SLD po wyborach - tylko emblemat czy... » Czy SLD na Pomorzu to tylko emblemat? Bardzo dobre indywidualne wyniki Joanny Senyszyn, Macieja Koby... Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
wtorek, 19 lutego 2019 22:33
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
Rekordowa widownia na trybunach hali Olivia, dobra gra i wygrana gdań ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Z Podbeskidziem o wydostanie się z dołów tabeli

altMeczem z Podbeskidziem w Bielsku Białej rozpoczną gdańszczanie  siódmą kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Gdańszczanie w minionej kolejce po raz pierwszy wygrali w lidze, teraz nie chcą pozwolić by o podobnym sukcesie mogli powiedzieć „Górale”.Obydwa zespoły dzielą w tabeli 3 punkty, biało-zieloni plasują się na piętnastym miejscu, gdańszczanie są na dwunastym. Należy tylko mieć nadzieję, że słowa o tym, iż gdańszczanie  z meczu na mecz będą grać lepiej przekują się w czyn. Jak już wspomnieliśmy to dopiero (a może aż) siódma kolejka nowego sezonu, a trener Jerzy Brzęczek już ma kłopoty z kontuzjami swoich podopiecznych. W Bielsku-Białej nie będzie mógł zagrać Maciej Makuszewski, nie będzie również kontuzjowanego Grzegorza Wojtkowiaka. Na szczęście dla gdańszczan gotowy do gry będzie Rafał Janicki stąd ubytki w defensywie nie będą aż tak duże. Cały czas w Gdańsku czekają na Gersona. Brazylijczyk, podstawowy defensor gdański w minionym sezonie dopiero za kilka dni powróci z Ameryki Południowej. W swoim kraju przeszedł on bowiem operację kontuzjowanego barku a później rehabilitację. Na pewno jednak nie można się spodziewać, że Gerson od razu wybiegnie na boisko w składzie pierwszej drużyny. Powaga kontuzji o okres rozbratu z piłką są na tyle duże, że Brazylijczyk będzie musiał przejść stosowne testy medyczne a później dopiero stopniowo wprowadzany będzie do reżimu treningowego i meczowego. Brak Makuszewskiego z kolei może być szansą na wejście do składu dla Michała Maka. Dla tego zawodnika, urodzonego w Suchej Beskidzkiej mecz w położonej niedaleko rodzinnych stron,  miejscowości,  może być szczególną motywacją.  Miejmy nadzieję, że oznaki coraz lepszej gry naszych piłkarzy będą coraz bardziej widoczne. Gdańszczanie wreszcie zaczęli wykorzystywać stwarzane sytuacje. W ostatnich trzech oficjalnych spotkaniach strzelili rywalom 11 goli, na przestrzeni ostatnich miesięcy to skuteczność – jeśli chodzi o Lechię – wręcz imponująca.


W ostatnim czasie oprócz samej gry piłkarzy głośno jest w Lechii za sprawą kibiców, którzy spotkali się z przedstawicielami władz klubu i trenerem Jerzym Brzęczkiem. Fani biało-zielonych zarzucali m.in. błędy w polityce transferowej i kadrowej, jednocześnie zapewnili, że szkoleniowiec i drużyna mogą liczyć na ich wsparcie. Jednym z efektów spotkania było m.in. zawieszenie w obowiązkach osób odpowiedzialnych w klubie za kontakty z mediami i politykę PR. Skrytykowano np. politykę promocji biletowych Lechii i wytknięto iż rzecznik prasowy w przeszłości nie wypowiadał się przychylnie o fanach biało-zielonych.


Po meczu z Podbeskidziem gdańszczan czekają dwa tygodnie odpoczynku od ligi, związane jest to z przerwą „reprezentacyjną”. Będzie więc czas na wyleczenie niektórych urazów. Ci z piłkarzy, którzy na kontuzje nie narzekają nie będą również mogli narzekać na nudę. 5 września udadzą się w daleka podróż do Rzeszowa, gdzie w meczu towarzyskim zagrają z Resovią. Obydwa kluby w tym roku świętują „okrągłe” rocznice powstania. Jak wiadomo Lechia obchodzi 70-te urodziny zaś Resovia ma już 110 lat.


Dla „Górali” bieżący sezon jest piątym w najwyższej klasie rozgrywkowej, mimo większego ogrania bilans biało-zielonych z rywalem, który zawsze walczył tylko o utrzymanie jest słaby. Na osiem spotkań gdańszczanie wygrali trzy razy, raz zremisowali i cztery razy przegrali. Po raz ostatni biało-zieloni wygrali w Bielsku-Białej w październiku 2012 roku. W minionym sezonie zespoły które spotkają się w piątek wygrywały na własnych boiskach po 1:0.

kli/

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież