Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 wyjechał na lód

altW poniedziałek po raz pierwszy na lód w hali Olivia wyszli hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. Gdańszczanie zaczęli ostatnie etap przygotowań do sezonu, który  jest... jedną wielką niewiadomą.Tłoczno było na pierwszym przed sezonem treningu na lodzie MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. W poniedziałkowych zajęciach wzięło udział w sumie prawie 30 zawodników z juniorami włącznie. Gdańszczanie rozpoczęli intensywne przygotowania do nowego sezonu, chociaż nie wiedzą z kim będą grali i kiedy ruszą rozgrywki. I liga hokeja to jedyny rozgrywki hokejowe, które nie mają jeszcze terminarza. Są pogłoski, plotki, a konkretów brak.


alt- Organizacyjnie mamy bardzo dobrą sytuację, bo mamy zapewniony budżet praktycznie na cały sezon - powiedział Arkadiusz Bruliński, wiceprezes zarządu ds. komunikacji MH Automatyka Stoczniowiec 2014. - Wszyscy dotychczasowi sponsorzy przedłużyli umowy na kolejny rok i to na pewno bardzo cieszy, a udało się też pozyskać kilku nowych. W drużynie została znakomita większość zawodników. Są też nowi, w tym zawodnicy, którzy zdecydowali się wznowić karierę. Można powiedzieć, że nowym-starym zawodnikiem jest Kuba Stasiewicz, który przygotowywał się do sezonu z Unią Oświęcim, ale wrócił. Cieszy wznowienie kariery przez dwóch wychowanków Stoczniowca - Bartosza Aleniewskiego i Marcina Kabata. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że został nasz pierwszy bramkarz Tomasz Witkowski. Z drużyną trenują również zawodnicy, którzy grali w zespole wicemistrza Polski - Krzysztof Kantor i Jan Steber. To zawodnicy dobrze znani gdańskim kibicom, bo są wychowankami Stoczniowca. Na razie trenują z nami zobaczymy co z tego wyjdzie. Przygotowania do sezonu organizacyjnie są wyższym poziomie niż rok temu.  Przygotowujemy się jak najlepiej nie wiedząc z iloma drużynami będziemy grali, kiedy zaczniemy sezon i ile meczów rozegramy. Jest to kłopotliwe, zarówno organizacyjnie jak i dla zawodników. Musimy być przygotowani na każdy wariant. Były również takie pogłoski, propozycje, że być może Stoczniowiec 2014 będzie mógł w jakiś sposób grać w PHL czyli najwyższej lidze. Są pomysły, aby połączyć I ligę i PHL. Na razie są to rozmowy, niepotwierdzone plotki, ale na chwilę obecną nic nie wiadomo. Liczymy, że decyzje zapadną jak najszybciej.


altaltW poniedziałek hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk zaczęli treningi na lodzie. Zajęcia będą się odbywać codziennie. Godzina będzie poświęcona na siłownię, a godzinę zawodnicy będą spędzać na lodzie.


- O końca maja przez osiem tygodni przygotowywaliśmy się na sucho - powiedział Janusz Bochiński, trener MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. - Po trzech tygodniach przerwy wróciliśmy do treningów na sucho i teraz wjechaliśmy na lód. Treningi z powodu kontuzji wyglądały różnie, ale jesteśmy zadowoleni z tych przygotowań. Na dzisiejszym treningu (w poniedziałek 17 sierpnia - dop. TŁ) było 24 zawodników, z tym, że nie wszyscy wyszli na lód. Z juniorami, którzy jeśli będą mieli wolne terminy to będą nas wspomagać, kadra będzie liczyła ponad dwudziestu zawodników czyli nie będziemy problemu z grą na cztery piątki. Trenują z nami Janek Steber i Krzysiek Kantor, którzy mają duże doświadczenie w ekstralidze. Jeśli oni dołączą to skład będzie mocniejszy niż przed rokiem. Myślę, że w tym roku liga będzie słabsza niż przed rokiem. To jednak nie nasz problem, bo my chcemy awansować. Szykujemy się na start ligi w połowie września. Jak się to przeciągnie o tydzień, dwa to nie będzie problemu.


altalt
Pierwsza okazja do zobaczenia drużyny MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk w akcji 2 września. Gdańszczanie zagrają wówczas sparing z drużyną z Torunia. Cztery dni wcześniej, 29 sierpnia, obie drużyny zagrają w Toruniu.


MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk zgłosiła również drużynę do rozgrywek juniorskich.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież