonywanego zawodu przeprowadza wywiady? - Przede wszystkim jest możliwość skonfrontowania swoich umiejętności na ich tle. Jestem dziennikarzem "przyjezdnym", bo w Gdańsku mieszkam od 2-3 lat więc znam ich bardziej z telewizji niż boisk i w życiu nie przypuszczałem, że zagram przeciwko nim.

Sławomir Wojciechowski (drużyna byłych piłkarzy Lechii Gdańsk)
- Nie ważny był wynik sportowy, ale zebranie jak największej sumy dla dzieci z Hospicjum. Jednak wiadomo, że jak się wychodzi na boisko to chce się wygrać i z takim nastawieniem podeszliśmy do tego. Była fajna zabawa i oby więcej takich turniejów było organizowanych w Trójmieście. Choć spodziewałem się, że przyjdzie więcej osób zwłaszcza, że zagrało kilku dobrych zawodników m.in. Paweł Pęczak, Karol Piątek, Rafał Kosznik czy Andrzej Rybski. Miło było zagrać ponownie z byłymi kolegami. Cały czas utrzymujemy ze sobą kontakt, zdarza się również z niektórymi występować nie tylko w oldbojach Lechii, ale również na takich turniejach towarzyskich.

Michał Chamera (AWFiS Gdańsk i przyjaciele, był bramkarz Bałtyku Gdynia i Lechii/Polonii Gdańsk)
- Sympatyczna impreza, w której uczestniczyli zawodnicy znani z Ekstraklasy. Mieliśmy drużynę złożoną z kilku dobrych piłkarzy grających na co dzień w piłkę również halową jak choćby Dominik Depta. Pół żartem pół serio muszę powiedzieć, że gdybyśmy nie zajęli pierwszego miejsca byłbym lekki niedosyt. Mimo, że jest to zabawa to wychodząc na boisko każdy chce być najlepszy. Liczył się jednak przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla dzieci. Była to również doskonała okazja do spotkania i wspólnych rozmów z innymi sportowcami bądź dziennikarzami.


alt


Składy drużyn biorących udział w turnieju charytatywnym

AWFiS Gdańsk i przyjaciele: Michał Chamera, Karol Wasilewski, Wojciech Pięta, Dominik Depta, Paweł Rompa, Bartosz Dolański, Tomasz Aftański.

Byli piłkarze Lechii Gdańsk: Paweł Pęczak, Jacek Manuszewski, Karol Piątek, Sławomir Wojciechowski, Jakub Zabłocki, Krzysztof Rusinek, Andrzej Rybski, Rafał Kosznik i Grzegorz Buczkowski.

Młodzież Lechii: Mateusz Machola, Paweł Rzepnikowski, Piotr Jaroszek, Kamil Wojciechowski, Maciej Bancer, Łukasz Wawrenty, Tomasz Drozdowski, Adrian Bielawski.

Ekipa TVP3: Edi Frenkler, Krzysztof Borys, Dawid Schenk, Andrzej Kowalczys, Marek Formela, Mirosław Piłasiewicz.

Drużyna piłkarzy i artystów : Michał Piotrowski, Mateusz Łuczak, Marcin Florek, Paweł "Nico" Baranowski, Krzysztof Neumann, Adam Lamczyk

Paweł Doczyk

fot. Paweł Doczyk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież