Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oni wywalczyli awans

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże pewnie wywalczyli awans do Enea Ekstraligi. Jak wypadli w tym sezonie poszczególni zawodnicy.

Thomas Jonasson
12   56    117 14
Kapitan gdańskiej drużyny znakomicie zaczął sezon. Poprowadził zespół do wygranych w Daugavpils i Grudziądzu w rundzie zasadniczej. Potem niestety zaczęły się problemy "Tomka" z urazami. Szwed "często i gęsto" zapoznawał się z torem. To powodowało, że nie mógł wystąpić w kilku meczach. Jego absencja przyczyniła się do porażki z GKM w Gdańsku w rundzie zasadniczej. Po powrocie na tor nie był już tak błyskotliwy jak na początku sezonu. Znakomicie wywiązał się z roli kapitana. Na torze potrafił pojechać dla drużyny i pomóc koledze z pary jak np. Marcelowi w decydującym spotykaniu z GKM. Jeśli tylko będą omijały go kontuzje, to może być solidnym punktem zespołu w Ekstralidze.

Robert Miśkowiak
16   82    166   9
Przed sezonem stawiany jako jeden z liderów drużyny. Pechowo rozpoczął rozgrywki, bo od kontuzji w lidze angielskiej. Przez to opuścił dwa pierwsze mecze. W trakcie sezonu jeździł bardoz solidnie. Może nie był tak skuteczny jak w poprzednim sezonie, ale notował najmniejsze wahania formy. Podobnie punktował na wyjeździe jak i u siebie. W meczach zdarzały mu się pojedyńcze wpadki. Po decydującym meczu powiedział, że jest gotowy na jazdę w Ekstralidze.

Krystian Pieszczek
18   80    154  13
Zaczął sezon bardzo słabo. Gdy się jednak rozkręcił, a potrzebował na to nie dużo czasu stał się jednym z pewniejszych punktów drużyny. W środku sezonu wręcz lider zespołu. Skuteczna jazda "Krychy" dawała trenerowi Chomskiemu pole manewru taktycznego. Oprócz dobrej jazdy w lidze zanotował kilka sukcesów indywidualnych. Był członkiem reprezentacji, która zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Europy. Po raz drugi zdobył Brązowy Kask. W październiku po raz pierwszy wystąpi w finale indywidualnych mistrzostw Polski. W Ekstralidze powinien należeć do czołowych juniorów.

Artur Mroczka
18   92    169  16
Do Gdańska przyszedł z KSM 2,50. Pod koniec sezonu taki dorobek miał po jednym biegu. W rundzie zasadniczej "Arczi" przeplatał dobre występ słabszymi. Po bardzo dobrym meczu w Grudziądzu słabiej wypadł w rewanżu z GKM na gdańskim torze. W rundzie finałowej lider gdańskiej drużyny. Artur w decydującej fazie rozgrywek jeździł najrówniej, a ukoronowaniem był bezbłędny występ w decydującym spotkaniu z GKM. Chce zostać w Gdańsku i jest jednym z tych zawodników, którzy mają największe szanse na pozostanie w drużynie. Podsumowaniem udanego sezonu "Arcziego" będzie występ w finale indywidualnych mistrzostw Polski.

Renat Gafurow
18   88    144  21
Rekordzista pod względem stażu w gdańskiej drużynie. Zawodnik solidny, który potrafi pokonać każdego. W meczach nie patrzy tylko na swój dorobek, ale współpracuje z kolegami. Najlepiej czuł się w parze z Arturem Mroczką. W sezonie zanotował najwięcej bonusów. Potrafi pojechać nie tylko efektywnie, ale również brawurowo i efektownie. W trakcie sezonu został rekordzistą jeśli chodzi o zawodników zagranicznych startujących w gdańskim klubie. Jeśli zostanie na kolejny sezon, a wyraża taką chęć, to byłby rekordzistą we wszystkich statystkach.


alt


Dawid Stachyra
15   65     80   8
Kibice przed sezonem wiązali duże nadzieje z przyjściem Dawida. Niestety nie był to udany rok dla "Davidoffa". Częściej zawodził niż spisywał się tak jak od niego oczekiwano. Być może z rytmu wybiła go operacja, której musiał się poddać na początku roku. Na początku sezonu było jeszcze jako tako. W środku Dawid jeździł tak kiepsko, że na kilka meczy został odsunięty od składu. Raczej nie zostanie na przyszły sezon.

Marcel Szymko
18  59     59  12
Przez większość sezonu kibice narzekali na Marcela. Zdarzały mu się kiepskie występy i nie zdobywał punktów. Zdecydowanie lepiej było w drugiej części sezonu. Za postawę w rundzie finałowej należą się pochwały. W ostatnich meczach Marcel zdobywał cenne punkty, po walce, a nie na skutek pecha rywali. Najbardziej udany w wykonaniu Marcel był ostatni mecz, który pokazał, że ma potencjał. Marcel doskonale zdaje sobie sprawę, że po skończeniu wieku juniora raczej nie zostanie w Gdańsku.


Patryk Beśko                 1    3      3   1
Krzysztof Jabłoński (gość)   1    3      3   1
Adrian Gomólski (gość)       1    3      2   0
Mathias Thoernblom           1    3      2   0
Dominik Kossakowski          2    5      1   0


Zaliczyli zbyt małą liczbę występów, aby ich oceniać. W przypadku "gości" można powiedzieć, że nie były to trafione decyzje. Gomólski i Jabłoński w meczach, w których pojechali nie spełnili oczekiwań. Beśko i Kossakowski, to gdańscy wychowankowie, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w dorosłym żużlu i dla nich każdy bieg jest nauką. To samo można powiedzieć jeśli chodzi o Thoernbloma. Przed młodym Szwedem jeszcze dużo nauki.

Przy każdym zawodniku: liczba spotkań, biegi, zdobyte punkty, bonusy.
Tomasz Łunkiewicz

fot. Sławomir Żylak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież