Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Brembly: Przyszedł czas na złoty medal

altPrzed turniejem finałowym Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w koszykówce udało nam się porozmawiać z jedną z gwiazd tych zawodów. Obrońca Trefla Sopot David Brembly mówi szansach swojej drużyny i o tym jak ważne jest wsparcie kibiców.


- Mieliście problemy z dostaniem się do finału Mistrzostw Juniorów, najpierw do stopnia centralnego, następnie w Wadowicach (w półfinałach – dop. FA) - gdzie akurat byłeś gwiazdą, rzucałeś dużo punktów. Jak oceniasz waszą postawę, jako drużyna, w tych półfinałach i jakie są wasze szanse na ewentualny sukces końcowy?
David Brembly: Czy ja byłem gwiazdą? To jest młodzieżowy zespół, każdy w dowolnym momencie może rzucić 20 punktów. Gramy bardzo zespołowo, na co trener Lichtański zwraca uwagę i dlatego myślę, że jesteśmy groźni. Każdy z ławki, który wejdzie może rzucić 20 punktów, może obronić, może zebrać. Myślę, że to jest nasza największa broń, że mamy dość szeroką ławkę jak na te finały. Jedynym naszym minusem jest to, że nie mamy za wielu wysokich graczy, ale myślę, że dadzą radę jeżeli będziemy mieli trochę pomocy obwodowych na zbiórkach. Myślę, że wtedy mamy wielkie szanse żeby zdobyć Mistrza.


- W Wadowicach byłeś najlepiej zbierającym graczem w drużynie, więc chyba jest wsparcie?
David Brembly: Musi być wsparcie, ponieważ w GTK Gdynia i WKK Wrocław główną rolę grają wysocy - szczególnie w GTK i musi być zastawienie, a obwodowi muszą zbierać. Inaczej ciężko wygrać deskę z takim zespołem.


- Jak oceniasz waszych rywali w tym turnieju, kto poza Treflem Sopot, jest głównym faworytem?

David Brembly: Myślę, że wszyscy faworyci są w naszej grupie, że są to jeszcze GTK i WKK.


- Czyli Dąbrowa bez Grochowskiego nie jest już tak mocna?
David Brembly: Myślę, że przy Dąbrowie Górniczej będzie to zależało od dnia. Pamiętam, że pokonali GTK, które akurat wtedy zagrało słabszy mecz, o słabszej skuteczności. Myślę, że gdybym porównał po kadrach zespołów, to GTK albo WKK jest faworytem.


- A Trefl Sopot - trzecie miejsce, czy walka o zwycięstwo?
David Brembly: Będziemy do każdego meczu podchodzić na sto procent, ta grupa też tego wymaga, nie ma odpuszczania. Oczywiście będziemy się starać grać o zwycięstwo, jesteśmy na naszym parkiecie, mamy tą przewagę i będziemy chcieli to wykorzystać.


- Kilku pasjonatów z Trefla Sopot stara się jak najbardziej wypromować ten turniej, sporo ludzi, nawet w grupie na Facebooku zapowiedziało swoja obecność. Czy przy takiej, większej niż zwykle publice, będziecie się czuć lepiej, czy będzie to was trochę deprymować?

David Brembly: To bardziej motywuje - mnie to motywuje, jeżeli jest więcej kibiców i jest doping. Jesteśmy u nas w domu, co daje wielką przewagę, a w juniorach nie jest to za częste, mało ludzi przychodzi na te mecze. Jeżeli przyjdą ludzie i będą nas mocno dopingować, szczególnie w kluczowych momentach w meczu, to myślę, że da nam to dużo mocy żeby wygrać z silnymi zespołami.


- Myślisz, że wasza hala, w której trenujecie na co dzień da wam przewagę?
David Brembly: Myślę, że tak. Na 100-lecia większość zespołów które przyjeżdża ma problem z rzucaniem do kosza. Są twarde obręcze, twarde deski. My je mamy obrzucone, gramy tu już od trzech lat. Od trzech lat zawsze jesteśmy w finałach, od dwóch mamy drugie miejsce. Myślę, że gramy dobry basket przez te ostatnie trzy lata i przyszedł czas na złoty medal.
Rozmawiał Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież