Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg...
Reklama
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
piątek, 24 maja 2019 13:25
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grec ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dorian Racing stawia na naukę przez ciężką pracę

Dorian Biedrzycki to najmłodszy adept gdańskiego mini żużla. 6-latek wraz ze swoją teamem - Dorian Racing - w 2019 roku nastawia się na ciężką pracę i naukę przez jak największą liczbę startów.


- Nasze życie kręci się wokół pragnienia Doriana. Stawiamy wszystko na jedną kartę - powiedział Marek Biedrzycki, ojciec Doriana. - Żeby osiągnąć sukces trzeba czasu i jazd. Jestem świadomy, że jeszcze długa droga przed nami. Czuję się dumny z tego co już udało się zrobić i osiągnąć. Jestem dumnym tatą. Mamy wiele pomysłów, wiele planów. Wyścig to jest jedna minuta, a decyzji do podjęcia jest bardzo dużo. Dorian jest jeszcze dzieckiem i wymaga troski i zaangażowania dużo więcej. Trzeba wiele pracy, żeby osiągnąć sukcesy i planować przyszłość. Staramy się jeździć wszędzie w Polsce gdzie nam pozwolą. Są plany startów zagranicą. Dostaliśmy zaproszenie do startów w lidze duńskiej. Tam jest liga, w której mogą rywalizować sześciolatkowie. Problemem jest tylko zaplecze finansowe. Myślę, że sam egzamin do licencji nie będzie większym problemem. Jazda i rywalizacja w tym wieku są bardzo ważne. Dla Doriana będzie to okazja do startów i rywalizacji z lepszymi, tak to widzę, i dlatego chcielibyśmy to zrealizować. W okresie zimowym Dorian ma rozpisany program treningów. W poniedziałek jest trening na sali judo, we wtorek jest czas na regenerację, w środę trening na sali ogólnorozwojowy, w czwartek jest trampolina z sekcją motocrossu i piątek kończymy treningiem ogólnorozwojowym. W weekend jesteśmy kibicami i dopingujemy trójmiejskim drużynom. Czekamy już na marzec możliwość wyjazdu na tor. W przyszłym roku planujemy około 20 wyjazdów w Polsce, tygodniowy camp w Niemczech, zawody w Niemczech, może uda się wystartować w Czechach, jeśli organizatorzy dopuszczą do startu Doriana, no i Dania, która jest priorytetem.

alt


Jakie cele stawia sobie Dorian Racing w 2019 roku?
- Cel jest jeden - jego radość - powiedział Marek Biedrzycki. - Jeśli widzę, że sprawia mu to przyjemność, radość jestem szczęśliwy. Jeśli za tym pójdzie zdrowie i będziemy z uśmiechem wracać do domu to cel zostanie zorganizowany.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież