Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz... Bogusław Gołąb: Kadencja pionierów » Z Bogusławem Kazimierzem Gołąbem, uczestnikiem strajków z 1970, 1980 r. i 1988 r., stoczniowcem, w 1... Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka otwarta dla czytelników » Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku jest już otwarta dla czytelników. W związku ze stanem e... Nie żyje legenda polskiego judo shihan Ryszard Zieniawa » Odszedł Ryszard Zieniawa, trener klasy mistrzowskiej judo. Człowiek skromny i twardy w „miękkiej szt...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
środa, 13 maja 2020 18:57
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
Rywalizacja w żużlowej eWinner 1. Lidze ma się rozpocząć 11 lipca ...
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
poniedziałek, 11 maja 2020 18:03
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakty z Jakubem Arakiem oraz Michał ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po turnieju charytatywnym: Oby takich imprez było więcej - GALERIA

Po turnieju jego uczestnicy zgodnie podkreślali, że najważniejsi są nie oni, ale ci dla których grali czyli podopieczni Hospicjum im. ks Eugeniusza Dutkiewicza.


GALERIAKrzysztof Borys (TVP3)
- Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Takie spotkania gdzie dziennikarze i piłkarze toczą ze sobą wyrównane pojedynki na boisku są potrzebne. Żal, że nie ma ich z nami, ale wiadomo często są to dzieci mające problemy z chodzeniem. Chcemy, aby wiedziały, iż gramy dla nich i  będziemy się starali cały czas takie akcje popierać m.in. poprzez uczestnictwo w nich. Ze swojej strony mogę obiecać, że z miłą chęcią odwiedzę te dzieci.

- Uważam, że poprzez takie akcje organizowane przez kibiców ich wizerunek w Polsce zaczyna się zmieniać na lepsze. Mamy dużą grupę sympatyków piłki nożnej angażujących się w pomoc innym ludziom. Mało mówi się o kibicach jako chuliganach, choć czasami różne incydenty jeszcze się zdarzają. Jestem pełen podziwu dla chłopaka, który sam zorganizował sobotnią imprezę, czapki z głów.

Jakie to uczucie zmierzyć się na boisku z zawodnikami, z którymi na co dzień z racji wykonywanego zawodu przeprowadza wywiady? - Przede wszystkim jest możliwość skonfrontowania swoich umiejętności na ich tle. Jestem dziennikarzem "przyjezdnym", bo w Gdańsku mieszkam od 2-3 lat więc znam ich bardziej z telewizji niż boisk i w życiu nie przypuszczałem, że zagram przeciwko nim.

Sławomir Wojciechowski (drużyna byłych piłkarzy Lechii Gdańsk)
- Nie ważny był wynik sportowy, ale zebranie jak największej sumy dla dzieci z Hospicjum. Jednak wiadomo, że jak się wychodzi na boisko to chce się wygrać i z takim nastawieniem podeszliśmy do tego. Była fajna zabawa i oby więcej takich turniejów było organizowanych w Trójmieście. Choć spodziewałem się, że przyjdzie więcej osób zwłaszcza, że zagrało kilku dobrych zawodników m.in. Paweł Pęczak, Karol Piątek, Rafał Kosznik czy Andrzej Rybski. Miło było zagrać ponownie z byłymi kolegami. Cały czas utrzymujemy ze sobą kontakt, zdarza się również z niektórymi występować nie tylko w oldbojach Lechii, ale również na takich turniejach towarzyskich.

Michał Chamera (AWFiS Gdańsk i przyjaciele, był bramkarz Bałtyku Gdynia i Lechii/Polonii Gdańsk)
- Sympatyczna impreza, w której uczestniczyli zawodnicy znani z Ekstraklasy. Mieliśmy drużynę złożoną z kilku dobrych piłkarzy grających na co dzień w piłkę również halową jak choćby Dominik Depta. Pół żartem pół serio muszę powiedzieć, że gdybyśmy nie zajęli pierwszego miejsca byłbym lekki niedosyt. Mimo, że jest to zabawa to wychodząc na boisko każdy chce być najlepszy. Liczył się jednak przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla dzieci. Była to również doskonała okazja do spotkania i wspólnych rozmów z innymi sportowcami bądź dziennikarzami.


alt


Składy drużyn biorących udział w turnieju charytatywnym

AWFiS Gdańsk i przyjaciele: Michał Chamera, Karol Wasilewski, Wojciech Pięta, Dominik Depta, Paweł Rompa, Bartosz Dolański, Tomasz Aftański.

Byli piłkarze Lechii Gdańsk: Paweł Pęczak, Jacek Manuszewski, Karol Piątek, Sławomir Wojciechowski, Jakub Zabłocki, Krzysztof Rusinek, Andrzej Rybski, Rafał Kosznik i Grzegorz Buczkowski.

Młodzież Lechii: Mateusz Machola, Paweł Rzepnikowski, Piotr Jaroszek, Kamil Wojciechowski, Maciej Bancer, Łukasz Wawrenty, Tomasz Drozdowski, Adrian Bielawski.

Ekipa TVP3: Edi Frenkler, Krzysztof Borys, Dawid Schenk, Andrzej Kowalczys, Marek Formela, Mirosław Piłasiewicz.

Drużyna piłkarzy i artystów : Michał Piotrowski, Mateusz Łuczak, Marcin Florek, Paweł "Nico" Baranowski, Krzysztof Neumann, Adam Lamczyk

Paweł Doczyk

fot. Paweł Doczyk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież