Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dorian Racing stawia na naukę przez ciężką pracę

Dorian Biedrzycki to najmłodszy adept gdańskiego mini żużla. 6-latek wraz ze swoją teamem - Dorian Racing - w 2019 roku nastawia się na ciężką pracę i naukę przez jak największą liczbę startów.


- Nasze życie kręci się wokół pragnienia Doriana. Stawiamy wszystko na jedną kartę - powiedział Marek Biedrzycki, ojciec Doriana. - Żeby osiągnąć sukces trzeba czasu i jazd. Jestem świadomy, że jeszcze długa droga przed nami. Czuję się dumny z tego co już udało się zrobić i osiągnąć. Jestem dumnym tatą. Mamy wiele pomysłów, wiele planów. Wyścig to jest jedna minuta, a decyzji do podjęcia jest bardzo dużo. Dorian jest jeszcze dzieckiem i wymaga troski i zaangażowania dużo więcej. Trzeba wiele pracy, żeby osiągnąć sukcesy i planować przyszłość. Staramy się jeździć wszędzie w Polsce gdzie nam pozwolą. Są plany startów zagranicą. Dostaliśmy zaproszenie do startów w lidze duńskiej. Tam jest liga, w której mogą rywalizować sześciolatkowie. Problemem jest tylko zaplecze finansowe. Myślę, że sam egzamin do licencji nie będzie większym problemem. Jazda i rywalizacja w tym wieku są bardzo ważne. Dla Doriana będzie to okazja do startów i rywalizacji z lepszymi, tak to widzę, i dlatego chcielibyśmy to zrealizować. W okresie zimowym Dorian ma rozpisany program treningów. W poniedziałek jest trening na sali judo, we wtorek jest czas na regenerację, w środę trening na sali ogólnorozwojowy, w czwartek jest trampolina z sekcją motocrossu i piątek kończymy treningiem ogólnorozwojowym. W weekend jesteśmy kibicami i dopingujemy trójmiejskim drużynom. Czekamy już na marzec możliwość wyjazdu na tor. W przyszłym roku planujemy około 20 wyjazdów w Polsce, tygodniowy camp w Niemczech, zawody w Niemczech, może uda się wystartować w Czechach, jeśli organizatorzy dopuszczą do startu Doriana, no i Dania, która jest priorytetem.

alt


Jakie cele stawia sobie Dorian Racing w 2019 roku?
- Cel jest jeden - jego radość - powiedział Marek Biedrzycki. - Jeśli widzę, że sprawia mu to przyjemność, radość jestem szczęśliwy. Jeśli za tym pójdzie zdrowie i będziemy z uśmiechem wracać do domu to cel zostanie zorganizowany.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież