Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni...
Lechii w tym sezonie nie służą wyjazdy do Rzeszowa. Po jesiennej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Gdańska Liga Zimowa: Jedni faworyci zawodzą, inni gromią

Coraz większe emocje w Red Box – Gdańskiej Lidze Zimowej. W grupie A zawodzą obrońcy tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu – Wybrzeże24.pl, którzy po raz kolejny stracili punkty. MES i Port Lotniczy gromią kolejnych rywali w Grupie B i wydają się być głównymi faworytami do złota, kiedy już obie grupy się połączą.

W meczu kolejki grupy A Wybrzeże24.pl nie pokonało Filtrów Gdańsk, remisując po wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie meczu 4:4. Początek spotkania nie zapowiadał większych emocji, gdy po świetnej grze Łukasza Olszewskiego Wybrzeże prowadziło już 3:0. Później jednak Filtry zaczęły powoli dochodzić do głosu, a fenomenalny gol Pawła Wysockiego na 2:3 był sygnałem, że na pewno w tym meczu się nie poddadzą. I tak właśnie było, co więcej grający z kontry zawodnicy Filtrów wyszli na prowadzenie 4:3, które jednak na pięć minut przed końcem zniwelował Mikołaj Hajduk. Mecz obfitował w wiele wydarzeń nie do końca sportowych, ale wymianę zdań zawodników obu drużyn przerwał rozjemca Kamil Bieniewicz. W innym meczu tej grupy rewelacja sezonu Techno-Service pokonał Angę Kontenery 3:1. Ambitnie i zawzięcie grające Techno, przegrywało 0:1 po trafieniu z rzutu karnego Maciej Dunajskiego. Do przerwy był już jednak remis , a w 30 minucie Józef Mamza wyprowadził Techno na prowadzenie. W ostatnich minutach mecz się zaostrzył, mnożyły się niecelne podanie, lecz z tej próby nerwów lepiej wyszli zawodnicy Techno, którzy po zagrania ręką Bartłomieja Wrąbla, wykorzystali rzut karny. Techno jest już bardzo blisko grupy mistrzowskiej, Andze brakuje jeszcze kilku punktów.

W grupie B ambitnie grający NZOZ Revimed nie poradził sobie z dobrze dysponowanym Orton Sup Diet Soccer Team, przegrywając aż 3:10. Bracia Czapran zdobyli wszystkie bramki dla NZOZ, najskuteczniejszym w szeregach Ortonu był Piotr Kot, który zaliczył hat-trick. Orton jest coraz bliżej pierwszej piątki, natomiast NZOZ będzie miał olbrzymie problemy, aby się w niej znaleźć. W najciekawszym meczu w tej grupie Gorem pokonał Adamus Gdańsk 6:3, wysyłając ostrzeżenie, że również chce walczyć o podium na koniec sezonu. Po dwa gole dla zwycięzców zdobyli Wojciech Niechciał i Michał Martynkowski. Wśród pokonanych wyróżnił się autor dwóch goli Michał Piotrowicz. (JF)

Wyniki:
Grupa A
Team – Radio Gdańsk 4:4 (Grzywak 3, Cwalina – Nasierowski 2, P. Muła, Mrugalski); Lufthansa Systems Poland – Team 7:3 (Szwoch 2, Kołak 2, Kowalkowski 2, Szwejkowski – Grzywak, Cwalina); Techno-Service – Anga Kontenery 3:1 (Przybysz, Mamza, Pliszka – Dunajski); Filtry Gdańsk – Wybrzeże24.pl 4:4 (Czura, Choszcz, Estkowski, Wysocki – Ł. Olszewski 2, Chylak, Hajduk)

Grupa B
MES – Jeppesen 10:3 (K. Marszeniuk 2, M. Marszeniuk 2, Żyłka 2, Tomaczkowski, Dudziuk, Cieśliński, Hebda – Witkowski, Górski, Stanny); Gorem – Adamus Gdańsk 6:3 (Martynkowski 2, Niechciał 2, Rogaczewski, Świeczkowski – Piotrowski 2, Gira); Orton Sup Diet Soccer Team – NZOZ Revimed 10:3 (Kot 3, Rozmus 2, S. Brylowski 2, Woźniak 2, Bieniewicz – M. Czapran 2, P. Czapran)
1. Port Lotniczy 5 15 61-13
2. MES 5 15 46-19
3. Jeppesen 5 9 34-20
4. Orton Sup Diet Soccer Team 6 9 36-31
5. GOREM 4 6 23-12
6. Adamus Gdańsk 4 6 25-15
7. CUBE 5 6 26-37
9. NZOZ Revimed 4 3 12-38