Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
środa, 16 października 2019 17:17
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
Drużyny PKO Ekstraklasy wracają do ligowej rywalizacji. W Trójmieś ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mistrzynie Polski dały hokeistkom Stoczniowca lekcję - GALERIA

altTrwa zła passa hokeistek Stoczniowca w meczach z Polonią Bytom. Bytomianki w sobotę i niedzielę w hali Olivia udzieliły podopiecznym Henryka Zabrockiego lekcji hokeja wygrywając 8:2 (1:1, 3:0, 4:1) i 7:4 (3:1, 3:1, 1:2).


GALERIA

Sobota
Bramki: 1:0 Onyshchenko (2), 1:1 Sfora (14, 5 na 4), 1:2 Późniewska (26), 1:3 Dziwok (32), 1:4 Późniewska (40), 1:5 Tomczok (49, 5 na 4), 1:6 Chrapek (54, 4 na 5), 1:7 Dziwok (55, 4 na 5), 1:8 Późniewska (57), 2:8 Bigos (58)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Banaś, Korkuz, Błaszak, Onyshchenko, Podracka - Rykaczewska, Jagnicka, Łapińska, Grzelak

Niedziela
Bramki: 0:1 Czaplik (1), 0:2 Czaplik (13), 1:2 Kasprzycka (19), 1:3 Tomczok (20), 1:4 Dziwok (22, 5 na 4), 1:5 Chrapek (24), 1:6 Wybiral (33), 2:6 Tokarska (36, 5 na 4), 3:6 Olafsen (43, 5 na 4), 3:7 Tomczok (47), 4:7 Tokarska (60, 5 na 4)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Banaś, Korkuz, Błaszak, Onyshchenko, Olafsen - Rykaczewska, Podracka, Jagnicka, Łapińska, Grzelak - Brzezińska

W sobotę zaczęło się bardzo dobrze. Po 88 sekundach Stoczniowiec prowadził 1:0. Bramkę zdobyła Tetiana Onyshchenko. To był miły początek bardzo, bardzo złego weekendu. Po stracie bramki bytomianki ruszyły do ataku i gra przez większość czasu toczyła się w gdańskiej tercji. Gdańszczanki utrzymały czyste konto do 14 minuty. Wówczas przyjezdne potrzebowały zaledwie 11 sekund, aby wykorzystać okres gry w przewadze. Nie minęło 40 sekund, a drużyna gości miała okazję na podwyższenie wyniku, ale Agata Kosińska obroniła rzut karny. Po 20 minutach było 1:1. W drugiej tercji trwała zdecydowana dominacja Polonii. Efektem były kolejne bramki. Szczególnie bolesna była na 1:4, bo padła na sekundę przed końcem drugiej tercji. W trzeciej tercji bytomianki najpierw ponownie wykorzystały okres gry w przewadze, znowu zajęło im to tylko 11 sekund. Bramki numer 6 i 7 przyjezdne zdobyły w trakcie jednej kary... jednej z bytomianek. Wynik meczu na 2:8 w 58 minucie ustaliła Marta Bigos.

alt


alt


Po fatalnym sobotnim spotkaniu niedzielna konfrontacja zaczęła się równie źle. Po zaledwie 18 sekundach Polonia prowadziła 1:0. W 13 minucie Czaplik wygrała kilkudziesięciu sekundową walkę o krążek z prawej strony gdańskiej tercji, ruszyła na gdańską bramkę i podwyższyła wynik na 2:0. 90 sekund przed końcem tercji kontaktową bramkę zdobyła Katarzyna Kasprzycka. Wydawało się, że gdańszczanki nawiążą walkę, ale zaledwie 30 sekund zajęła bytomiankom odpowiedź i po 20 minutach było 1:3. Początek drugiej tercji to kolejne dwa trafienia Polonii. Najpierw w 22 minucie Dziwok na sekundę przed końcem kary gdańszczanki zdobyła bramkę na 4:1, a w 24 minucie na 5:1 podwyższyła Chrapek. W 33 minucie bytomianki wykorzystały kolejną grę w przewadze. W 36 minucie gdy gdańszczanki grały w przewadze ładnym strzałem spod niebieskiej bramkę zdobyła Renata Tokarska. Polonia mogła zaraz odpowiedzieć, ale Kosińska obroniła rzut karny. W 43 minucie podopieczne trenera Zabrockiego wykorzystały kolejne osłabienie rywalek. Pod bytomską bramką dobrze zachowała się nowa zawodniczka Stoczniowca Annikem Olafsen. Norweżka zdobyła swoją pierwszą bramkę dla Stoczniowca. Było 3:6. Przez kilka minut inicjatywa należała do gdańszczanek. Dobry okres gry Stoczniowca przerwała bramka Tomczok. 6 sekund przed końcową syreną po raz trzeci gdańszczanki wykorzystały okres gry w przewadze, a po raz drugi do bytomskiej siatki trafiła Tokarska.


W obu spotkaniach Polonia była zdecydowanie lepsza w każdym elemencie. Bytomianki pokazały, że będą zdecydowanymi faworytkami w walce o złoty medal.


Gdańszczanki zagrały ostatnie spotkania w rundzie zasadniczej w hali Olivia. Na początku grudnia zagrają dwa mecze w Oświęcimiu. podopieczne trenera Zabrockiego do fazy play off przystąpią z drugiego miejsca co oznacza, że kolejne mecze w Gdańsku rozegrają dopiero w drugiej połowie stycznia.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Ilona Iwko

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież