Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ... O historii Drukarni Gdańskiej w Stacji Orunia » Wykład profesora Andrzeja Romanowa o historii Drukarni Gdańskiej zainaugurował cykl wykładów i space... Tragedia lotu Tu-154M i niemoc państwa » Sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu-154M o godzinie 8.41,06 zginął prezydent R... Strajk nauczycieli w Gdańsku: strajkuje ponad 4000 nauczycieli, dzieci... » W poniedziałek do rozpoczął się strajk pracowników oświaty. W Trójmieście przystąpiło do niego prawi... Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „S”: Proksa musi ode... » Rada Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przyjęła jednogłośnie uchwałę ...
Reklama
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:24
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dzi ...
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
sobota, 20 kwietnia 2019 07:18
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
Rozmowa z Romanem Józefowiczem, piłkarzem Lechii w latach 1979-1985, ...
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
sobota, 20 kwietnia 2019 15:59
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
Nie tak miała zacząć się runda finałowa dla Lechii. Biało-zielon ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 18:22
Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
Na sztaludze w drugim końcu pracowni przy oknie w ostro padających p ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 wyjechał na lód

altW poniedziałek po raz pierwszy na lód w hali Olivia wyszli hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. Gdańszczanie zaczęli ostatnie etap przygotowań do sezonu, który  jest... jedną wielką niewiadomą.Tłoczno było na pierwszym przed sezonem treningu na lodzie MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. W poniedziałkowych zajęciach wzięło udział w sumie prawie 30 zawodników z juniorami włącznie. Gdańszczanie rozpoczęli intensywne przygotowania do nowego sezonu, chociaż nie wiedzą z kim będą grali i kiedy ruszą rozgrywki. I liga hokeja to jedyny rozgrywki hokejowe, które nie mają jeszcze terminarza. Są pogłoski, plotki, a konkretów brak.


alt- Organizacyjnie mamy bardzo dobrą sytuację, bo mamy zapewniony budżet praktycznie na cały sezon - powiedział Arkadiusz Bruliński, wiceprezes zarządu ds. komunikacji MH Automatyka Stoczniowiec 2014. - Wszyscy dotychczasowi sponsorzy przedłużyli umowy na kolejny rok i to na pewno bardzo cieszy, a udało się też pozyskać kilku nowych. W drużynie została znakomita większość zawodników. Są też nowi, w tym zawodnicy, którzy zdecydowali się wznowić karierę. Można powiedzieć, że nowym-starym zawodnikiem jest Kuba Stasiewicz, który przygotowywał się do sezonu z Unią Oświęcim, ale wrócił. Cieszy wznowienie kariery przez dwóch wychowanków Stoczniowca - Bartosza Aleniewskiego i Marcina Kabata. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że został nasz pierwszy bramkarz Tomasz Witkowski. Z drużyną trenują również zawodnicy, którzy grali w zespole wicemistrza Polski - Krzysztof Kantor i Jan Steber. To zawodnicy dobrze znani gdańskim kibicom, bo są wychowankami Stoczniowca. Na razie trenują z nami zobaczymy co z tego wyjdzie. Przygotowania do sezonu organizacyjnie są wyższym poziomie niż rok temu.  Przygotowujemy się jak najlepiej nie wiedząc z iloma drużynami będziemy grali, kiedy zaczniemy sezon i ile meczów rozegramy. Jest to kłopotliwe, zarówno organizacyjnie jak i dla zawodników. Musimy być przygotowani na każdy wariant. Były również takie pogłoski, propozycje, że być może Stoczniowiec 2014 będzie mógł w jakiś sposób grać w PHL czyli najwyższej lidze. Są pomysły, aby połączyć I ligę i PHL. Na razie są to rozmowy, niepotwierdzone plotki, ale na chwilę obecną nic nie wiadomo. Liczymy, że decyzje zapadną jak najszybciej.


altaltW poniedziałek hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk zaczęli treningi na lodzie. Zajęcia będą się odbywać codziennie. Godzina będzie poświęcona na siłownię, a godzinę zawodnicy będą spędzać na lodzie.


- O końca maja przez osiem tygodni przygotowywaliśmy się na sucho - powiedział Janusz Bochiński, trener MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. - Po trzech tygodniach przerwy wróciliśmy do treningów na sucho i teraz wjechaliśmy na lód. Treningi z powodu kontuzji wyglądały różnie, ale jesteśmy zadowoleni z tych przygotowań. Na dzisiejszym treningu (w poniedziałek 17 sierpnia - dop. TŁ) było 24 zawodników, z tym, że nie wszyscy wyszli na lód. Z juniorami, którzy jeśli będą mieli wolne terminy to będą nas wspomagać, kadra będzie liczyła ponad dwudziestu zawodników czyli nie będziemy problemu z grą na cztery piątki. Trenują z nami Janek Steber i Krzysiek Kantor, którzy mają duże doświadczenie w ekstralidze. Jeśli oni dołączą to skład będzie mocniejszy niż przed rokiem. Myślę, że w tym roku liga będzie słabsza niż przed rokiem. To jednak nie nasz problem, bo my chcemy awansować. Szykujemy się na start ligi w połowie września. Jak się to przeciągnie o tydzień, dwa to nie będzie problemu.


altalt
Pierwsza okazja do zobaczenia drużyny MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk w akcji 2 września. Gdańszczanie zagrają wówczas sparing z drużyną z Torunia. Cztery dni wcześniej, 29 sierpnia, obie drużyny zagrają w Toruniu.


MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk zgłosiła również drużynę do rozgrywek juniorskich.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież