Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańskie hokeistki zdeklasowały rywalki

altW pierwszym meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Hokeja Kobiet hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Kozice Poznań. Podopieczne Henryka Zabrockiego zdemolowały rywalki 17:0 (4:0, 9:0, 4:0). I można powiedzieć, że gdańszczanki wygrały "tylko" 17:0.

 

 

Stoczniowiec - Kozice Poznań 17:0 (4:0, 9:0, 4:0)
Bramki: 1:0 Berecka (6), 2:0 Bigos (7 w osłabieniu), 3:0 Kasprzycka (16), 4:0 Bodus (19), 5:0 Bigos (21), 6:0 Kasprzycka (22), 7:0 Bodus (24), 8:0 Hermann (28), 9:0 Tokarska (31), 10:0 Berecka (32), 11:0 Bodus (33), 12:0 Bodus (36), 13:0 Bigos (39 w osłabieniu), 14:0 Berecka (41), 15:0 Bodus (43), 16:0 Bigos (45), 17:0 Bodus (59).


Stoczniowiec: Agata KOSIŃSKA (21 Dagmara KULASZEWICZ - Renata TOKARSKA, Małgorzata NOWAK, Marta BIGOS, Aleksandra BERECKA, Joanna RYKACZEWSKA - Sylwia WNUCZKO, Katarzyna KASPRZYCKA, Magdalena OBŁOŃSKA, Katarzyna BODUS, Alicja SIEJKA - Maja BANAŚ, Katarzyna HERMANN

 

Trudno dwumecz Stoczniowca z Kozicami Poznań nazwać rywalizacją. Poznanianki w pierwszym meczu były biernymi obserwatorkami popisów gdańszczanek. Po rozpoczęciu gry gdańszczanki ruszyły do ataku i spędziły prawie cały mecz w strefie obronnej rywalek. Ekipa gości miał duże problemy z wyjściem ze swojej strefy, przekroczeniem połowy, a co tu mówić o atakowaniu gdańskiej bramki. To właśnie gdańskie bramkarki, po pierwszej tercji Agatę Kosińską zmieniła Dagmara Kulaszewicz, mogą najbardziej "narzekać" po tym meczu, bo wynudziły się jak nigdy - rywalki nie zagrażały gdańskiej bramce. Przewaga podopiecznych Henryka Zabrockiego była ogromna. Nawet gdy poznanianki grały w przewadze to w ataku były gdańszczanki i gra toczyła się w strefie obronnej gości. Strzały w pierwszej tercji 31 do 2, w drugiej 27 do 1. Mimo tak wysokiej wygranej można mieć zastrzeżenia do skuteczności gdańszczanek, które mogły skończyć mecz z dorobkiem ponad 20 bramek.

 

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 6 minuty. Wynik meczu otworzyła Aleksandra Berecka. Nie całe 90 sekund później było 2:0. Bramkę zdobyła Marta Bigos w okresie gry w osłabieniu. W pierwszej tercji na listę strzelców wpisały się jeszcze Katarzyna Kasprzycka i Katarzyna Bodus. Ostre strzelanie gdańszczanki urządziły sobie w drugiej tercji. Podopieczne trenera Zabrockiego w ciągu drugich 20 minut zdobyły aż 9 umieszczały krążek w bramce poznanianek! Łupem bramkowym w drugiej tercji podzieliły się: Bodus (3 trafienia), Bigos (2), Kasprzycka, Berecka, Katarzyna Hermann, Renata Tokarska po jednym. Mimo prowadzenia 13:0 po 40 minutach gdańszczanki nie zamierzały zwalniać i już w 9 sekundzie 3 tercji kolejną bramkę zdobyła Berecka. W 45 minucie było już 16:0 a swój dorobek strzelecki powiększyły Bodus i Bigos. Gdańszczanki miały kolejne okazje, ale brakowało skuteczności i precyzji. Kilka razy dobrze interweniowała poznańska bramkarka, czterokrotnie krążek lądował na słupku. W 59 minucie wynik meczu ustaliła Bodus zdobywając swoją 6 bramkę.


W dwumeczu decyduje lepszy bilans bramkowy w dwumeczu. Przed niedzielnym rewanżem (godz. 10.30) w tej parze wszystko jest już jasne.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież