Miasto nie może mieć tylko pięknej fasady » Radni klubu PiS złożyli do władz miasta zapytanie w związku z podziemnymi pomieszczeniami w centrum ... Książka odskocznią od problemów » W poniedziałek po dwumiesięcznej przerwie ponownie został otwarty Antykwariat Rejs przy ul. Kowalski... Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla... » Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry Dulkiewicz, który zatrudniał ją... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowis... Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa...
Reklama
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
środa, 03 czerwca 2020 06:56
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry ...
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
środa, 03 czerwca 2020 10:01
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
Pomorski Klub Hokejowy 2014 zgłosił się do rozgrywek Polskiej Hokej ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ostatni tydzień zapisów do XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

altW piątek, 21 lutego kończą się zapisy do XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Tegoroczna edycja będzie obejmować kategorie wiekowe U-10 oraz U-12, a najlepsze drużyny z każdego województwa zagrają w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany w maju na Stadionie Narodowym. Zwycięzcy rozgrywek wyjadą do Hamburga na wielki mecz Niemcy – Polska.


Rewolucyjne zmiany
Dotychczas Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kierowany był do chłopców i dziewcząt do 10. roku życia. Organizator, którym jest Polski Związek Piłki Nożnej, po sukcesie zawodów w wydaniu U-10, podjął decyzję o rozszerzeniu rozgrywek o dodatkową kategorię wiekową. W tegorocznej edycji dzieci będą rywalizować o Puchar Tymbarku zarówno w kategorii U-10, jak i U-12.

Wielki Finał na Stadionie Narodowym
Kolejną rewolucyjną zmianą w XIV edycji będzie miejsce rozegrania Wielkiego Finału. O tytuł mistrzowski dzieci zagrają na murawie Stadionu Narodowego, na którym podczas EURO 2012 rywalizowały najlepsze drużyny w Europie.  Obecnie są tylko trzy drogi, aby zagrać na tym pięknym obiekcie: trzeba być reprezentantem Polski, zagrać w finale Pucharu Polski lub zagrać w finale Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” 
– W ostatnich latach pojawiałem się na niemal wszystkich edycjach Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To dla mnie wielka przyjemność, ponieważ te rozgrywki to sport w czystej postaci. Nie ma w nich skrywanych emocji, nie ma jakiejkolwiek kalkulacji, a wszystko jest bardzo naturalne. Jeśli jeszcze dodamy do tego to, że Turniej jest znakomicie zorganizowany, rozgrywany w dobrych warunkach, jeżeli chodzi o infrastrukturę i opiekę, to ta przyjemność jest tym większa. Możliwość zmierzenia się w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym jest dla uczestników zawodów fantastyczną nagrodą. Choć wiadomo, że największą przyjemnością dla zawodników i zawodniczek jest po prostu sama gra i to w niej odnajdują się najlepiej! Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomity przedsionek do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej. Finalnym efektem ma być zaś gra na najwyższym poziomie w Polsce i na świecie, a także w reprezentacji narodowej – powiedział Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji Polski U-21.
 

Nagroda Główna
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda – każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Na wszystkich etapach Turnieju dzieci oraz trenerzy otrzymają piłkarskie upominki. Na zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 czeka wyjątkowy Puchar Tymbarku oraz pełen atrakcji wyjazd do Hamburga na mecz Niemcy – Polska.

Jak zgłosić drużynę
Zapisy do XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” potrwają do 21 lutego. Drużyny można zgłaszać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego umieszczonego na oficjalnej stronie Turnieju – www.zpodworkanastadion.pl. Rozgrywki przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych. Zespoły mogą być zgłaszane przez nauczycieli i trenerów.

Za udział każdej drużyny w Turnieju, trenerzy otrzymają nagrody w postaci profesjonalnych koszulek sportowych NIKE. Każdy zespół może liczyć od 7 do maksymalnie 12 zawodników.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Turnieju.
Pomysłodawcą i organizatorem Turnieju jest PZPN, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma Tymbark.

Celem Turnieju jest popularyzacja aktywnego i sportowego stylu życia wśród chłopców i dziewcząt w wieku szkolnym oraz wyłanianie największych piłkarskich talentów, a także spełnianie dziecięcych marzeń.

Śladami idoli
W trakcie czternastoletniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież