Elżbieta Jachlewska powalczy o lepszy Gdańsk » Elżbieta Jachlewska, ubiegająca się o mandat poselski z listy liberalnej Nowoczesnej R. Petru w wybo... Marsz Równości po raz czwarty przeszedł ulicami Gdańska » O godz. 15. przy Teatrze Szekspirowskim rozpoczął się czwarty Marsz Równości. W przejściu ulicami Gd... Forum Gdańsk otwarte » Bez przemówień i pompy, po prostu otwarto drzwi i wpuszczono ludzi. Tak wyglądało otwarcie Forum Gda... Krzysztof Dośla: Gdańskie zyski na eksport » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... K. Płażyński: Woda gdańska i zyski gdańskie » Sprzedaż wody w Gdańsku, przy braku konkurencji – to wydawałoby się działalność najprostsza z możliw... Milionerzy prezydenta - hojność gdańska » Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośredniego otoczenia prezydenta Gdańska. D... Radna Wirska pyta prezydenta o awarię w Przepompowni Ścieków Ołowianka » Anna Wirska, radna PiS w Radzie Miasta Gdańska, złożyła do prezydenta Pawła Adamowicza interpelację ... Rejs Niepodległości „Daru Młodzieży” » Legendarny żaglowiec „Dar Młodzieży” rozpoczął rejs dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odz... Dwa zawiadomienia do prokuratury w związku ze sprawą działki radnego Z... » W związku ze sprawą bezprzetargowej transakcji pomiędzy Miastem Gdańskiem, a radnym Platformy Obywat... Mirosław Zdanowicz zrzekł się mandatu radnego, ale jednak to rozważy » Po nagłośnieniu sprawy prowadzenia przez Mirosława Zdanowicza działalności gospodarczej na działce n...
Reklama
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
środa, 23 maja 2018 19:25
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośrednieg ...
Car Gwarant Start - Zdunek Wybrzeże LIVE: 46:44
niedziela, 27 maja 2018 06:32
Car Gwarant Start - Zdunek Wybrzeże LIVE: 46:44
Na zakończenie pierwszej rudny spotkań NICE 1. Ligi Żużlowej Zdune ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Andrzej Piwarski kończy 80 lat
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:08
Andrzej Piwarski kończy 80 lat
Związek Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku zorganizował wystaw ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altMeczem z Podbeskidziem w Bielsku Białej rozpoczną gdańszczanie  siódmą kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Gdańszczanie w minionej kolejce po raz pierwszy wygrali w lidze, teraz nie chcą pozwolić by o podobnym sukcesie mogli powiedzieć „Górale”.Obydwa zespoły dzielą w tabeli 3 punkty, biało-zieloni plasują się na piętnastym miejscu, gdańszczanie są na dwunastym. Należy tylko mieć nadzieję, że słowa o tym, iż gdańszczanie  z meczu na mecz będą grać lepiej przekują się w czyn. Jak już wspomnieliśmy to dopiero (a może aż) siódma kolejka nowego sezonu, a trener Jerzy Brzęczek już ma kłopoty z kontuzjami swoich podopiecznych. W Bielsku-Białej nie będzie mógł zagrać Maciej Makuszewski, nie będzie również kontuzjowanego Grzegorza Wojtkowiaka. Na szczęście dla gdańszczan gotowy do gry będzie Rafał Janicki stąd ubytki w defensywie nie będą aż tak duże. Cały czas w Gdańsku czekają na Gersona. Brazylijczyk, podstawowy defensor gdański w minionym sezonie dopiero za kilka dni powróci z Ameryki Południowej. W swoim kraju przeszedł on bowiem operację kontuzjowanego barku a później rehabilitację. Na pewno jednak nie można się spodziewać, że Gerson od razu wybiegnie na boisko w składzie pierwszej drużyny. Powaga kontuzji o okres rozbratu z piłką są na tyle duże, że Brazylijczyk będzie musiał przejść stosowne testy medyczne a później dopiero stopniowo wprowadzany będzie do reżimu treningowego i meczowego. Brak Makuszewskiego z kolei może być szansą na wejście do składu dla Michała Maka. Dla tego zawodnika, urodzonego w Suchej Beskidzkiej mecz w położonej niedaleko rodzinnych stron,  miejscowości,  może być szczególną motywacją.  Miejmy nadzieję, że oznaki coraz lepszej gry naszych piłkarzy będą coraz bardziej widoczne. Gdańszczanie wreszcie zaczęli wykorzystywać stwarzane sytuacje. W ostatnich trzech oficjalnych spotkaniach strzelili rywalom 11 goli, na przestrzeni ostatnich miesięcy to skuteczność – jeśli chodzi o Lechię – wręcz imponująca.


W ostatnim czasie oprócz samej gry piłkarzy głośno jest w Lechii za sprawą kibiców, którzy spotkali się z przedstawicielami władz klubu i trenerem Jerzym Brzęczkiem. Fani biało-zielonych zarzucali m.in. błędy w polityce transferowej i kadrowej, jednocześnie zapewnili, że szkoleniowiec i drużyna mogą liczyć na ich wsparcie. Jednym z efektów spotkania było m.in. zawieszenie w obowiązkach osób odpowiedzialnych w klubie za kontakty z mediami i politykę PR. Skrytykowano np. politykę promocji biletowych Lechii i wytknięto iż rzecznik prasowy w przeszłości nie wypowiadał się przychylnie o fanach biało-zielonych.


Po meczu z Podbeskidziem gdańszczan czekają dwa tygodnie odpoczynku od ligi, związane jest to z przerwą „reprezentacyjną”. Będzie więc czas na wyleczenie niektórych urazów. Ci z piłkarzy, którzy na kontuzje nie narzekają nie będą również mogli narzekać na nudę. 5 września udadzą się w daleka podróż do Rzeszowa, gdzie w meczu towarzyskim zagrają z Resovią. Obydwa kluby w tym roku świętują „okrągłe” rocznice powstania. Jak wiadomo Lechia obchodzi 70-te urodziny zaś Resovia ma już 110 lat.


Dla „Górali” bieżący sezon jest piątym w najwyższej klasie rozgrywkowej, mimo większego ogrania bilans biało-zielonych z rywalem, który zawsze walczył tylko o utrzymanie jest słaby. Na osiem spotkań gdańszczanie wygrali trzy razy, raz zremisowali i cztery razy przegrali. Po raz ostatni biało-zieloni wygrali w Bielsku-Białej w październiku 2012 roku. W minionym sezonie zespoły które spotkają się w piątek wygrywały na własnych boiskach po 1:0.

kli/

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież