Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
sobota, 24 października 2020 19:50
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
Bez punktu i wygranego seta wracają Jastrzębia-Zdroju siatkarze
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Lwy Północy” domagają się pirotechniki od wojewody Stachurskiego

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski spotkał się 3 października z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” oraz wiceprezydentem Gdańska Andrzejem Bojanowskim. Tematem spotkania była możliwość legalnego wykorzystywania pirotechniki podczas meczów piłkarskich organizowanych na stadionie PGE Arena.


Jak informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego, uczestnicy spotkania wyrazili zainteresowanie inicjatywą podjętą przez Miasto Gdańsk i Wojewodę Pomorskiego. Przypomnijmy, że wojewoda Ryszard Stachurski zlecił opracowanie ekspertyz prawnych, które odpowiedziałyby na pytanie, czy organizator imprezy masowej może realizować pokaz pirotechniczny podczas imprezy.


W najbliższych dniach do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego trafić mają opinie Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Miasta Gdańsk oraz Wojewody Pomorskiego.


alt(Od redakcji: Należy sądzić, że uwzględniona zostanie sytuacja z meczu Lechii Gdańsk z Lechem Poznań z 31 września 2012 roku, kiedy w sektorze gości – co uwidacznia powyższe zdjęcie - zrobiło się bardzo niebezpiecznie od zapalonych wielu rac).


Przedstawiciele kibiców podziękowali za inicjatywę. Zarówno wojewoda, jak i przedstawiciele „Lwów Północy” podkreślali, że podejmowane w Gdańsku działania muszą się opierać na obustronnym zaufaniu. Reprezentanci kibiców zdają sobie sprawę, że działania, które umożliwiłyby legalne stosowanie pirotechniki przez organizatora imprezy masowej wymagają czasu i przekonania co do tego wielu osób oraz instytucji. Przekonywaniu temu nie służą doniesienia o incydentach z udziałem kibiców, które zdarzają się na polskich stadionach.


Podkreślano, że gdyby udało się wypracować, jak to określono, „Model Gdański”, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyjęte zasady mogłyby zacząć obowiązywać również na innych stadionach.


Ustalono, że wojewoda Stachurski oraz władze Gdańska podejmą się rozmów na szczeblu administracyjnym, natomiast przedstawiciele kibiców, wraz z klubem, prowadzić będą dialog z PZPN oraz Ekstraklasą SA. Wojewoda zaznaczył jednak wyraźnie, że nadal będzie konsekwentny w kwestiach nielegalnego stosowania pirotechniki przez uczestników imprezy masowej. Prowadzone obecnie rozmowy i realizowane działania mają na celu wypracowanie modelu, który pozwoli organizatorowi imprezy masowej w sposób legalny organizować pokazy pirotechniczne podczas meczów.
Źródło: Rzecznik prasowy UW
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież