Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia... Konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy: mobilizacja elektoratu » Konwencja wyborcza ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w warszawskiej Hali Expo w ... Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ... W nowym tygodniku „Sieci”: Sędzia, który zatrzymał anarchię. Wydanie z... » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dr Tomasz Nawacki opowiada m.in. o tym dlaczego podarł projekt bez... Wicemarszałek Bonna sprawcą kolizji - jedna osoba ranna » Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie mężczyźnie, w wyni... Urząd Statystyczny w Gdańsku potwierdza - lasów w Województwie Pomors... » Jak ustalili autorzy raportu US w Gdańsku w latach 2014-2018 lasów, będących bezpośrednio w zarządzi... Rafał Chwedoruk: Wybory to koniunktura na emocje » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem politologiem, profesorem nadzw. Uniwersytetu Warszawskiego, komentato... Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza » Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, którego właściwości podlegają. W... Promocja książki "Deportacje Polaków i obywateli polskich do Kazachsta... » W Muzeum II Wojny Światowej w ramach cyklu "Spotkania z historią” odbyła się  promocja książki "Dep...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Godzina z prof. Janem Górą
wtorek, 04 lutego 2020 17:59
Godzina z prof. Janem Górą
Najlepsze lata kariery malarskiej prof. Jana Góry przypadają na drug ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lechia zaprezentowała się kibicom

- Wszyscy mamy cele sięgające gwiazd, ale przed nami dużo pracy, aby do nich dążyć. Mamy nadzieję, że w czerwcu będziemy się cieszyć ze spełnionych marzeń - snuł wielkie słowa wiceprezes gdańskiego klubu, Maciej Bałaziński. Na Ołowiance Lechia zaprezentowała się kibicom. A jak zaprezentuje się w lidze?


Całość wydarzenia rozpoczęła się od prezentacji najzdolniejszych według klubu reprezentantów Akademii Lechii Gdańsk. Trener Józef Gładysz zapewniał, że zależy im, aby dobra nauka owocowała dobrą grą w piłkę i zapraszał wszystkich, którzy są zainteresowani treningami do udziału w naborze, który rusza już 14 sierpnia. Dedykowany jest on dzieciom z roczników 2010-13. A to oznacza, że nawet najmłodsi mają szansę na to, aby w przyszłości zostać profesjonalistami futbolu. Ciekawe tylko ilu z nich w końcu zacznie stanowić o sile pierwszej drużyny biało-zielonych.


W związku z tym, że na spotkanie z kibicami lechiści jechali prosto z Gniewina, mieli niewielkie spóźnienie. Wszystko jednak przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. Rok temu pogoda płakała w czasie prezentacji i wiemy jak zakończył się sezon. Czy tym razem słońce, które ogrzało Gdańsk jest zwiastunem szczęścia o którym mówił Maciej Bałaziński? Oby.


Jako pierwszy na scenie pojawił się Sebastian Mila, który przejął rolę konferansjera. Zapowiadając kolejnych piłkarzy czy ludzi ze sztabu, starał się powiedzieć kilka ciekawych słów o każdym z nich. I trzeba przyznać, że poradził sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Najlepszym przykładem niech będzie błyskotliwa i zabawna zarazem zapowiedź Sławka Peszki, w której nawiązał do taksówkowej afery w Niemczech sprzed paru lat. Byli wszyscy zawodnicy poza Stevenem Vitorią, który przebywa z reprezentacją Kanady na zgrupowaniu.


Najważniejszym momentem była jednak prezentacja nowych koszulek. Tym razem już specjalnie zaprojektowanych dla Lechii. i trzeba przyznać, że szału nie ma, ale wstydu też nie. Domowa - biało-zielony pasiak. Wyjazdowe i rezerwowe - całe zielone i czerwone z efektem przenikających się pasów. Oraz bramkarski - cały niebieski. Wygląda to naprawdę przyzwoicie.
Klub jednak, jakby usłyszał nasze wczorajsze słowa, zadecydował o tym, że każdy z tych wzorów będzie dostępny dla kibiców. W cenie 199,99zł można nabyć oryginalny trykot biało-zielonych w dowolnym stylu. Zapewne też za niewielką dopłatą będzie można spersonalizować zakup dodając nazwisko czy numer. Akcesoria są już dostępne stacjonarnie. Sprzedaż internetowa rusza od poniedziałku, 10 lipca.


Nie zabrakło także kilku słów od trenera. - Po ostatnich kolejkach byliśmy rozczarowani. Mam nadzieję, że w nowych rozgrywkach nie tylko nie zawiedziemy was, ale także nas samych - mówił ze sceny trener Piotr Nowak. Pomijając już kwestie czysto piłkarskie, widać że ten człowiek stworzył w zespole fantastyczną atmosferę, a to również jest ważne w długofalowej współpracy i dążeniu do sukcesów.


Na scenie pojawił się także nowy trener od przygotowania fizycznego, Adam Owen. Brytyjczyk pracował z reprezentacją Walii oraz indywidualnie z Garethem Balem, a to może być świetnym prognostykiem, bo wszyscy wiemy jak ważna jest fizyczność i szybkość na Wyspach. W końcu, po tylu latach błędów w tej kwestii, na stanowisku jest prawdziwy profesjonalista.


Całość zakończyła się w deszczu konfetti oraz autografów, które zawodnicy rozdawali licznie zgromadzonym kibicom. Była to naprawdę miła impreza. Obyło się jednak bez jakichś szaleńczych i górnolotnych deklaracji. To dobrze, ale z drugiej strony wciąż trzeba żyć nadziejami, że tym razem się uda.


Zatem Lechia się pokazała. Na razie jedynie na scenie. Zobaczymy jak pokaże się w piątkowy wieczór w Płocku. Inauguracja sezonu już 14 lipca o godz. 18.


goch

fot. lechia.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież