Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
czwartek, 14 lutego 2019 21:36
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
Prawdziwy dreszczowiec zafundowali kibicom siatkarze Trefla i PGE Skry ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mistrzynie Polski dały hokeistkom Stoczniowca lekcję - GALERIA

altTrwa zła passa hokeistek Stoczniowca w meczach z Polonią Bytom. Bytomianki w sobotę i niedzielę w hali Olivia udzieliły podopiecznym Henryka Zabrockiego lekcji hokeja wygrywając 8:2 (1:1, 3:0, 4:1) i 7:4 (3:1, 3:1, 1:2).


GALERIA

Sobota
Bramki: 1:0 Onyshchenko (2), 1:1 Sfora (14, 5 na 4), 1:2 Późniewska (26), 1:3 Dziwok (32), 1:4 Późniewska (40), 1:5 Tomczok (49, 5 na 4), 1:6 Chrapek (54, 4 na 5), 1:7 Dziwok (55, 4 na 5), 1:8 Późniewska (57), 2:8 Bigos (58)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Banaś, Korkuz, Błaszak, Onyshchenko, Podracka - Rykaczewska, Jagnicka, Łapińska, Grzelak

Niedziela
Bramki: 0:1 Czaplik (1), 0:2 Czaplik (13), 1:2 Kasprzycka (19), 1:3 Tomczok (20), 1:4 Dziwok (22, 5 na 4), 1:5 Chrapek (24), 1:6 Wybiral (33), 2:6 Tokarska (36, 5 na 4), 3:6 Olafsen (43, 5 na 4), 3:7 Tomczok (47), 4:7 Tokarska (60, 5 na 4)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Banaś, Korkuz, Błaszak, Onyshchenko, Olafsen - Rykaczewska, Podracka, Jagnicka, Łapińska, Grzelak - Brzezińska

W sobotę zaczęło się bardzo dobrze. Po 88 sekundach Stoczniowiec prowadził 1:0. Bramkę zdobyła Tetiana Onyshchenko. To był miły początek bardzo, bardzo złego weekendu. Po stracie bramki bytomianki ruszyły do ataku i gra przez większość czasu toczyła się w gdańskiej tercji. Gdańszczanki utrzymały czyste konto do 14 minuty. Wówczas przyjezdne potrzebowały zaledwie 11 sekund, aby wykorzystać okres gry w przewadze. Nie minęło 40 sekund, a drużyna gości miała okazję na podwyższenie wyniku, ale Agata Kosińska obroniła rzut karny. Po 20 minutach było 1:1. W drugiej tercji trwała zdecydowana dominacja Polonii. Efektem były kolejne bramki. Szczególnie bolesna była na 1:4, bo padła na sekundę przed końcem drugiej tercji. W trzeciej tercji bytomianki najpierw ponownie wykorzystały okres gry w przewadze, znowu zajęło im to tylko 11 sekund. Bramki numer 6 i 7 przyjezdne zdobyły w trakcie jednej kary... jednej z bytomianek. Wynik meczu na 2:8 w 58 minucie ustaliła Marta Bigos.

alt


alt


Po fatalnym sobotnim spotkaniu niedzielna konfrontacja zaczęła się równie źle. Po zaledwie 18 sekundach Polonia prowadziła 1:0. W 13 minucie Czaplik wygrała kilkudziesięciu sekundową walkę o krążek z prawej strony gdańskiej tercji, ruszyła na gdańską bramkę i podwyższyła wynik na 2:0. 90 sekund przed końcem tercji kontaktową bramkę zdobyła Katarzyna Kasprzycka. Wydawało się, że gdańszczanki nawiążą walkę, ale zaledwie 30 sekund zajęła bytomiankom odpowiedź i po 20 minutach było 1:3. Początek drugiej tercji to kolejne dwa trafienia Polonii. Najpierw w 22 minucie Dziwok na sekundę przed końcem kary gdańszczanki zdobyła bramkę na 4:1, a w 24 minucie na 5:1 podwyższyła Chrapek. W 33 minucie bytomianki wykorzystały kolejną grę w przewadze. W 36 minucie gdy gdańszczanki grały w przewadze ładnym strzałem spod niebieskiej bramkę zdobyła Renata Tokarska. Polonia mogła zaraz odpowiedzieć, ale Kosińska obroniła rzut karny. W 43 minucie podopieczne trenera Zabrockiego wykorzystały kolejne osłabienie rywalek. Pod bytomską bramką dobrze zachowała się nowa zawodniczka Stoczniowca Annikem Olafsen. Norweżka zdobyła swoją pierwszą bramkę dla Stoczniowca. Było 3:6. Przez kilka minut inicjatywa należała do gdańszczanek. Dobry okres gry Stoczniowca przerwała bramka Tomczok. 6 sekund przed końcową syreną po raz trzeci gdańszczanki wykorzystały okres gry w przewadze, a po raz drugi do bytomskiej siatki trafiła Tokarska.


W obu spotkaniach Polonia była zdecydowanie lepsza w każdym elemencie. Bytomianki pokazały, że będą zdecydowanymi faworytkami w walce o złoty medal.


Gdańszczanki zagrały ostatnie spotkania w rundzie zasadniczej w hali Olivia. Na początku grudnia zagrają dwa mecze w Oświęcimiu. podopieczne trenera Zabrockiego do fazy play off przystąpią z drugiego miejsca co oznacza, że kolejne mecze w Gdańsku rozegrają dopiero w drugiej połowie stycznia.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Ilona Iwko

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież