Jarosław Wittstock: Rekordy w 2018 i nadzieje na 2019 rok » Na publikację raportu finansowego Grupy LOTOS podsumowującego 2018 rok musimy poczekać jeszcze do ma... Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiści... » Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego dnia od południa Główne Miasto zamien... Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli...
Reklama
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
sobota, 19 stycznia 2019 21:32
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego d ...
MH Automatyka zdobyła 3 punkty w Opolu
niedziela, 20 stycznia 2019 20:49
MH Automatyka zdobyła 3 punkty w Opolu
Dobrą passę kontynuują hokeiści MH Automatyki. Gdańszczanie wygra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 wyjechał na lód

altW poniedziałek po raz pierwszy na lód w hali Olivia wyszli hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. Gdańszczanie zaczęli ostatnie etap przygotowań do sezonu, który  jest... jedną wielką niewiadomą.Tłoczno było na pierwszym przed sezonem treningu na lodzie MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. W poniedziałkowych zajęciach wzięło udział w sumie prawie 30 zawodników z juniorami włącznie. Gdańszczanie rozpoczęli intensywne przygotowania do nowego sezonu, chociaż nie wiedzą z kim będą grali i kiedy ruszą rozgrywki. I liga hokeja to jedyny rozgrywki hokejowe, które nie mają jeszcze terminarza. Są pogłoski, plotki, a konkretów brak.


alt- Organizacyjnie mamy bardzo dobrą sytuację, bo mamy zapewniony budżet praktycznie na cały sezon - powiedział Arkadiusz Bruliński, wiceprezes zarządu ds. komunikacji MH Automatyka Stoczniowiec 2014. - Wszyscy dotychczasowi sponsorzy przedłużyli umowy na kolejny rok i to na pewno bardzo cieszy, a udało się też pozyskać kilku nowych. W drużynie została znakomita większość zawodników. Są też nowi, w tym zawodnicy, którzy zdecydowali się wznowić karierę. Można powiedzieć, że nowym-starym zawodnikiem jest Kuba Stasiewicz, który przygotowywał się do sezonu z Unią Oświęcim, ale wrócił. Cieszy wznowienie kariery przez dwóch wychowanków Stoczniowca - Bartosza Aleniewskiego i Marcina Kabata. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że został nasz pierwszy bramkarz Tomasz Witkowski. Z drużyną trenują również zawodnicy, którzy grali w zespole wicemistrza Polski - Krzysztof Kantor i Jan Steber. To zawodnicy dobrze znani gdańskim kibicom, bo są wychowankami Stoczniowca. Na razie trenują z nami zobaczymy co z tego wyjdzie. Przygotowania do sezonu organizacyjnie są wyższym poziomie niż rok temu.  Przygotowujemy się jak najlepiej nie wiedząc z iloma drużynami będziemy grali, kiedy zaczniemy sezon i ile meczów rozegramy. Jest to kłopotliwe, zarówno organizacyjnie jak i dla zawodników. Musimy być przygotowani na każdy wariant. Były również takie pogłoski, propozycje, że być może Stoczniowiec 2014 będzie mógł w jakiś sposób grać w PHL czyli najwyższej lidze. Są pomysły, aby połączyć I ligę i PHL. Na razie są to rozmowy, niepotwierdzone plotki, ale na chwilę obecną nic nie wiadomo. Liczymy, że decyzje zapadną jak najszybciej.


altaltW poniedziałek hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk zaczęli treningi na lodzie. Zajęcia będą się odbywać codziennie. Godzina będzie poświęcona na siłownię, a godzinę zawodnicy będą spędzać na lodzie.


- O końca maja przez osiem tygodni przygotowywaliśmy się na sucho - powiedział Janusz Bochiński, trener MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. - Po trzech tygodniach przerwy wróciliśmy do treningów na sucho i teraz wjechaliśmy na lód. Treningi z powodu kontuzji wyglądały różnie, ale jesteśmy zadowoleni z tych przygotowań. Na dzisiejszym treningu (w poniedziałek 17 sierpnia - dop. TŁ) było 24 zawodników, z tym, że nie wszyscy wyszli na lód. Z juniorami, którzy jeśli będą mieli wolne terminy to będą nas wspomagać, kadra będzie liczyła ponad dwudziestu zawodników czyli nie będziemy problemu z grą na cztery piątki. Trenują z nami Janek Steber i Krzysiek Kantor, którzy mają duże doświadczenie w ekstralidze. Jeśli oni dołączą to skład będzie mocniejszy niż przed rokiem. Myślę, że w tym roku liga będzie słabsza niż przed rokiem. To jednak nie nasz problem, bo my chcemy awansować. Szykujemy się na start ligi w połowie września. Jak się to przeciągnie o tydzień, dwa to nie będzie problemu.


altalt
Pierwsza okazja do zobaczenia drużyny MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk w akcji 2 września. Gdańszczanie zagrają wówczas sparing z drużyną z Torunia. Cztery dni wcześniej, 29 sierpnia, obie drużyny zagrają w Toruniu.


MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk zgłosiła również drużynę do rozgrywek juniorskich.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież