W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lichtański: Nie narzekamy, pracujemy

altTrefl Sopot już od środy będzie rozgrywał turniej mistrzowski U20. Co ma do powiedzenia na temat tych rozgrywek szkoleniowiec młodych sopocian Marcin Lichtański?


- Czy według pana Trefl jest jednym z faworytów tego turnieju? Wielu ekspertów tak uznaje.
Marcin Lichtański: Nie wiem, czy jest uznawany, nie czytam doniesień i opinii portali koszykarskich. My przygotowujemy się do Mistrzostw Polski tak jak potrafimy najlepiej. Nie jest to łatwe, gdyż mamy dwóch zawodników w SMS Władysławowo, trzech trenuje z pierwszym zespołem Trefla Sopot, więc nie jesteśmy w stanie mieć pełnego składu na każdym treningu i przygotować się optymalnie, ale nie narzekamy, pracujemy.


- Kogo pan w takim razie uważa za głównego faworyta turnieju?
Marcin Lichtański: Ciężko powiedzieć, nie znam wszystkich zespołów, nie z każdym graliśmy. Bardzo mocna jest Gdynia, prawie sami reprezentanci Polski i to oni są jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa, także WKK Wrocław, może Dąbrowa Górnicza też jest bardzo mocna, grają dobrze w I lidze. Jednak wszystkie drużyny są ograne, bo praktycznie każda gra w II lidze. Ale to nasza grupa jest mocna.


- Właśnie o tą grupę chciałbym spytać. Gracie z GTK i WKK, czyli głównymi faworytami. Bierze pan w ogóle pod uwagę taką ewentualność, że możecie nie wyjść z grupy?
Marcin Lichtański: Ja mam trzy mecze w grupie i do każdego meczu chcę przygotować się jak najlepiej i każdy chcę wygrać. Na to się nastawiamy, że wygramy te mecze, czy tak będzie zobaczymy na turnieju. Jak do tej pory graliśmy dwa mecze z Gdynią i nie byliśmy w stanie z nimi wygrać w wojewódzkich rozgrywkach młodzieżowych, zobaczymy jak będzie teraz.


- Do rozgrywek zgłoszony jest Michał Michalak, zawodnik pierwszej drużyny Trefla. Czy jest szansa, że będzie pan mógł skorzystać z jego usług, czy przygotowania do meczów Tauron Basket Ligi są w tym momencie ważniejsze?

Marcin Lichtański: Niestety na dzień dzisiejszy mam taką informację, że nie zagra. Michał nie miał z nami ani jednego treningu, więc nie wiem, czy byłby w stanie nam pomóc w takim układzie.


- Na których zawodników, tak zwany przeciętny kibic, powinien zwrócić uwagę?

Marcin Lichtański: Na przykład z WKK rozgrywający Janek Grzeliński, jest Jarosław Trojan, wysoki gracz podkoszowy, jest Aleksander Leńczuk. W GTK to praktycznie sami reprezentanci Polski, bardzo utalentowani zawodnicy, więc tam cała drużyna. W Dąbrowie Górniczej jest też kilku ciekawych chłopaków, Grzegorz Grochowski - wicemistrz Świata U17, Jakub Karolak, to gracz obdarzony świetnym rzutem z dystansu, Marcin Piechowicz dwumetrowy zawodnik, który gra na pozycjach od 1 do... 5. Tylko Polonia Warszawa nie gra w II lidze, albo wyżej, więc zawodnicy są ograni, nawet w ekstraklasie jak nasz David Brembly, czy Jakub Schenk z Rosy Radom.


- Czy liczycie, że będzie dużo kibiców? Bo osoby zajmujące się organizacją turnieju, między innymi pani Aleksandra Golec, czy pan Marek Szatkowski, mocno zabiegają o zainteresowanie mediów i kibiców tym turniejem. Czy liczycie, że fani przyjdą spora liczbą i pomogą?
Marcin Lichtański: Wiadomo, że w Trójmieście jest dużo basketu na zawodowym poziomie. Są trzy drużyny ekstraklasowe, jest Euroliga. Ciężko zachęcić kibiców, żeby przyszli na rozgrywki U20, ale wydaje mi się, że jest na tyle dużo znajomych, kolegów, rodziców tych chłopaków, że przynajmniej na meczach Gdyni i Trefla sala będzie wypełniona.
Rozmawiał Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież