Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po meczu w Pile: drużyna słabo, "kibice" fatalnie

altKiepskie wrażenie pozostawili po sobie w Pile żużlowcy Wybrzeża, którzy przegrali z Polonią 36:54. Niestety jeszcze gorsze "kibice" gdańskiej drużyny, którzy wywołali bijatykę z miejscowymi kibicami po ostatnim biegu.To nie był udany wyjazd dla gdańszczan. Wprawdzie udało się obronić punkt bonusowy, dzięki czemu podopieczni Grzegorza Dzikowskiego do play przystąpią z pierwszego miejsca, ale Wybrzeże w Pile zaprezentowało się słabo. Niestety wydarzenia na torze zepchnęły w cień "popisy" grupy osób, która przyjechała dopingować gdańskich żużlowców.


Do Piły gdańscy kibice przyjechali dwoma autokarami. Już przed meczem można było zauważyć, że może dojść do nieprzyjemnych sytuacji. Efektowna oprawa i doping dla gdańskich zawodników trwały przez cały mecz. Problemy zaczęły się po wyścigu czternastym. Z gdańskiego sektora na pas bezpieczeństwa rzucono świece dymne, a na płocie spalono szalik Polonii. Jeden z kibiców zareagował i ściągnął szalik. To jednak był tylko wstęp do skandalicznych wydarzeń, do których doszło po ostatnim biegu. Kibice Polonii podeszli w okolice gdańskiego sektora, ale stali kilkadziesiąt metrów od niego. Zaczęła się pyskówka z obu stron. Nagle z gdańskiego sektora poleciała butelka. To rozpoczęło bijatykę, w której wzięło udział początkowo kilkunastu, a po chwili kilkudziesięciu "kibiców" obu stron. Próby uspokojenia sytuacji podjęli się przedstawiciele gdańskiego klubu obecni na meczu, a po chwili także gdańscy zawodnicy. Apele nie trafiały do "kibiców". Interweniować musiała policja. Kibice z Gdańska o swoich wyjazdach mówią i piszą "Wielkie Wybrzeże on Tour". Takim zachowaniem jak w Pile przynoszą wstyd prawdziwym kibicom gdańskiej drużyny i należy pisać o nich "kibice". Szkoda, że grupka, w tym miejscu musiałoby paść niecenzuralne słowo, psuje opinie licznej grupie osób, które jeżdżą za drużyną po całej Polsce.


Jeśli chodzi stronę sportową to nie było wesoło. Od początku gdańszczanie sprawiali wrażenia zagubionych. Podopieczni Grzegorz Dzikowskiego nawet jak dobrze wyszli spod taśmy to dawali się objeżdżać na pierwszym wirażu lub na dystansie. Trudno było marzyć o korzystnym wyniku gdy jeden z liderów drużyny - Renat Gafurow - nie zdobywa punktów. Renat w Pile zupełnie sobie nie radził, a najbardziej zawiódł w biegu dwunastym, w którym po starcie jechał z Dominikiem Kossakowskim na 5:1, ale najpierw dał się objechać Rasmusowi Jensenowi, a na samej mecie juniorowi Arkadiuszowi Pawlakowi. Innym kompletnie pogubionym zawodnikiem był Eduard Krcmar. Czech nieźle wychodził ze startu i na pierwszym wirażu wydawało się, że wyjdzie na dobrą pozycję. Niestety "Eda" popełniał na pierwszym wirażu błąd, po którym spadał na czwartą pozycję i przyjeżdżał daleko za resztą zawodników. Bez punktu mecz zakończył również Aureliusz Bieliński. Gdański junior dwa razy na pierwszym wirażu objechał Rafała Karczmarza, ale na drugim wirażu rywal mijał go po zewnętrznej.


Na swoim poziomie pojechał Magnus Zetterstroem. "Zorro" po raz 80-ty wystąpił w barwach gdańskiej drużyny w meczu ligowym. Przy słabszej postawie Gafurowa Magnus został najskuteczniejszym zawodnikiem zagranicznym w historii Wybrzeża. Po meczu w Pile Zetterstroem ma w dorobku 710 punktów. Gafurowa ma 708.

Na plus wypadli Kamil Brzozowski i Łukasz Sówka. Polscy seniorzy pojechali lepiej niż się spodziewano. To oni odnieśli jedyne biegowe zwycięstwo da Wybrzeża.


Wynik w Pile oznacza, że Wybrzeże do play przystąpi z pierwszego miejsca. 6 września podopieczni Grzegorza Dzikowskiego pojadą do Krosna. rewanż odbędzie się 13 września.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież