Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gaudeamus w oliwskiej AWFiS

altByło uroczyście i spokojnie. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w dobrej aurze zainaugurowała nowy rok akademicki. Prof. Waldemar Moska, rektor uczelni, zapowiedział nowe inwestycje,nowe kierunki i pochwalił się ustabilizowaniem sytuacji finansowej szkoły.


Nowych studentów  dostojnie immatrykulowano, starszym przypomniano, że studia na AWFiS to styl bycia, najlepszych nagrodzono, a zasłużonych wykładowców, wybitnych trenerów i naukowców odznaczono ważnymi medalami, które w imieniu prezydenta RP wręczał minister Sławomir Nowak. Zresztą trybuny pełne były polityków. Dominowali przedstawiciele PO, m.in. minister Katarzyna Hall i marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, ale byli też Franciszek Potulski z SLD i Marek Kostecki z PSL.


Kto wytrzymał 3-godzinną część oficjalną, mógł nacieszyć zmysły. Świetne pokazy tańca, gimnastyki artystycznej, szermierki, judo i gimnastyki sportowej przyjęto niemal owacją na stojąco. Brawa dla młodzieży, brawa dla trenerów, Marii i Anny  Mrozińskich, Marka Adama i Radka Laskowskiego, Zbigniewa Szotta i pozostałych. Pokazali sportową wizytówkę uczelni. Zresztą trybuny oliwskiej hali pełne były sportowych sław - związanych do dziś z uczelnią albo związanych z nią sentymentem. Cezary Siess, Ryszard Sobczak, Daniel Waszkiewicz, Ryszard Zieniawa, Jerzy Gebert, Stanisław Stachura - żeby przytoczyć nazwiska kilku z nich.


altNic dziwnego, że byli rektorzy uczelni profesorowie Janusz Czerwiński, Tadeusz Riedl i Wojciech Przybylski wydawali się spokojni o przyszłość uczelni. I usatysfakcjonowani symboliczną ciągłością uczelnianej władzy.

(m)

fot. Patryk Grabowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież